EvilPhoEniX

Předešlý Mischief night mi sedl mnohem více. Tohle je pro mne neúspěšný pokus vytvořit něco nového. Tenhle horor je perfektní příklad toho, že i originalita může být někdy na škodu. Velmi sterilní, nezajímavý, průměrně natočený a hlavně ve většině času nudný film. Za zmínku snad stojí pouze závěrečná pointa, kterou jsem neuhádl. Gore, napětí či atmosféru zde nehledejte. 40% ()

Marceloo

Velmi zvláštny film. Prvých cca 20 minút je to fajnová Home Invasion, ale potom sa u dievčaťa objaví Štokholmský syndróm. To nanešťastie začne ruinovať celý predošlý základ a namiesto Home Invasion sa zrazu pozeráte na love story. Samozrejme vo filme vládne mentalita dnešnej zvrátenej spoločnosti a tak dievča príde o panenstvo s chlapom, ktorý sa ju chystal zabiť a spoznala ho pred pár minútami. Na záver sú tu nečakané zvraty, ktoré som neočakával. Tie pomohli tomu, že sa film dá nakoniec pochopiť. Celkovo je to pre mňa taký lahký nadpriemer roku 2014. + herec z Halloween a Halloween II ()

Dellamorte

Hupla som do toho len kôli MALCOLMovi, ktorého však bolo nedostatok a ostal tak len zúfalý tiny SCREAM výkrik, ktorý neúspešne infikoval žáner pseudonovátorskou "pletkou". Celkovo to ale skončilo podľa očkávania, čiže titulkami. Miestami sa vyskytla aj napínavá scéna zo SCARY MOVIE X, no ja som očakávala ďaleko viac. Proste tínadžerovo zameraná nula, ktorej pustím uplakanú 2ku za premrhané produkčné náklady. ()

George Stobbart

V takzvanú Mischief Night (vandalskú noc pred Halloweenom) začne mladú opatrovateľku, ktorá je sama s deckom, sledovať maskovaný vrah. Vďaka jej odporu však dlho maskovaným neostane a čuduj sa svete; skôr ako sa stihnú pozabíjať, pokecajú si a začne sa medzi nimi vytvárať zvláštne puto. Približne pol roka dozadu tu bol rovnomenný, obstojný home invasion / slasher a teraz je tu z hororovej „After Dark“ série táto subžánrovo podobná novinka. Halloweensky ladený, sviežo natočený horor, zo začiatku atmosférou pripomínajúci "When a Stranger Calls", kde však po úvodnej tretine nastáva zvrat a dianie sa odvážne vydáva smerom, akým sa veľa hororov naozaj vydávať nezvykne. Mnohým divákom to možno vyhovovať nebude, ale mne to sadlo a film považujem za jedno z najpríjemnejších tohtoročných prekvapení. ()

kingik

Každý vandal by si chtěl jistě přijít na své, ale režisér mu ten komfort nedopřeje. Tradice velí, že noc před Halloweenem páchají všemožné živly nejrůznější nepravosti, především jde o činy výtržnictví. Domy v sousedství v jedné poklidné čtvrti jsou rázem terčem útoků výtržníků. Z filmu není moc zřejmé, jestli jim za jejich přečin hrozí nějaký postih. I když to z předchozích řádků vychází pro horor fans příznivě, hned krotím jejich nadšení i vášně, neb výjimečná noc v roce je jen jakýmsi prostředkem, po kterém se debutující režisér Travis Baker nepříliš zručně svezl a v jeho podání i koncepci se film ukáže v jiném a málo děsivém světle, než jaké slibuje. Blíže se k tomu hned dostanu. Podle všeho se dal očekávat další hutný příspěvek v subžánru "home invasion". V tomto případě tomu tak není. Kaylie v rozlehlém domě vzala babysitting na záskok za svoji kamarádku. Vedle toho, že je to pohledná dívka, má také sklony k sebepoškozování a nečiní ji problémy přátelit se s násilníkem v masce, který si vyhlédl dům, ve kterém hlídá mimino. Mladá a sličná slečna v ohrožení, je poměrně vděčné téma, a přistoupí-li se k němu adekvátním způsobem, představuje pro hororového příznivce nejeden adrenalinový orgasmus. Ne až tak v Bakerově případě, který do filmu míchá nehodící se psychologické prvky, neumí nasadit žádné tempo, což činí film poněkud rozvláčným, v němž se nic moc neděje. Pár vražd, ke kterým se režisér uchýlí, většinu času stojí až téměř mimo koncept zvoleného vyprávění. Oproti tomu, se režisérovi podařilo v jistém ohledu dosáhnout romantické intimity a příjemného napnelismu mezi pozvolna se sbližující dvojicí mladá dívka vs útočník. Nabízí se hned několik možností, co z jejich krátkodobého vztahu omezujícího se na jednu jedinou noc, nakonec vzejde. Dá se to vytušit předem, což při odhalení toho, co režisérovi přijde neodhalitelné, může působit až fádně. Sex, ke kterému mezi nesourodou dvojicí dojde je jedno velké "vápno & cihly". Šukatelný objev tohoto filmu jménem Brooke Anne Smith totiž nehodlá ze sebe ukázat víc, než znáte z cudných tv reklam na sprchový gel, a i tam kolikrát zahlédnete vystřenou kozu. Zkrátím to, zde je soulož pod dekou s kopulačními pohyby. Někoho to může uspokojit, většina za tohle režiséra vypíská. Vypískán bude i za nizoučký počet obětí a jejich zabití také rozhodně nepatří k nějakým top vrcholům horrorové sezony. A téma charakterů "obrácených naruby" není zase až takové novum, jak si režisér myslí. Slibný námět nenaplnil odpovídajícím způsobem. Připouštím, že divné a nepochopitelné chování postav může být pro diváka až přihlouplé, pokud nezná pointu, se kterou film v závěru přijde. Režisér ji podal tím svým málo zručným režijním způsobem a v podstatě do puntíku naplnil všechny neduhy začínajících režisérů. Jeho debut se ubírá jiným směrem, než bylo očekávané. V rozvláčnějším tempu, neohrabané režii, s nevychytanou dramaturgií a s pěknou herečkou v hlavní roli, která vybojovala třetí hvězdičku. Adekvátně je film spíše na dvě hvězdičky, přičemž počítám s tím, že nejeden "horrorista" bude rozlícený nad tím, co mu režisér podstrčil za korektní hovadinu, když námět vypadal tak brutálně dobře. Jo, to jo, jenom vypadal. Pak začal režisér masturbovat nad sličnou Kaylie a bylo vymalováno. Až v závěru se rozpomněl, že vlastně točí horor, a ne romantiku, a vrzl tam to sušší finální rozuzlení. Debut si odbyl nový prvek objevený režisérem, který jsem nazval "fetiš nalakovaných nehtů" ústřední hrdinky, který se třeba do budoucna prosadí. Vizuál filmu zastával průměr. P.S.Malcolm McDowell, slovně exhibující v potitulkových scénách zkažených klapek, je neskutečný píčus. Mé hodnocení: 50% () (menej) (viac)

rollman1

Horor? No já nevím, spíše mi to přišlo jako romantické drama, ale budiž. Týpek, který si asi až moc vzal k srdci Slashery si to chce vyzkoušet na živo. Nakonec to všechno dopadne úplně jinak, než si na začátku představoval. Bohužél tím nejhorším způsobem, který diváka hodně znechutí. Začne to mezi nimi jiskřit a tak jsme svědky konverzací o tom, jak se všechno posralo, pak nějaké ty výlevy z duše a nakonec se konečně objeví nějaký ten Murder. Příběh nudný, Nic se neděje, dialogy vyvolávají až sebevražedné sklony a gore? Radši nechtějte vědět. Těžký podprůměr, který malinko vylepšil konec. ()

honajz

Pokus postavit home invasion thriller na hlavu, ale to by to muselo mít nějakých dvacet minut. A hlavně nenaznačovat tak okatě už od začátku. Takhle je to natahované zcela zbytečně spoustou vaty, zpovědí vraha a kdoví čím ještě, a závěr je prostě takový - očekávaný, no, vlastně se už nic překvapivého nestane. Přitom to šlo domyslet třeba tak - SPOILER SPOILER SPOILER že ten chlápek se nakonec té holce začne bránit, takže by se to celé zase otočilo naruby, a vlastně by nakonec dokonal, proč přišel, ale tentokrát vlastně v sebeobraně. KONEC SPOILERU Takhle je to prostě nuda bez překvapení. Btw, proč tu hraje McDowell fakt nechápu. ()

Astaroth12

Filmy ktoré majú dočinenia z halloweenom mám rád a tento začal zaujímavo.Môžem hneď povedať že toto je ďalší z filmov na variácie vreskotu.Lebo hneď prvý kontakt z vrahom a obetou bolo do očí bijúce,že tento film pôjde po stopách známejších filmov. Masky boli nápadité a slušné.Aj herečky aj keď podaktoré tam dlho nehrali boli sympatické a dobre sa na nich pozeralo.Aj v tomto filme platí že logiku hľadať sa neoplatí a to je fakt.Neskutočná nuda,tak to malo od hororu veľmi ďaleko.Preto jediné čo by som v tomto filme znázornil je svojský štýl,ktorý nebol moc nápaditý ale bol neopozeraný.Ale to je aj tak málo aby ma film zaujal.Tá pointa bola s tých lepších a aj preto dávam o niečo lepšie hodnotenie ako som zamýšľal. ()

FromHell

Mischief Night (2013) je určite lepšie aj keď to nieje tiež nič extra.Musím ale uznať,že nápad je fakt originálny a zo začiatku to vyzeralo celkom sľubne.Bohužiaľ iba na konci a na začiatku sa niečo deje a keby človek videl iba prvých a posledných 15 minút,tak by vlastne neprišiel o nič dôležité.Ďalší podpriemerný film z produkcie AfterDark... 40 % ()

AlistairMir

Originální kousek, kde jsem prostředek filmu opravdu nečekal, film zklouzne z Home Invasion do skoro až černé, romantické drama-komedie, a jak tak koukám, nejsem jedinej. Každopádně jsem udělal dobře, že jsem si o filmu nic nezjišťoval a nečetl místní komentáře. Díky tomu jsem si film užil o to více a, překvapivě, díky prostředku filmu jsem trefil i závěrečné rozuzlení a překvápko číslo dvě se tak nekonalo. To ale vůbec nevadí, naopak mě to potěšilo, že konec scénárista a rejža v jedné osobě, udělal takhle hezky. Brooke Anne Smith v roli Kaylie nemá chybu a samotná postava Kaylie je to jedna z těch mála holek, co bych hned pozval na kafe, s ní by se člověk rozhodně nenudil :-D ()

peiton

Toto je presne ten príklad kedy potencionálna obeť má navrch pred jej páchateľom.Tu neplatí pravidlo,čím krvavejšie divadlo tým lepšie..Bola som oklamaná a podvedená zároveň.Scenárista si zase raz z diváka vystrelil a to všetko na úkor skvelej pointy.Zhruba v polovici snímku sa príbeh zvrháva celkom opačným smerom ako sme pri podobných situáciách zvyknutí.Viem,že musia existovať aj takto ladené snímky,ale zatiaľ nič podobného som v hororovom svete ešte nevidela.Viac neprezradím,lebo by som odhalila toho príliš veľa.Jediné čo musím spraviť je pozrieť sa na predchádzajúce časti..Ach,úbohá Kylie mala si to ťažké.. ;-) ()

honajz2

Tak já jsem si původně myslel, že mám stažený ten druhý Mischief Night, ale až když jsem se na to začal dívat, tak mi došlo, že jsem si stáhl tenhle. No, na škodu to rozhodně nebylo, sice mě to teda moc nebavilo, ale něco do sebe to teda má. Hlavně se mi líbí neokoukaný a zajímavý vývin děje, který nabízí pár zvratů. Ze začátku to vypadá jako obyčejná tuctová home invasion, ale potom... Nebudu spoilerovat. Ale když si to tak vezmu, kromě těch zvratů mě to jinak moc neoslovilo a celkem jsem se u toho nudil, pak mi taky hlavní hrdinka přišla strašně nesympatická. Chvílemi jsem měl pocit, že to je i komedie, přišlo mi, že záměrná, ale jistý si tím nejsem. 2* ()

zolo23

Hm, začína to ako otrepaná hra mačky s myšou, pokračuje to nudným "Stockholm syndrómom" a ukončenie chce prekvapiť, ale keď si uvedomujete aká je to pridrbaná,pomätená krava tá hlavná hrdinka,...vlastne Vás to ani neprekvapí. Film zabíjajú dlhé nudné dialógové pasáže, nevhodne doplnené so scénami troch mladých zabávajúcich sa teenagerov. Napätie neprekročí prah zakomplexovanej mníšky a tak Vám ostáva sledovať pravdivú romancu dvoch "vrahov-nevrahov". Pocity a dojmi mám zamiešané ako dobrú Frankovku modrú s kolou. ()

Junys

Chtěl jsem se podívat na Mischief Night 2013 furt si říkám ta holka nemůže být slepá to tak vůbec nevypadá a kde je ten vrah ? Na konec zjistím že jsem si stáhnul tenhle Mischief Night. Nevím jestli bych tohle zařadil do hororu spíš do nějaké romantické komedie nebo tak něco. ()

Amynka

Fakt zajímavý!!!Přiznám se, že pointu jsem nečekala a sakra se mi líbila.V průběhu jsem si říkala, že nebejt tam to s tou kámoškou, tak to jeho chování pochopím, ale takhle nee...no a na konci do sebe všechno hezky zapadlo..:-)Super!A ta postelová scéna...jako fakt zajímavej filmek!!Akorát upozorňuju, že toto není žádnej krvák..vlastně prostřední část filmu je spíš cokoliv jinýho, jen né horor...Ale aspoň pár chuťovek se ke konci vyskytne(scéna v garáži s "předmětem" na vyřezání místo dýně:-D)No a kluci by tento film měli brát jako varování...:-)) ()