Vyhrát zlatou

Ray se po dvanácti letech odloučení rozhodne znovu sblížit se svou dcerou a bývalou manželkou. Snaha překlenout propast mezi ním a dospívající dcerou však způsobí chaos, neboť všechny jeho dobré záměry skončí katastrofou. Před dvanácti lety se Alice rozhodla opustit Raye a vzít s sebou i jejich dceru Abbie, což Raye uvrhlo do hluboké deprese. Když však jeho nemocný otec vysloví přání spatřit ještě naposledy svoji vnučku, Ray neochotně souhlasí a vyrazí hledat ztracené příbuzné do svého rodného města. Tam zjistí, že se Alice znovu provdala za Franka, přehnaně ambiciózního fitness guru a Rayova bývalého učitele tělocviku ze střední, který je posedlý svým snem přivést na svět novou revoluční techniku běhání. Abby, z níž je dnes už dospívající dívka, která závodí v přespolním běhu a pro získání zlaté medaile by udělala cokoli, slouží Frankovi jako perfektní pokusný králík. Rayovy rozpačité snahy překlenout propast mezi ním a dcerou však způsobí chaos, neboť všechny jeho dobré záměry skončí komickou katastrofou. (Cinemax)

kolodej1

příjemný film, u kterého jsem se velmi dobře pobavil, a to především v první polovině snímku. Postupně, jak se mimoňský Ray začleňuje do rodiny, komedie přece jen ztrácí dech, protože právě podivínské chování Raye a odpor vůči němu bylo hlavním zdrojem zábavy. Výtečná byla také agitační videa trenéra Franka, druhý hlavní zdroj zábavy. Samotný příběh taky není špatný, i když je třeba brát v potaz, že se jednalo o karikaturu skutečných životů. Líbilo se mi to ()

Malarkey

Od prvních minut tenhle film nevypadá zle. Především proto, že se odehrává v typicky irském prostředí obepnutým mořskou hradbou, což mě samo o sobě přitahuje. I herci se jeví hrozně fajn. Škoda, že proces vyprávění je šíleně nedotažený. Měl jsem pocit, že tomuhle filmu chybí poslední, dost podstatný tah na branku, který by mě donutil těch devadesát minut na ty postavy koukat s radostí a nemusel jsem jim postupně posílat sérii žlutých karet zakončené jednou červenou. A to přitom i samotný příběh nebyl zlý. Ve své podstatě vyprávěl dost brutální sociální drama, jen tak hrozně nešťastně, že po už osmdesáti minutách jsem byl rád, že je konec. ()

Enšpígl

Film má v sobě mnoho vtipných až absurdních momentů, ale i když vemu v potaz absurditu příběhu a to bůh ví, jestli to tak skutetečně bylo myšleno a já nebyl jen laškovně naladěn, tak jednání postav mně přidalo jak z pitomária. ()