Hollywoodský herec Nick Lang je sice hvězdou velkolepých dobrodružně romantických velkofilmů ve stylu Indiana Jonese, ve skutečnosti se mu však podobné role hnusí a chtěl by si pro změnu vyzkoušet něco jiného, nejlépe nějaké realistické drama, kde by mohl dokázat, že je opravdu dobrý herec. Náhodou zahlédne v televizi rozhovor s Johnem Mossem, tvrdým a nekompromisním newyorským policajtem, který se právě pokusil v divoké honičce dopadnout brutálního vraha zvaného Zabiják. Nick je nadšen a rozhodne se, že jeho příští film bude drsná realistická krimi, a že materiál pro roli posbírá po Mossově boku. To je ovšem to poslední co by si Moss přál, jenže protesty u policejního šéfa Brixe jsou zbytečné. A tak zanedlouho vyráží do ulic drsný polda a po jeho boku zhýčkaný hollywoodský panák, který nemá o skutečném životě ani páru. Není divu, že zkazí vše do čeho se Moss pustí a ještě navíc ho nesnesitelně rozčiluje hercova urputná snaha napodobovat vše co udělá. Nejhorší je, že se ho přes veškerou snahu nedokáže zbavit, a dotěrný herec ho dostihne dokonce i v pizzerii, kam si polda vyrazil se svou přítelkyní Susan a její dcerkou. Když mu nadřízený vyčte, že se neustále pokouší vyhnout povinnosti doprovázet herce, vezme Moss Nicka do noční akce. Během ní herec zpanikaří a zastřelí muže, o kterém Moss prohlásí, že to byl nevinný člověk. Herec se zhroutí a detektiv slíbí, že vše vezme na sebe a doporučí mu aby okamžitě odjel z města. Ten se však na poslední chvíli rozhodne zůstat a po návratu na policejní stanici ho čeká nemilé překvapení. (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Já se (možná trochu zvráceně) bavil. Tradiční filmová hvězda, která točí pouze akční filmy ve stylu Indiana Jonese (M.J.Fox) se rozhodne svou novou postavu, policisty Casanovy, zahrát podle skutečného poldy, Jamese Woodse. Do toho všeho jim skočí nabušený Stephen Lang se svou krásnou zbraní:). K tomu všemu stačí přičíst ještě vtipné srážení policejního a filmového světa, využívání tradičních policejních klišé ("myslíš, že si vezmeš kafe a koblihu a je z Tebe polda?"), narážky na americkou oblíbenost sledování násilí a reklamní billboardy všech tvarů (uvidíte, pochopíte). Nízké hodnocení však chápu, snímek trochu pokulhává za očekáváním a správným tempem, ale mě pobavil. Krom toho spojení John Badham a režisér druhého štábu Rob Cohen není zrovna špatné:) ()

otík

Celkem svižná a hlavně zábavná komedie, která těží z klasické rozdílné dvojice. Zatímco Woods je tvrdý policista a drsňák jak se patří, Fox si zahrál filmovou hvězdu, která s ním chce do akce, aby našla inspiraci pro svůj nový film. Ačkoliv sem tam teče i hodně krve, celý film je naladěn spíše na komediální notečku. A vtip to rozhodně má. Tento starší film připomene nový se stejnou tématikou s Murphym a De Nirem – Showtime. ()

Shit

Vynikající komedie hlavně zásluhou Michaela J. Foxe, ten je jako skoro ve všech svých komediích skvělej. Trošku hůř je na tom James Woods, ze začátku to vypadalo fakt hrůzostrašně, ale nakonec dokázal Foxovi slušně sekundovat a vytvořil s nim docela sehranou dvojici. Co se týká příběhu, tak ten nic převratnýho nenabízí a jak film skončí je jasný docela brzy po tom co začne, jenže o to tady moc nejde a na tu zábavu, kterou má vytvořit slouží dobře. Já se prostě bavil, takže nevidim důvod proč nedat 4* ()

Lacike

Jeden z mnohých ale priemernejších buddy movie akčniakov. Hlavná dvojka je skvele obsadená a zahraná, ale je tu málo akcie a ten ústredný nápad spárovať filmovú hviezdu s poldom nie je poriadne vyťažený. Chcelo to viac kopať do Hollywoodu. Alebo aspoň keby akcie bolo dostatok. Naviac film kazí jeden horší CZ dabing ako druhý. Takže výsledkom je len ok nadpriemer. 6/10. ()

pakobylka

----- "Ty mě nenecháš růst … Ateliéry mě nenechají růst … Já jsem jediný, kdo chce, abych vyrostl !“ ----- A protože zhýčkaná, sebestředná filmová hvězda touží po růstu velice intenzivně a pro vysněnou roli drsného poldy je odhodlaná k práci přímo v terénu, dostane opravdový, médii zviditelněný policajt dočasně přiděleného "parťáka“, o kterého nestojí, který o skutečné policejní práci nemá ani ponětí ... a kterého se nelze žádným způsobem zbavit. Snímek má vedle téměř geniálních okamžiků i slabší, přece jenom ne úplně přesvědčivé momenty. Nicméně Michaelu J. Foxovi komediální role prostě sedí (i když se mu nikdy nepodařilo překročit vlastní stín a trumfnout legendární "Návraty do budoucnosti“), taktéž James Woods je ten správný nesmlouvavý polda a Stephen Lang naproti tomu ukázkový odporný padouch … kromě toho se jedná o snímek, ke kterému mám osobní vztah, takže to dál neřeším … ;-) ()

• Podľa Jamesa Woodsa bola úloha detektíva Mossa jedna z jeho najťažších rolí, pretože jeho postava musela byť neustále naštvaná na postavu Michaela J. Foxa (Nick Lang), ktorý je v skutočnosti veľký sympaťák. (m.a.t.o.)
  • Mos Def v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)