Empire

Dráma / Hudobný
USA, (2015–2020), 74 h 15 min (Minutáž: 42–47 min)

Hudba:

Fil Eisler

Terrence Howard, Taraji P. Henson, Jussie Smollett, Bryshere Y. Gray, Trai Byers, Serayah, Kaitlin Doubleday, AzMarie Livingston, Malik Yoba (viac)

Silné a sexy drama o rodinné dynastii, které mapuje život ředitele hudebního impéria a souboj jeho tří synů a bývalé manželky o následnický trůn. (Disney+)

..Lucas..

Výborné hudební drama, s výborným obsazením a chytlavými písničkami. Skvělá Taraji, která si celý seriál krade pro sebe. Výborní jsou i představitelé jejich synů, Bryshere Y. Gray a Jussie Smollett. Jediným záporem pro mě je, že je seriál občas příliš "soap operový". Naštěstí to až tak nepřekáží a vyvažují to i guest stars, jako Jennifer Hudson nebo Rita Ora. ()

Tom Riddle odpad!

Seriál, který neví, o co se vlastně snaží. Empire je guláš všeho možného, co se týče množství zápletek i jejich děje, zároveň se ale pokouší i detailně prokreslovat charaktery postav. To se ovšem nedaří, když zápletka, která by se potenciálně dala natáhnout na celou sérii, a mít silné a emocionální vyvrcholení, je místo toho načatá a překotně uzavřená na ploše jediného dílu. Díky tomu není Empire ničím víc než plytkou a vyšperkovanou soap operou, proto taky ale baví a odsýpá jako blázen. Hudba je příležitostně skutečně chytlavá, special guest stars opravdu hvězdné (nakoukne sem kupříkladu Mary J. Blige, Jennifer Hudson či Patti LaBelle), kreace ústředního (anti)hrdiny Luciouse (solidní Terrence Howard) nepřestávají překvapovat svým zlodušstvím, a Taraji P. Henson v roli rázné (ex)manželky Cookie si pro sebe směle krade každičkou scénu. Odpady v hodnocení si to jednoznačně nezaslouží, 23 milionů diváků ale taky ne. 1. série 70% Druhá série je zrůdnost, která úspěšně zamordovala úplně všechno, co bylo v první sezóně alespoň trochu vydařené, a stahuje seriál do tak hlubokého odpadu, že relativně příjemná jednička se zdá být hodně dávnou minulostí. 0% ()

Davies182 odpad!

Pilot nám dal tři fajnový songy (a to RnB neni můj punkovej šálek kávy) a tím to hasne. Otřesní a přehrávající herci, dementní děj a prostě klišoidní trapnost nad trapnost. Sledovanost nechápu, asi se holt někdo konečně vychcaně zavděčil barevné části obyvatelstva USA. ()

bagetka007

Bože, vždyť je to jeden z nejlepších seriálů, které teď jsou vysílány! A to se dívám týdně na nějakých 35 seriálů...Není divu, že byl obnoven pro druhou sezónu po vysílání prvních dvou dílů... Fresh, sexy and ratchet! :) ()

Loooki

Také ako Dallas, len miesto ropy tam ide o hudbu. Na 12 dielov dej strašne natrieskany a dementne posobiaci. T.J. Henson je best (ja som vlastne chcel vedieť iba prečo je to tak populárne, no nenašiel som konkrétny dôvod). hodnotené po I.sérii. ()

ER

Platí pro I.sérii.....Hodně povrchní seriál,kde se téměř vše třpytí do všech světových stran. A byť se i tady ukazuje ,že není všechno zlato,co se třpytí (vcelku se tam i střílí a morduje), je to podáno velmi tuctové a snad jen "dětští" fanoušci r´n´b nebo hip hopu se u toho tetelí blahem . A postava Cookie...co ta všechno stihne- zápletku s FBI,gangstery...,vlastně ona se připlete snad do všech scén a způsobem,že jde z toho hlava kolem (např. při odchodu z domu,se stihne "srazit" s dalšími postavami a vytvořit další scény jakoby se všichni pohybovali v bludišti). Jinak co se pohledu na současný hudební bussines týče,mohu jen chválit. Je tu vše,co se v této branži děje a že i postarší paní,která je navíc 17 let v kriminálu, může produkovat současnou r´n´b a hip hop hudbu( rozuměj branži ovládají staří páprdové,kteří lidem nastrkávají mladé ksichtíky potažmo štíhlé prsaté holky,čest vyjímkám). Na odpoledne dobrý seriál s dobrými songy,ale hlavu jsem musel raději "vypnout". PS. Je fajn,že je seriál protkán skutečnými hvězdami show businessu a Jennifer Hudson shodila pár kilo (naštěstí se to neprojevilo na jejím hlasu). ()

Domis93

Super seriál, ale řekla bych, že se tam děje příliš moc najednou...hudba je ale super, prostředí taky...herci/zpěváci sympatický, po každém díle jsem měla chuť si pustit další, takže dobře odvedená práce, Kelly tam odvedla super výkon, twistů v tom je jak blázen, velice dynamické, plné intrik, člověk neví, kam to směřuje, ale dobrá práce ()

Simo16

Herci nudia, neprekvapujú, okrem Terrenca som nenašiel nikoho, kto by ma dokázal presvedčiť, scenár klišoidný, nezaujal, ale na druhej strane hudba perfektná, má to niečo do seba a presne to je to,čo ma na tomto seriáli najviac zaujalo.1.séria - 80% , 2.séria išla s priemerom ešte nižšie - 70%.3.séria čistá telenovela - 50%.4.séria - Myslím,že som od seriálu dostal všetko, čo mi mohol ponúknuť, končím s ním, pretože si nemyslím, že mi može dať niečo nové, ale možno sa k nemu v budúcnosti vrátim. ()

Lex Luthor

Mám rád rap a vždycky jsem měl a tahle subkultura je mi celkově dost blízká. Ze začátku mě to hodně bavilo a tak nějak jsem si to asi vzhledem k ústřední dvojici spojil s Hustle and flow, což je s 8 milí asi nejlepší film, co se Hip Hopu týče. Jako, když se sen dealera změní v realitu a obrovské hudební impérium. Postupem dalších epizod mě to ale začalo čím dál víc nudit. Lezly mi na nervy nic neříkající zápletky a také jejich rychlé rozuzlení. Z kraje se aspoň nějaká dějová linka táhla celým seriálem, ale ta postupně bledla až úplně zmizela a začalo to působit jakýmsi divným umělým natahováním. Když se vytratila i jedna z mých oblíbených postav, neměl jsem už důvod dívat se dál. Nejspíš se k tomu někdy vrátím, abych dokoukal celý seriál, ale asi to nebude v blízké budoucnosti. ()

arram

Dvě hvězdy za poměrně chytlavé písničky a celkem sympatické herce, ale jinak je seriál změtí všeho možného od vraždy, drog přes LGBT tématiku až po nenávist, rozmazleného synka a občas přehrávající herce. ()

funkyman

Black music is cool. Yeah. Black movie is great. Yooou. But this black series is shit. Big shit in the hit. With worst female leading role ever... ()

Falcon a Zimní voják dostanou seriál

Falcon a Zimní voják dostanou seriál

31.10.2018

Scenárista seriálu Empire Malcolm Spellman byl najat, aby napsat limitovanou sérii Falcon and Winter Soldier. Šéf Marvelu Kevin Feige bude sloužit coby výkonný producent a hlavní role si zopakují… (viac)