Poslové

• USA The Messengers
Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Thriller / Sci-Fi
USA, 2015, 8 h 53 min (Minutáž: 38–43 min)

Shantel VanSanten, Sofia Black-D'Elia, Joel Courtney, JD Pardo, Elyes Gabel, Anna Diop, Diogo Morgado, Lane Garrison, Victor Slezak (viac)

Záhadný objekt narazí do Země a skupina náhodně vybraných jedinců zemře kvůli energetické vlně, kterou náraz způsobil. Krátce nato se ale probouzejí a zjišťují, že se stali Anděly s jasným úkolem – zastavit přicházející Apokalypsu. Musí proto zastavit samotného Ďábla a čtyři jezdce Apokalypsy, k čemuž jim mají pomoci speciální dary. (AXN)

maddy

Nejako mi ušlo, že sa jedná o produkciu CW. Námet pôsobil celkom originálne, ale keby som vedel, že Messengers vysiela práve táto televízia, tak sa o nich ani nezaujímam. S televíznou tvorbou tejto stanice som totiž skončil už veľmi dávno, resp. v momente kedy som s ňou začal a nič na fakte nezmení ani tento seriál. Messengers tak trpia všetkými neduhmi stanice. Je to typický, naivný seriál zameraný na pubertálne publikum, bez akýchkoľvek ambícii, s obyčajným televíznym vizuálom a hercami z rad lacných topmodelov. A nič na tom nemení ani fakt, že sa to pokúša o ďalších Heroes mixnutých s prevarenými náboženskými motívmi. Toto nemá vyslovene ani šancu vyformovať sa do niečoho aspoň z diaľky zaujímavého. Opäť to bude iba teen-telenovela naťahovaná na 20+/- epizód, kde sa budú riešiť prachprosté vzťahy, dohromady sa nič zaujímavé nestane a nakoniec to niekto utne pre nízku sledovanosť bez jasného zakončenia. Skutočne nie je dôvod s tým strácať čas, keď sa v dnešnej dobe točí niekoľko skvelých a originálnych seriálov oceňovaných z každej strany. PILOT: 1,5* (3/10) ()

kareen

Přiznávám, že na rozdíl od mnohých, jsem nikdy nezaujímala pohrdavý postoj k teenagerské stanici CW. Je to domov mé srdcovky Supernaturalu (i když ho podědila sloučením dvou jiných televizí) a na rozdíl od dalších komerčních stanic (kabelovky nepočítám, to je jiná liga), chrlících neustále jak přes kopírák další a další nudné kriminálky CSI, rodinné komedie, či provařená dramata z právnického nebo lékařského prostředí, nabízí poněkud originálnější alternativy v podobě různých scifi, fantasy a superhrdinských seriálů. Což já můžu. Jasně, nabízí je většinou v odlehčeném provedení pro náctileté, ale nepostrádají zábavnost a já si tam čas od času najdu nějaké to guilty pleasure (taková zlobivá upíří rodinka v The Originals mě baví i ve druhé sérii). A na rozdíl od mnohých mě neodpuzují ani biblická témata, pokud jsou zpracovaná hravou a zajímavou formou. Přes to všechno musím souhlasit, že je Messenger vážně hrozný seriál. S nevýraznými herci, směšnou zápletkou i dialogy a co je vůbec nejhorší, začíná nudit už ve druhém dílu a přiznávám, že dál jsem se nedostala. Ani se nedivím, že s ním CW nepočítá do dalšího roku, myslím, že zrovna tohle zrušení nikomu chybět nebude. ()

Likan7

Hrubý námět je celkem zajímavý. Spojení klasických biblických témat zasazených do dnešní doby není špatný nápad. Jenže scénář je naprosto katastrofální. Za 13 dílů se stihnou dát všichni poslové dohromady, několikrát zase rozejít, zase sejít a mezitím si řešit i své lidské problémy, které absolutně nikoho nezajímají. Dejme tomu, že přijmu to, že jsem posel boží a musím zabránit apokalypse. Tak logicky budu veškerou svou energii, sílu a víru zaměřovat na tenhle úkol, protože pokud selžu, nemá cenu prostě nic jinýho řešit. Jenže ne. Tady jeden dává dohromady rodinu a ještě si najde holku, druhej pátrá po své rodině, kteoru celý život neviděl (wtf?), další řeší manželku, která se vyspala s jeho otcem (wtf??) nebo matka, která se sedm let snaží najít svého syna. Prostě naprosto šílený scénář, který se plouží těmi třinácti díly a vy se chcete zastřelit..nebo zastřelit všechny, co za tímhle seriálem stojí. Trojkové hodnocení tomu zasloužila devítka, která přišla se solidní twistem, který ale dostanete přímo v názvu epizody :) wtf??? ()

RedRose odpad!

teda já osobně co se sci-fi týče skousnu ledacos, ale tohle?! co to sakra...?! za prvé doufám, že to nebude prokvetlé náboženským fanatismem (středověk už je dávno pryč! a doufám, že ty andělí křídla jsou myšleny pouze metaforicky) protože jinak okamžitě končím... herci jsou posbíraní ze všelijakých vedlejších rolí jiných seriálů a evidentně to moc nefunguje... ta hlavní událost a následný příjezd armády, to bylo už vysloveně trapné a celkově jsem z toho měl tak nějak pocit, že z tohoto nic dobrého nevzejde... hodnotit raději nebudu a zkusím ještě počkat na druhý a možná třetí díl... potom uvidíme... Edit: Tak po třetím dílu doslovného utrpení opravdu ne!! Je to biblická fantasmagorie a jezdci apokalypsy tady mají mnohem lepší seriál Sleepy Hollow... Tohle je děsná snůška podprůměrných herců a stupidních dialogů... 9% by se tam možná naškrábalo ale to nestačí... ()

LadyD

Devil is my favorite ... Ano, jak už píšu v nadpisu, velice jsem si oblíbila postavu samotného ďábla. Byla jsem velmi zvědavá, o co se vlastně jedná, když jsem se o seriálu dozvěděla. Po zkouknutí pilotu jsem nebyla úplně přesvědčená, jestli chci seriál sledovat, ale teď jsem ráda, že njsem ho zkoukla. V posledních dvou epizodách to vzalo pěkný spád, co se děje týče a já jsem z toho vyloženě nadšená! Ikdyž nejsem zrovna fanoušek náboženské tématiky, tento seriál je jeden z mála takových, který mě baví hlavně kvůli tomu. A hlavně, prostě Ďábel je můj favorite :) Jediné co mě mrzí je fakt, že seriál po první sezóně končí :-( ()