Doktor Martin

• Česko Doktor Martin
Komédia / Rodinný / Dráma
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Réžia:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová (viac)

Humorný seriál z prostredia  podhorského mestečka Protějov v Beskydách. Stret svojráznej povahy nového obvodného lekára z Prahy s podhorským spôsobom života prinesie rad zábavných, aj menej veselých, nečakaných situácií. Jeho profesionálne kvality dokážu pacientom pomôcť aj v  mimoriadnych prípadoch, ale je otázne, či sa Protějovčania kvôli tomu dokážu zmieriť s odťažitým a uštipačným  Pražákom. Ak k tomu pridáme aj jeho schopnosť tým najnevhodnejším spôsobom oznamovať pravdu, môžeme o tom pochybovať. (RTVS)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (24)

Doktor Martin (2015)

Po prvních dvou dílech to vypadá na průměrně zábavný televizní seriál České televize především pro fandy Miroslava Donutila. Uvidíme dál, jak se to vyvine. První dojem nezklamal, opravdu jde o pohodový český seriál s poněkud nevrlým, ale pro oko diváka příjemným Donutilem. V každém díle se řeší menší příběh + celkově se samozřejmě vyvíjejí hlavní postavy. Já jsem spokojen. Na konci seriálu můžu mluvit snad o ještě větší spokojenosti než na začátku. Postava doktora Elingera byla neskutečná a všechny příběhy kolem ní nebyly vůbec špatné. Tento seriál se rozhodně povedl. ()

Season 1 (2015) (S01)

První série rozhodně výrazně lepší než druhá. Hodně lékařských příběhů, ne až tolik osobního života, zábava pro všechny fandy Donutila. Rozhodně povedené. ()

Beskydské šelmy (2015) (S01E04)

Jedna velká show strážníka Tomáše a velký příběh medvěda Standy, kterého nikdo nikdy neviděl, ale všichni jej znají. A doktor se s ním také seznámí, i když jiným způsobem, než by čekal. A do toho ještě malý Péťa, kterému nikdo nerozumí. Povedený díl, kde hodně místa dostal Robert Mikluš a svou chvíli slávy rozhodně využil dosyta. ()

Hemofóbia (2015) (S01E06)

Elingera navštíví jeho bývalý student a nedopadne to zrovna příliš přátelsky. A celý díl se pak táhne v této linii. Druhou linku tvoří příběh mladého Péti, který spadl v tělocviku a i když to nevypadalo, bylo to fatální zranění. Ještě že je po ruce Elinger, který mu svým zásahem zachrání život. A pak už přijde na řadu scéna, ve které se Elinger ukáže jako pořádný magor. Nečekaně napínavý díl s hezkou noční Elingerovou scénou, prsatou Čvančarovou a líbajícím psem.. ()

Výberové konanie (2015) (S01E08)

Dětičky se nakazily jakousi kožní chorobou a jejich karanténa je ústředním sporem mezi doktorem a Lídou. Do toho přichází nutnost postarat se o Péťu, jehož maminka je v nemocnici a příprava Lídy na výběrové řízení na ředitelku školy. Kvalitativně průměrný díl nevybočující ze série. ()

Aromaterapia (2015) (S01E10)

Průměrný díl se smradlavým dědou a místní rozhlasovou hvězdou, která má problémy sama se sebou a nechce si nechat pomoct. Ještěže je tu doktor, který ji nakonec zachrání život. ()

Láska až na krv (2015) (S01E11)

Další z průměrných dílů, ve kterém zaujme především nabručený Bohumil a jeho "přátelský" vztah netýkající se jeho zesnulé ženy. Jinak Martin sem tam skutečně zaperlí svou lidskou natvrdlostí a neomaleností. ()

Season 2 (2016) (S02)

Samozřejmě podobné jako v první sérii, přeci jen ale už chybí trochu jiskra a řekl bych i nápady. Na úkor vždycky zajímavě kuriózních zdravotních příběhů se tu vyvíjí vztah Martina se svou dávnou láskou Editou Sedleckou (mně nesympatická Vilma Cibulková) a samozřejmě vztah s těhotnou Lídou Klasnovou (Čvančarová). První série byla více originální, druhá je spíše příběhová. Ale i tak zůstal dostatek prostoru pro vtipné glosování a nečekané sarkastické Elingerovy hlášky. Rozhodně je to zábava pro všechny fanoušky doktora Martina nebo herce Donutila. ()

Ospalá diera (2016) (S02E01)

Pokračujeme v přesně vyměřeném tónu, a i proto mi není jasné, proč hned první díl druhé série Česká televize vysílala dohromady s druhým dílem. Seriál totiž nemá nato, aby bavil skoro dvě hodiny. V prvním dílu se ve své podstatě nic neděje až do závěrečného pádu mladé holky skrze dveře a téměř její vykrvácení. Je to asi zatím nejslabší díl seriálu a kromě pár vtipných scén s policajtem Topinkou nestojí za zmínku. ()

Záskok (2016) (S02E02)

Díky živelné Ireně se díl vrací do zajetých kolejí první série a přeci jen trochu víc baví svého diváka. Na scéně se objevuje nová postava kuchaře v podání Vojty Kotka (zatím zcela nevýrazná, až snad zbytečná postava) a nové zdravotní sestřičky v podání Marie Doležalové. Ta je aspoň vtipná svou závislostí na mamince. Také závěrečná pointa má šmrnc a vtipně zakončuje lehounce nadprůměrný díl. ()

O jazvecoch a ľuďoch (2016) (S02E03)

Nadprůměrný díl především svým námětem. Vskutku otravná rodinka Přažáků přijíždí do Protivanova a jejich malý spratek vychovávaný volnou výchovou se začíná hned činit. Ale na každého jednou dojde. Zábavný, vtipný a vyloženě protipražácký díl. ()

Láska pod psa (2016) (S02E04)

Další z průměrných dílů, který ale dokáže v určitých částech pobavit. Přestože celou dobu čekáme na pointu, dr. Martin opět dokáže z problému udělat mega problém a vyřešit ho svým způsobem. Vztah Lídy a Martina se zatím nikam dál neposunul, Irena je čím dál víc závislá na hazardních hrách, tetička si užívá s malířem a Michal se vrací z Prahy, kde místo studií makal a přitom se ještě nakazil spavou nemocí. ()

Už ťa nechcem vidieť (2016) (S02E05)

Díl, na který všichni čekali. Konečně se nám v dějových linkách spojilo spoustu příběhů a ještě jako nášup jsme dostali zajímavý lékařský případ. Lída pozve Martina na koncert, který sice skončí líbačkou, ale také typickou Elingerovou poznámkou, čímž Lídu tak vytočí, že jej už nechce vidět a začínající vztah ukončí. Kuchař Vojty Kotka konečně dostává svůj podíl v ději a vysvětluje se, kde přišel ke svému zranění a zaplétá se do případu sestřičky Ireny, jejíž závislost na hazardu je odhalena i se sto tisícovým dluhem. Tomáš se pohybuje tak někde mezi a i díky Kotkově kuchaři mu začíná vážnost situace docházet. Díl, ve kterém se stalo více než v předchozích čtyřech. ()

Tajomný dom v Beskydách (2016) (S02E06)

Doktor Martin se s Lídou zasnoubí, ale hlavní postavou tohoto příběhu je dvojice babek, z nichž jedna je bývalá armádní vědkyně (či co to bylo) a drží nad svou sestrou ochrannou ruku - bohužel svým způsobem, který málem způsobí její smrt a onemocnění dalších hrdinů. Irena nastupuje do kurzu pro gamblery, s překvapením však zjišťuje, že jej vede kuchař Kotek. Ten také splatí za Irenu dluh, otázkou zůstává, kde na to vzal prachy. Což se také brzo zjistí. Vše ale končí dobře, Irena s kuchařem i Milošem se usmiřují. Martin s Lídou chystají svatbu, Martin však neustále opruzuje s určitými problémy, které mu na Lídě vadí. ()

Šťastne až do smrti (2016) (S02E07)

Tento díl mě docela naštval a taky potěšil. Naštvala mě svatba, která neproběhla (Martin se choval jak nezodpovědný magor a Lída jako pojuchaná puberťačka). Potěšila účast herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti Martina Vrtáčka v menší roličce chlápka s košilema. Tento díl mi přišel už hodně praštěný, před svatbou nevychází vůbec nic, to už aby člověk takový osud pohledal. Lehčí podprůměr. PS: úplně z děje zmizel kuchař Vojtky Kotka, bez jediného vysvětlení. Tohle se neodpouští. ()

Staré lásky (2016) (S02E08)

Děj se posunul o půl roku a Lída je v Praze. Martin pokračuje v zajetých kolejích, jenže se mu už Protějov zajídá. A tak si začíná pomýšlet na opětovné místo chirurga v nějaké slušné nemocnici, přestože jej stále pronásleduje problém s krví. A právě v takové chvíli mu scénárista poslal do cesty bývalku, dnes specializovanou odbornici, Editu v hereckém podání už od počátku nesympatické Vilmy Cibulkové. A na konci dílu se vrací Lída s outěžkem a staví Martina před hotovou věc. Tím díl končí. Další z řady průměrných dílů. ()

Nový riaditeľ (2016) (S02E09)

Lída získává zpět práci ve škole, ale jen jako učitelka, ředitelem je tam podivín v podání Luďka Soboty, který má řadu problémů sám se sebou. Lída se setkává v nemocnici s Editou a dozvídá se od tetičky, že si ji Martin v mládí chtěl vzít, ale Edita mu utekla dělat kariéru do zahraničí. Po návratu do školy Lída zjistí, že ředitel odvedl děti ze školy do lesa a definitivně se zbláznil. Je řada na Elingerovi, aby situaci zachránil. Slušný, ale opět ničím extra nad průměr vyčnívající díl. ()

Zošalieme spolu! (2016) (S02E10)

Další z řady dílů, který nepřinesl vůbec žádné emoce, možná malinko humoru, ale jinak další standardní díl. Policistovi Tomáši Topinkovi přijel na návštěvu brácha, ale už od začátku je jasné, že má nějaký zdravotní problém. Irena s Milošem řeší další řadu neshod ve svém vztahu, Lída se snaží najít ubytování a mezi tím vším nějak proplouvá Elinger. PS: Vidět po dlouhé době Mojmíra Maděriče bylo fajn, už ani nevím, kdy a kde jsem ho naposled viděl ()

Malé tajomstvá (2016) (S02E11)

Tentokrát nic moc neřešíme ve vztazích, ale hlavně lékařský problém se staršími manželi, kdy jeden je na vozíku a ta druhá má problém s viděním. Do toho se řeší drobné vztahové problémy Miloše a Ireny, Martinem a Lídou, a sledujeme také vyvíjející se vztah nevztah mezi Martinem a Editou. Ničím nezajímavý díl, bez emocí a napětí či humoru. ()

V kurníku (2016) (S02E12)

Konečně pořádný lékařský díl. Na začátku Martin cestuje do Prahy do Ústřední vojenské nemocnice, kde chce žádat o práci a na cestě zpět mu ve vlaku umře spolucestující Peca. V Protějově mezitím Martinova teta zavře nezbedného kluka do kurníku, přičemž on dostane záchvat a později ve škole i doma silně zvrací. A protože má snobské rodiče, rozjíždí se kolotoč vzájemného osočování a nedůvěry vůči tetičce i doktorovi. Peca alespoň v myšlenkách své paní Janžurky ještě stále zůstává a nakonec ovlivní i její zdraví. PS: dlouho jsem neviděl Pavla Rímského a vypadá poněkud podivně. No snad je zdravý. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý