Informace o Martinově rozhodnutí vrátit se zpátky do Prahy se pomalu šíří Protějovem. Obzvlášť Irena je z toho zjištění nesvá a moc tomu nepomůže ani Martinův doporučující dopis, který jí v dobré víře napíše. Znovu spolu mají konflikt a Irena opět dostává padáka. Jak si ale záhy Martin musí přiznat, Irena se pro chod ordinace stala možná přece jen nepostradatelnou. Marie se rozhodne přivydělat si pronajímáním pokoje na své farmě. K její smůle se však jako první host u ní ubytuje její starý známý farmář Lukáš Vlach, který má finanční potíže, kvůli nimž nemá kde bydlet. Jak Marie postupně zjišťuje, nesnesitelný Vlach má potíže nejen finanční, ale i zdravotní – trpí zažívacími obtížemi a do toho nemá zrovna dvakrát vábný dech. Když se jeho zdravotní stav prudce zhorší, musí už zasáhnout Martin. Zjištění pravé příčiny Vlachových potíží pohne nejen Martinem a Marií, ale hlavně jejich žaludky. Martin si neodpočine ani v Praze na konferenci, kde má svůj příspěvek konečně přednést Edita. Ještě těžší než ošetřovat vážný krvavý úraz v kuchyni se ovšem ukáže být kličkování mezi Editou a jejími plány, které směřují ke společné noci v hotelovém pokoji. (Česká televize)

Autogram

Keď už udalosti nedávajú veľký zmysel, tak nech je aspoň zábava. Tentokrát bola, dokonca s akčnou vložkou a s prižmúrením oka jednookej opice možno aj erotickou vložkou, Vilma má odvahu. –––– Doktore, a víte co mi bude chybět nejvíc, když odejdete do Prahy? Tyhle naše přátelské rozhovory. –––– A teď se pokusíme najít ten prst. Hejbněte sebou! ()

otík

Dílu vévodí "blbý" zdravotnický příběh staříka, který trpí velkou zácpou a pachem z úst. Časem se přijde nato, že si pojídá vlastní vlasy. Elinger ke konci dílu odjíždí s Editiou na konferenci, kde sice zapříčiní uříznutí jednoho článku prstu, ale zase pomůže s okamžitou nápravou. A pak už je jen čas sbalit si svých pár švestek a hurá do Prahy. ()

Sa.sa

"doktore víte co mi bude chybět nejvíc když odjedete, tyto naše přátelské rozhovory..." :))) lol ať žije uříznutý prst a vše okolo... tak doktorka asi už pochopila, že s ní Martin nechce spát a že jí opravdu nechce.. jinak ta scéna na konci byla teda smutná :/ ()

hotHANZ

Tento díl jak byl málo vtipný tím více byl nejodporný nejdřív chlap co zvrací vlastní vlasy a pak usekl prst ..... strašný :-D. ()