Posledná nás zachráni

(festivalový názov)
  • Česko Poslední nás zachrání (viac)

Mladá dívka jménem Max (Taissa Farmiga) jde se svými kamarády (např. Alexander Ludwig) do kina na hororovou klasiku 80. let. Připomíná si tak každoročně výročí smrti své matky, která zde hraje jednu z hlavních postav. Při požáru, který v kině vypukne, se všichni záhadně přenesou přímo do filmu, tedy k jezernímu kempu, kde má řezničina vypuknout. Nejprve si užívají pocit toho být ve filmu, potkávat postavy, které ještě nedávno znali jen z plátna a smát se všemu tomu klišé, které dnes tento horor připomíná. Zanedlouho však zjistí, že legrace musí stranou, protože tady jde skutečně o život. Spojením sil všech přátel i zdejších postav včetně Maxiny matky musí zabijáka porazit a dostat se z filmu pryč. (Bohnice05)

Spiker01

Měl jsem náladu si pustit nějakej shit, ale tak úplně se mi to nepovedlo. The Final Girls je sice papírově horor, jenže v krásně přesluněných lokacích, které až na jednu výjimkovou pasáž v noci nedokáže ničim polekat a spíš než v hororových prvcích to celé funguje jako parodie na slashery , kde jsem si liboval v absurdnosti chování jednotlivých postav. Celkově dobře zrežírované, obstojné zahrané a za ONU scénu jedna hvězdička navíc...7/10 ()

Havaj8

Originální parodie na takovej Pátek třináctýho se zajímavou sci-fi zápletkou. Výhodou opravdu to, že si to nechtělo hrát na žádnej horor, ale od začátku do konce to bylo braný s humorem a nadsázkou. Dějově se to dost točilo kolem opětovnýho setkání dcery s mrtvou matkou, kde to naštěstí až tolik nerozmazávali. Ta akční scéna na konci byla až přehnaná, ale pobavilo to, nevim jestli tou stupiditou kolikrát, ale účel to zřejmě splnilo. Tyhle typy parodií na horor jsou o dost příjemnější než hororový komedie. ()

Juto

Hororová komédia, ktorá dokazuje, že so správnymi hercami a dobrým scenárom sa dokáže natočiť zábavný film. ,,Posledná nás zachráni “ je zábavná paródia na slasher filmy, ktorý má potenciál stať sa kultovým filmom. Príbeh spája ,,Piatok 13." alebo akýkoľvek iný slasher odohrávajúci sa letnom tábore. 6/10 ()

Lucasion

Komediální horory jsou buď perfektní a nebo nudné a bez jakékoliv atmosféry. Tohle je bohužel ten druhý případ. A je to škoda, protože jsem si tak moc přál, aby to byl ten první. Herecky je film slušný a máme tu i známé tváře. Zápletka nijak neurazí a vlastně je i vcelku originální. Mladí se dostanou do starého filmu a hledají cestu ven. Kinový film jakoby z oka vypadl původnímu Pátku 13. Navíc několik vtipů je povedených a u filmu jsem se docela bavil. I když uznávám ve výsledku to není nic světoborného a mrzí mě, že film nedokáže bavit víc. Ona složka hororu je tady vlastně zbytečná a ke klasickému slasheru to má daleko. Komedie to zase není dobrá, takže tenhle mix nefunguje. Kdyby to mělo víc humoru, tak klidně, takhle to má jen citlivý děj mezi dcerou a mámou. Což já ocením vždycky. Navíc je Taissa krásná a hlavně talentovaná herečka. Zahrát to takhle emotivně není sranda a jí to naprosto věříte. Finále je pak k uzoufání pitomoučké. Škoda. (48 %) ()

darkrobyk

Milá připomínka krvavých letních táborů z především 80.let s Jasonem a jeho mačetou v čele. Film ve filmu není samozřejmě nic nového, jen nevím, proč jako první se mi vybavili Dva nosáči a video... Nebyla to úplně špatná parodie, jen jí chybělo více šťávy. Zbrojní pasy neodkryté, o sexu se stále jen kecá (dobře, to se dá odpustit) a gore? kde byly gejzíry krve? (to se odpustit nedá). Za větší masakr bych šel s hodnocením nahoru. Ale potěšila mě muzika, z níž musím vyzdvihnout ,,Bette Davis Eyes" od K.Carnes a ,,Mickey" od T.Basil. Jo a Bananaramu... ()

• Scenárista Joshua John Miller napísal scenár k The Final Girls kvôli tomu, aby sa vyrovnal so smrťou svojho otca, Jasona Millera, ktorý stvárnil postavu otca Karrasa v horore The Exorcist (1973). (Marceloo)
  • Všechny záběry nebe byly digitálně upravovány. (hansel97)