Sweet Sixteen

• Čína Xia you qiao mu ya wang tian tang (viac)
Čína / Južná Kórea, 2016, 93 min

silentname

Sweet Sixteen" je podľa mňa celkom dobrou kombináciou čínskej a juhokórejskej kinematografie. Myslím si, že herecky je to zvládnuté dobre, no príbehovo to má v mojich očiach nejaké problémy. Poviem to takto. Ázijská kinematografia menej tlačí na to, aby veci pôsobili súčasne a uveriteľne a viac nechávajú postavy dýchať a chcú, aby emócie pôsobili veľmi uveriteľne. A aby sme na postavách videli, či ich niečo trápi, či majú z niečoho radosť a my to mohli ako diváci prežívať s nimi. No mám úprimne pocit, že v tomto trošku film zlyháva. Nemôžem povedať, že by som neprežil z filmu žiadnu momentku, no rozhodne sú tu časti, ktoré by na mňa mali zapôsobiť silnejšie a vytiahnuť zo mňa viac emócií. Ale nestalo sa tak. Keď si vezmem z roku 2016 film "Unforgettable", tak ten ma vo svojich romantických a vtipných momentoch rozosmial a zahrial. A pri jeho silných momentoch som bol nešťastný spolu so všetkými jeho postavami. Tu môžem povedať, že niektoré momentky fungujú. Ako napríklad scénka, kde dve postavy v reštaurácii ukážu svoju skutočnú tvár, aby neboli len objektami záujmu pre niečo neskutočné. To funguje. Myslím si, že scénka, kde čítame list od Xiamu, tak emócie sú celkom silné. No osobne by som povedal, že to je asi všetko čo by som dokázal vychytať v tomto filme. Čo by som ale priznal, tak všetci herci tomu dávajú svoje maximum. Kris Wu je veľmi dobrý a čo sa týka Shan Lu, tak je veľmi zlatá, milá a príjemne sa na ňu pozerá. Možno by som mohol ešte priznať, že v úvodných častiach film funguje celkom dobre. A tá romantická linka tomu dáva príjemný šarm a je to film o ľúbostnom trojuholníku. A takisto ešte poviem, že nikdy nie je všetko také isté ako bolo kedysi. A aj naša hlavná hrdinka si to silne uvedomuje. Pretože to čo prežívame jedným spôsobom ako 16-roční, budeme prežívať úplne inak, keď budeme mať 25. A vyvíjame sa spolu s časom. Potom sú vo filme ale momentky, ktoré mali byť veľmi silné a akosi ma nechali úplne pokojného. A hovoril som si, že by som týmto mal byť zasiahnutý. Prečo nie som? Ale aby som povedal aspoň jedno, tak časť, kde sa Ya Wang zavrie v kúpeľni a bude ju likvidovať má svoje silné momentky. Momentky, ktorým rozumiem. Ale čakal som, že ma to zasiahne oveľa silnejšie. Za pozornosť to podľa mňa stojí, no rozhodne som videl silnejšie a lepšie filmy, než je tento. A emocionálne silnejšie. Hodnotenie: B ()