Jedenásťročný Cameron (David Mazouz) sa zrazu začne správať zvláštne. Uzaviera sa vo svojej izbe, hovorí zvláštnymi pradávnymi jazykmi a vykazuje aj ďalšie príznaky posadnutosti. Hneď, ako to jeho matka (Carice van Houten) zbadá, spojí sa s odborníkmi z Vatikánu, ktorí za chlapcom vyšlú špecialistku na podobné prípady. Tá si na pomoc prizve Dr. Setha Embera (Aaron Eckhart) a jeho tím. Dr. Ember má totiž jedinečnú schopnosť – pri liečbe posadnutých osôb vstupuje priamo do ich mysle a v nej čelí zosobnenému zlu spôsobujúcemu pomätenie mysle. Nepovažuje sa za tradičného vymetača diablov, ale skôr za istého „upratovača". A jeho chvíľa nastáva vtedy, keď zlyháva snaha tradičných exorcistov. A táto situácia nastala práve u malého Camerona. Dr. Ember vstúpi do jeho podvedomia, v ktorom démon drží chlapca v zajatí v imaginárnom svete snov. Ukáže sa, že tento diabolský protivník je oveľa silnejší, než Ember čakal. Navyše ho prenasleduje nielen zákerný démon, ale i jeho vlastná traumatická minulosť. Ember musí nasadiť všetky svoje schopnosti a možno i život, aby premohol démona a chlapca zachránil. (CinemArt SK)

Morholt

Incarnate se sice tváří netradičně, ale vlastně je to jen mix vymítacích hororů a Cely. Na druhou stranu nic proti tomu, protože i přes slušnou řádku klišé to působilo celkem neokoukaně. Fanoušci exorcismů si sice na své moc nepřijdou, ale mě se ty vstupy do mysli oběti líbily a docela mi to sedlo i herecky. Sice moc nechápu, čím si tenhle film zasloužil kino, ale v zásadě je to celkem příjemná jednohubka. 60% ()

silentname

No musím sa priznať, že som od "Incarnate" nakoniec dostal celkom schopnú hororovú drámu, ktorú som si aj užil a bavilo ma to sledovať. A dokonca musím povedať, že cestovanie do mysle v tomto filme je podľa mňa veľmi fascinujúce. Film sa neubráni niektorým klišé a musím povedať, že záver je pre mňa trošku sklamanie, lebo to urobili tou absolútne nesprávnou cestou a trošku ma to štve, ale na druhú stranu je to celkom miestami aj vizuálne trošku strašidelné, nemá to asi žiadnu otravnú skákačku a celkom mám pocit, že film vie aj miestami budovať atmosféru. Musíme síce prekonať mizerný úvod a nie najlepší záver, ale zvyšok filmu ma celý čas bral. Nápady ma fascinovali, príbeh mi prišiel zaujímavý a celkom musím povedať, že som aj chcel, aby sa z toho Cameron a Dr. Ember dostali. Aaron Eckhart mi v hlavnej role absolútne sedel a vo ilme podľa mňa na nadmieru funguje. David Mazouz je tu rozhodne lepší, ako sa ukázal vo filme The Darkness. Je mi jedno, že tu asi budem v menšine, ale ja som si "Incarnate" skutočne užil. A dostal som popravde viac než som čakal. Dokonca by som sa nebránil si to pozrieť aj znovu. Z mojej strany spokojnosť. Hodnotenie: B+ ()

Asia_Power

Inkasrance je další originální horor, který vykrádá maximálně šest úspěšnějších kolegů a dělá vše proto, aby nás co nejvíc nudil. Pardon...děsil. Což se mu povedlo, protože děsný to bylo. Aaron Eckhart, s drsným jménem Ember, si to sviští na svém invalidním vozíku, div nespálí gumy a jeho dlouhé vlasy barvy pochcané slámy mu bláznivě vlají ve větru, k tomu vlastní husté strniště na prdeli, které hrdě říká brada a jako bonus má profesorský bifokály a s výrazem permanentního zadržování větrů nahání děsnou entitu s ještě drsnějším jménem Meggie. Mazec. Tenhle týpek mi vjet do místnosti a galuzkama mi zasrat podlahu, hned mě posedlost přejde a jsem zase hodná, jen abych tam s ním nemusela tvrdnout, protože bych se bála, že ho chytne třeba sraní a já mám hajzl v patře, takže by to byl kolosální průser...Jinak démon Meggie posedne jedenáctiletého Camerona, kterej je ukázkovej přizdisráč, lže mamince, vraždí hodné houmlesačky a 3/4 své role sedí na prdeli uprostřed temné místnosti a tváří se jako by si právě leštil bambus. Tomu říkám posedlost !! Když jooo, chce zaujmout pozornost začne mumlat démonické říkanky jako ze slabikáře pro retardy, co se dají ležérně přeložit jako máma má mísu, máma mele maso, Asia na to jebe atd. Ke konci si Meggie a Ember hrají, kdo dokáže déle levitovat a následuje nejvtipnější pokus o sebevraždu všech dob. Poslední tečka je originální asi jako písek na poušti a vysvobozující titulky doprovází tak neuvěřitelně vypíčeně vybraná písnička, že jsem se při zahlédnutí jména v titulcích - Kaplan - už jen hystericky chechtala. ()

Frajer42

Kombinace Počátku a Vymítače ďábla s kočkou Carice van Houten v hlavní roli. Tedy v hlavní roli je jen do okamžiku, než se na scéně objeví hendikepovaný Aaron Eskhart a naplno převezme otěže. Mám nějaké divné období, kdy se režisérům daří zavděčit se mi s kdejakou sračkou. Dost by mě zajímalo, co stálo za pojmenováním démona jako Maggie. Že by zhrzená láska? Dost momentů, které měly zřejmě fungovat děsivě byly vyloženě směšné. Smích je zdravý, takže to neberu jako výtku, jen jsem to absolutně nečekal. Malinko to zavánělo spíše parodií na horor. Každopádně jsem u toho vůbec netrpěl, takže sem hnusné tři kousky šoupnu. Pokud hledáte horor, tak rozhodně hledejte jinde. Pokud hledáte nenáročný film na večer, tak by u vás mohl film uspět. ()

kingik

Aaron Eckhart versus nízký rozpočet. Neučesaný, neholený, decentně spustlý a upoutaný na invalidní vozík dělá vše pro to, aby si divák skromné trikové složky příliš nevšímal a raději se zajímal o jeho tým, pomstu na arcidémonovi a o osud jedenáctiletého chlapce, do něhož se ta nezdolná potvora oklikou vtělila. Film na své pouti napříč hororovým žánrem se lehce otře o několik spřízněných snímků, namátkou Cela a několik exorcismem zavánějících kousků, ovšem celkem jsem s tím neměl problém. Brad Peyton je renomovaný režisér, který o horor zavadil jen na začátku své kariéry, znovu se do něj pustil až po absolvování blockbusterů. Skromně vyhlížející horůrek, který se na sklonku roku 2016 podíval i do našich kin, má jednu velkou devízu. A sice Aarona Eckarta. Ten ztvárnil ochrnutého vědce, co má schopnost vstupovat do lidské mysli posednutých lidí. Je postupem času znát, že film neměl vůbec žádné finanční zázemí, tudíž triková složka je až abnormálně sešrotovaná na minimum. A když nejsou pořádné speciální efekty, je nutné přijít s invenční režií. A v tomhle ohledu se daří, nutno dodat, že se střídavými úspěchy. Některé scény si vyžádají zájem diváka, stejně ale tak se zde vyskytují scény, u nichž zájem opadá. Je to dáno tím, že strašidelnost, hutnost i zajímavost snímku je značně kolísavá. Jak nebylo na pořádné masky, které posednutí nahrazují tmavýma démonickýma očima, je to pro diváka málo atraktivní. Naštěstí má film solidní porci nápadů, které pozornost upoutají. Asi nejzáhadnějším je zastavení času, hned si zapište, že tímto není problém s démonem zažehnán, právě naopak. Přístupnost PG13, proti které běžně brojím, nebyla nejhorší, v nabídce jsou vyhřezlá střeva, ohořelý fotřík i kaluže krve. Určitě zajímavá je i herecká parta kolem hlavní hvězdy filmu. Nadržení diváci nebudou vědět, na kterou herečku dřív skočit: Carice van Houten, Catalina Sandina Moreno a Emily Jackson pěkně ladily. Tenhle horůrek má u mě více kladů než záporů. Nijak se nezadrhává v tempu, baví po svém, kombinuje originalitu s okoukanými atributy poměrně neotřelou formou, má schopné herecké obsazení. Neodpustil si zbytečně béčkový konec, který u hororů nesnáším. SPOILER/Démon v sanitce, která převáží umírajícího vědce, migruje do dalšího těla/KONEC SPOILERU. Nemálo záleží také na tom, jak moc máte nakoukáno v oblasti exorcismu, i když zde se rozhodně nejedná o úplně standardní vymítání, a zda se vám filmy typu Cela líbí. 7/10 ()