Rang

• angličtina The Parallel

ricci.s

Hlavná hrdinka, ktorú jej ex so svojimi kumpánmi donútil k potratu, si adoptuje malé dievča, ktorej bábika je posadnutá duchom mŕtvej biologickej matky. Duch zabije každého, kto jej chce ublížiť, avšak keď začnú umierať aj nepriatelia hlavnej hrdinky, tak je jasné, že možno nebude jediný. Duchársky hororík, ktorý síce nevydesí, keďže neponúka práve nejako veľa ľakačiek, ale sem tam zaujme obstojnou gore scénkou, peknou hudbou či schopnými hercami. Thajský duchársky štandard, ktorý neurazí, aj keď neponúka nič nové. ()

Dellamorte

Podobné hračky už v podstate nemajú čím uraziť. Buď dáš veľké, alebo malé mínus. Ako MATRIX pozostalím uštedril akčný smer, pán nášho Prsteňa nasmeroval adventúru, vyprojektovaný Blair osvietili FF....tak aj Ring presunul duchárinu do XD formátu. Franta jednou napsal - "Snad se dočkáme i duchem posadnuté zubní kefky na toaletním prkínku". Nenudiaci Thai, ktorému výdatne napomohol sound. ()

Morholt

Taková klasická duchařina, která trochu vybočuje jen tím, že se v tomto případě jedná o relativně hodné strašidlo, které chce jen chránit svojí dcerku. Nicméně to neznamená, že občas nedokáže působit děsivě. O to je větší škoda, že si režie nedokázala víc pohrát s atmosférou. I tak mi ale film několik zajímavých chvilek nabídl a to včetně několika solidních krvavých okamžiků. Herecky celkem v pohodě a v závěru přišlo malé překvapení i nečekaný důvod k zasmání. Slušná jednohubka v jejímž případě bych uvítal nějaký kvalitní remake. 60% ()