Lucie

(koncert)

Koncert známé rockové skupiny.
Pořad Lucie je zajímavě pojatý záznam koncertu z televizního cyklu Chmelnice z roku 1995 z pražského Velkého sálu Lucerny. Pořad je prokládán anketami s diváky, krátkými rozhovory s muzikanty a hosty koncertu. Jako zvláštní host vystoupil kytarista a zpěvák Ivan Král. (Česká televize)

MM_Ramone

Som rád, že som natrafil na tento starý koncertný záznam. Pripomenul mi aká bývala kapela Lucie výborná, originálna a progresívna hudobná formácia. Záznam je z vystúpenia, ktoré odohrali v pražskej Lucerne. Bolo to vyvrcholenie ich dlhého turné po Česko-Slovensku. Bolo v období, keď s nimi spievala vokály Lenka Dusilová, na basovú gitaru hral Marek Marta Minárik, David Koller bol mladý vlasatý rebel, Robert Kodym behal v tričku Sex Pistols, ľudia z nich šaleli a Lucie bola špičkou tuzemského alternatívneho rocku. Avšak veľmi rušivým prvkom tohto titulu sú hlúpe ankety a trapné rozhovory s členmi skupiny, ktoré tam vedie akýsi debilný postsocialistický moderátor. *** ()

Maynard.

Všechny známý ksychty, plujou s náma dál, jestli nejsi mrtvej, tak ses neposral... Pecka! Celej tenhle koncert je už tak starej, že to snad ani není možný. Chápeš jo, David s máničkou a v tílku :o). Takle kdyby se ohákla za měsíc Lucie na novým turné, tak bych se asi počů smíchy :o). Klobouk ve křoví a taky dolů před Kodymem, páč ten co dokáže s kejtrou, takovou šou umí málokdo v ČR. Škoda jen, že jeho zpěv je na živo tak trochu v prdeli, že to není taková pecka jako na deskách. Trochu mě překvapilo, že měli na celým tůrné Dusilku a dalšího kytáristu. Navíc tam nehrál PBCH na basu, což týhle kapele dycky jen svědčilo, páč seňor Minárik, ten se vyzná. Mrzí, mě, že moji skoro nej českou kapelu uvidím prpvý až za měsíc, že sem neměl tu čest je vidět, když byli vykalený, štíhlí, maldí a neklidní :o). LUCIE!!! ()

Jara.Cimrman.jr

Lucii mám celkem rád. Navštívil jsem nejeden jejich koncert, takže musím zklamaně poznamenat, že tentokrát měli ještě horší zvuk, než když jsem tomu byl osobně přítomen. Mizerný zvuk však nebyl to nejhorší. Pro mne byly nejhorší ty nesmyslné ankety, rozhovory a záběry ze zkoušení, které mi bránily pořádně nasát atmosféru a nechat se pohltit hudbou. ()

bohemia_regent

Koncert (anebo jen jeho televizní sejmutí?) byl poznamenaný velmi nekvalitním zvukem. Nejen že nad vším ostatním vévodí nepříjemně ostré výšky, ale často dochází i k technickému zkreslení v dynamicky výraznějších momentech. Kamera a střih nejsou příliš invenční a do celkového dojmu vhodně zapadají nicneříkající až vysloveně trapné (hlavně v první polovině pořadu) „anketní“ otázky a odpovědi. ()