Přímý přenos udílení 23. výročních hudebních cen Akademie populární hudby z pražského Hudebního divadla Karlín. Hudební počiny loňského roku v podobě vydaných alb českých interpretů zmapuje udílení cen Akademie populární hudby – Ceny Anděl Czech Music Awards. Prestižní sošku Anděla si odnesou jen ti nejúspěšnější interpreti, a to v rámci devíti kategorií. Slavnostní ceremoniál proběhne ve středu 14. května 2014.
Hlasování je opět dvoukolové. Zásadní změnou oproti několika předešlým ročníkům je, že hlasování Akademie ve druhém kole neproběhne přímo v sále v průběhu slavnostního večera, ale elektronicky během měsíce dubna. Výsledky hlasování budou zveřejněny v rámci slavnostního ceremoniálu. Jak konkrétně hlasovali jednotliví akademici, bude zveřejněno do 48 hodin po vyhlášení cen na webu cenyandel.cz.
Letošní udílení se bude konat v honosných prostorách Hudebního divadla Karlín v Praze. Pro jednotlivá vystoupení se plánuje už nyní individuální scénografie. O design projektu se opět postará Martin Hruška.
Nominovaní ve vybraných kategoriích dostali opět možnost si na pódiu živě zahrát a zazpívat. Hudební skladba programu pak bude doplněna o zajímavé hudební hosty. Vystoupí Tomáš Klus, Debbi, Lenny, Mandrage, 4tet, Michael Kocáb, Ewa Farna, Jana Krschner a mnoho dalších.
Role hlavní průvodkyně pořadem se letos ujme slovenská a tedy nestranná moderátorská hvězda Adéla Banášová. O hudební dramaturgii vybraných čísel se postará Jiří Škorpík, který půvabnou moderátorku doplní.
A kdo přijde předat ceny vítězům jednotlivých kategorií? Po loňských divácky úspěšných dvojicích, které tvořili známí zpěváci či osobnosti z hudební branže a jejich talentované děti, bychom letos rádi oslovili moderátory z minulých ročníků. (Česká televize)

troufalka

Adélka to zvládla bravurně a ustála i těžké momenty, i když jisté okamžiky trapnosti jsem zaznamenala. Předání ceny Karlu Gottovi a jeho následný projev k nich rozhodně patřil. Nevím, kdo oblékal Ewu Farnou. Takovou míru nevkusu už jsem dlouho neviděla. Ale jinak kupa dobré muziky, jen ta délka je poněkud únavná. ()

ghatos

Nebylo to ze začátku špatné, ale Wronka to nakonec pojal jako oslavnou demonstraci KG (Klement Gottwald nebo Karel Gott...těžko poznat rozdíl - míra řiťolezectva ve způsobu předávání ceny dosáhla extrému). Moderátorská dvojka byla jak z jiné planety (drzá slovenská škaredka a český míša kulička). Ewa Farna se na pódium vždy vyvalila jako statná selka (musela, Wronka je její chlebodárce), pak se tam objevil Kocáb s metalovou partou, no a stačilo...30%. ()

KR4T4S

Na Adélu prostě NIKDO nemá! Jeden z nejlepších ročníků českých Grammy, kdy o nejlepší momenty (kromě Adély) se postaral Leoš Mareš (!) ala výherce Eurovize Buřt, vpodstatě všechna hudební vystoupení (až na neslaného nemastného Noida, Kluse a mimózní Mandrage), vtipní předávající, uvolněné publikum a často i velmi uvolněné a přirozené děkovačky. A i ta cena pro Mistra byla velmi vkusně zpracovaná. Nominovaní ve mě dokonce vzbudili naději, že česká popová scéna dokáže přijít se zajímavým a originálním materiálem. A ještě jednou vychválím ADÉLU BANÁŠOVOU. Tomu říkám moderování. ()

hyper01

Líbila se mi Banášová, která s bravurou zvládala i trapné hosty (např. Jandová), líbili se mi vítězové většiny kategorií (hlavně Dusilová a Bárta). Jenom škoda za tu obrovskou trapárnu s Karlem Gottem, mohl to být vcelku povedený přenos.. ()

Oggary

Paradoxně se mi nejvíce na českém pořadu líbila slovenská moderátorka. Ostatní šlo do hnědé dvorany. Farna se rozjela do šíře, a to v míře větší než velké (a bohužel jí nikdo neřekl, že to záclona přes rameno neschová) a Karlův půlhodinový projev mi připomněl mého senilního děda. Na skupinu roku v podání bratří Morphů jsem čuměl jak puk..proboha jak tohle může někdo poslouchat?! Jestli je tohle budoucnost české hudební scény, tak to potěš pandu… ()