Bol raz jeden policajt

• Česko Byl jednou jeden policajt (viac)
všetky plagáty

Michel Constantin coby pařížský komisař Campana převelený k případu v Nizze, rozsáhlý korumpující drogový gang řídící celou oblast Riviéry a policejní důstojnice s dítětem po boku zatrpklého samotářského komisaře v převleku za dealera, který se tak chce dostat do struktur gangu a pochopit jej a posléze i zničit.. Rovněž úsměvně pojatý snímek z dílny slavného Lautnera. (LiVentura)

dopitak

Zajímavý kompilát krimi a komedie s nádechem romantiky. Představitel mnoha vedlejších a malých rolí Michel Constantin, tentokrát jako hlavní hrdina (ale opět policajt), a mraky známých francouzských herců v cameo rolích (Delon, Dalban). Z příběhu samotného by se dala udělat i dobrá napínavá krimi/thriller, stylově to ale neustále ujíždí ke komičnu. Info pro dabingforum: V českém znění: Jarmila Švehlová, Bedřich Šetena, Libor Hruška, Karel Urbánek, Miluše Dreiseitlová, Karel Chromík, Zdeněk Hess, Vít Ondračka a další. Překlad: Barbora Mahlerová Zvuk: Petr Skalský Produkce: Petr Skarke Režie českého znění: Petr Šícha Pro Lucernafilm video vyrobila firma Smrček production ve studiu Smart Video Film ()

Enšpígl

Zajímavý náměť, sverázný single polda kvůli připadu si veme svobodnou matku s devítiletým synem nabídl pár humorných scének a dialogů, ale pokud jde o tu krimi linku tak ta byla šitá hodně horkou jehlou. Byl jednou jeden polda je víc zábavný rodinný film než kriminálka, ale Michel je roztomilej, Mireille tradičně přitažlivá a štěk Alaina Delona to mělo být jako co ?? Přišel si na plac zkontrolovat paní Delonovou ? ()

Willy Kufalt

Taková zvláštní i zábavná směsice různých žánrů, navíc s netradičním obsazením mého oblíbeného představitele záporáků Michela Constantina jako usměvavého policejního klaďase. „Polda“ často plyne jako typická drsná krimi ze staré školy, které nechybí napínavá atmosféra, tradiční oldschoolová akce a poctivý herecký výkon v hlavní roli, jindy si však vedle toho odskočí k zdařilým černohumorním fórkům, nabízí vtip i v dialozích, pohrává si různě s obrovskou nadsázkou i v rovině stylizace a mezi tím si pravidelně obléká kabátek rodinné komedie jakoby věnované především pro děti a mládež (což podtrhuje i samotný závěr). U Georgese Lautnera mě už ale podobná multižánrově odvázaná hříčka nepřekvapí a tady to na mě díky přímočárému napínavému příběhu, který je skvěle napsaný i ztvárněný, dokázalo i výborně a bez pocitů zmatenosti fungovat. Nejde určitě o žádné veledílo, čemuž napovídá i zdejší nižší hodnocení, ale já se výborně bavil po celou dobu (určitě mnohem víc, než třeba u zde nadhodnoceného Policajta nebo rošťáka od stejného režiséra), klidně bych se časem podíval na film znovu a nemám důvod klesnout pod 4 hvězdičky. Potěší i další pěkné setkání s režisérovou dvorní herečkou Mireille Darcovou, která zde jako obvykle předvádí dokonalou esenci půvabu a komediálního talentu. [75%] ()

patrikus

První Francois Pignon od mistra Vebera, který na tomto filmu zahajuje svou úspěšnou scénáristickou kariéru !! Problém filmu je v tom, že režie se s Veberovým rukopisem moc neshoduje a film působí zmateně. Chvíli se máte chuť bavit, ale chvíli se jedná zase o reálnou obyčejnou kriminálku s vážně míněným dějem. ()

Kimon

Průměrný krimi komediální snímek s herecky nevýraznými osobnostmi. Měl jsem možnost vidět tento film v CZ dabingu (dabing vznikl v dílně Smrček production) a bohužel musím konstatovat, byť nejsem odpůrce CZ dabingů, že tento se dosti nepovedl. K nevýrazným hereckým osobnostem přidělit stejně nevýrazný hlasový projev nevhodně vybraných dabérů si snad zaslouží jen to odsouzení. Zcela jistě by prospěla tomuto CZ dabingu (a vlastně každému dabingu) volba výraznějších a zabarvenějších hlasů. "Kuňkání" policistů a hlavního hrdiny je dost nestravitelné. V původním znění film získává na větší přitažlivosti. ()

• Alain Delon se v tomto filmu objeví jen v epizodní roli. Důvodem byla skutečnost, že v době vzniku byla jeho přítelkyní hlavní protagonistka Mireille Darc, díky čemuž byl občas na natáčení přítomen. (vesper001)