Ľudskosť

• Česko Člověk (festivalový názov) (viac)
Francúzsko, 2015, 191 min (Special Edition: 134 min)

Po úspechu dokumentárnej série o Zemi prichádza dokumentarista Yann Arthus-Bertrand so svojim novým projektom: Ľudskosť. Tento citlivý dokument nám má priblížiť Zem a jej ľudí - tak, aby sme lepšie pochopili, čím sme dnes ako spoločenstvo, ale aj ako indivíduá. Prostredníctvom výpovedí ľudí z celého sveta, plných lásky i utrpenia, nás dokument núti  uvažovať o vlastnom živote. Planéta Zem je tu zobrazená vo svojej dokonalosti prostredníctvom jedinečných leteckých záberov. (STV)

LEGACY

Menší frakce zpovědnice lidské humanity, které se celkem dobře daří poukázat na nejzásadnější rysy lidské nátury. Poselství je vcelku jasné, celý tento spletenec všemožných i nemožných příběhů má za úkol trochu pocloumat divákovou myslí, aby se kupříkladu zamyslel, co pro něj znamenají úplně nejzákladnější lidské pojmy jako je štěstí, láska, víra, moudrost, radost, útěcha, ale i negativní jako marnivost, lhostejnost nebo zášť a vypudil ze sebe nějakou "reconsiderační" pohnutku. Každý, tyto pojmy bude definovat jinak, každý v nich cítí něco jiného, a proto jak i film ukazuje se odpovědi dosti liší, což je, vzhledem k tomu jak jsme jako lidstvo rozdílní, jen logické vyústění. Je dobré když víte kam chcete směřovat, potažmo co je tím jádrem té filozofie života, kterou zastáváte - film vám může v lecčem otevřít oči. ()

Frajer42

Tvůrci by měli povinně varovat diváctvo před hrozícím audiovizuálním orgasmem. Zejména ženy by pod sebe měly umístit ručníky, aby se k nim domů nedobývala parta rybářů, které přilákal rybí odér. Yann Arthus-Bertrand je filmový umělec. Vynikající meditační óda na život. Pro tento dokument je třeba se nacházet v optimální náladě. Zhlédnutí zbytečně neuspěchejte. ()

Autogram

Lyrický dokument o humanizme, ktorý hraje na city... Hraje dobre, ale myslím, že iba hraje, uvidím, či v ďalších dvoch hodinách bude aj niečo viac. (17.1.2017) –––– Druhá časť sa venuje farmárom a poľnohospodárstvu celkovo. A s tým súvisiacou extrémnou chudobou, keď dotácie do pestovania plodín vo vyspelých štátoch úplne znemožňujú schopnosť vyžiť z tejto činnosti v chudobnejších krajinách. Úplne šialene znel príbeh ženy z Indie, ktorá pre obživu rodiny musí vykrádať potkaní brloh a brať si odtiaľ zrnká ryže, inak by rodina neprežila. (24.1.2017) –––– Zmysel života je mottom tretej časti. Každá výpoveď to vidí inak a určite netreba očakávať jednoduché a lacné odpovede. (31.1.2017) –––– Prečo? Prečo jedna generácia za druhou opakuje tie isté chyby? –––– Život je nesenie odkazu od dieťaťa, ktorým si bol, starcovi, ktorým budeš. Zmyslom života je postarať sa, aby sa ten odkaz nestratil. ()

Kwaichi

Životné príbehy jednotlivcov sú navzájom poprepletané a pospájané ako neurónové sieťe v mozgu. Spolu tvoria jednu mozaiku - ľudstvo, našu civilizáciu. Každý príbeh v sebe skrýva tajomstvo jedného života z ktorého si všetci môžeme zobrať poučenie, inšpiráciu alebo mýšlienku na zamyslenie, na základe ktorej môžeme na nás samých niečo zmeniť, napraviť. Životné osudy umocňujú dychberúce zábery Sám som sa pýtal, je to reality 21. storočia? Vravel som si aké je naše Slovensko čarokrásné. Ale to čo som tu videl úplne zmenilo moje názory na prírodné úkazy na Zemi. Pri niektorých záberoch (napr. keď v Keni preliezali domorodci cez kaňon po provizórnom moste) som sa pýtal: "Čo robia tú ľudia na tak nehostinnom mieste, prišli zapózovať pre kameru?" Ale hneď som si na aj sám odpovedal - to je ich každodenný život. ()

zette

Krasne natoceny sber vypovedi od vizualne zajimavych lidi, napric vsech ras a spousty etnik. Vzdy se par ruznorodych lidi vyjadri o nejakem tematu ci problemu. Nekdy divak souhlasi, nekdy se mu otevira nuz v kapse. Uz me nudi chudaci, co krome plozeni potomku nic neumi a mozna ani nechteji umet a skrze media ma tendenci obvinovat za svuj nuzny zivot "bohate". Ja vim, ze ne kazdy ma rovne podminky, ale trochu soudnosti. Takove dokumenty proste nelze vnitrne podporit, protoze jsou ucelove. I kdyz je natoceny bravurne. ()

Na festival Jeden svět přijíždí roboti

Na festival Jeden svět přijíždí roboti

01.03.2016

18. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se stane prvním, kdy mezi festivalovými hosty budou i roboti. Konkrétně se jedná o Alice a Zoru, které byly sestrojeny, aby… (viac)

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

12.11.2015

41. ročník Mezinárodního festivalu filmů o životním prostředí se poprvé koná v Brně a nabídne i novou ambiciózní dramaturgii. Kromě významných zahraničních a domácích hostů představí i velmi kvalitní… (viac)