Dobrodružství Hugha ve Skandinávii

• Česko Hughova skandinávská dobrodružství (viac)
Veľká Británia, 2014, 2 h 18 min (Minutáž: 46 min)

Skandinávie, bohatá na úctyhodné plochy divoké přírody, patří k nejšťastnějším místům na světě. Co je tajemstvím tohoto štěstí? Je to snad od pradávna pěstovaný vztah ke strohé přírodě? Přidejte se k objevitelské pouti do země věčného slunce, kterou organizuje cestovatel Hugh Fearnley-Whittingstall, aby se seznámil se skandinávským způsobem života a aby se pokusil rozluštit tajemství šťastného žití tamějších obyvatel. Seriál, který má napůl cestopisný, napůl gastronomický charakter, nám předvede úchvatné krajinné scenérie, svérázné postavy a mnoho dalších krás, ale navíc i taková jídla, jaká jsme možná ještě v životě neviděli. Každý díl je věnován jiné zemi -- Hugh cestuje po Dánsku, Švédsku i Norsku. Během své cesty si Hugh občas zarybaří mezi krásně rozeklanými fjordy, prodírá se jehličnatým lesem, potápí se v ledové vodě mezi mořskými ježky, ba dokonce se vydá i na lov divokého vepře. Při tom stačí odhalovat tajemství Skandinávie, objevovat její složité kulinářské umění, zajímavosti skandinávských dějin i severského kulturního dědictví. (oficiálny text distribútora)