Předstírání

• USA Faking It
USA, (2014–2016), 13 h 26 min (Minutáž: 21–22 min)

Rita Volk, Katie Stevens, Gregg Sulkin, Bailey De Young, Michael J. Willett, Rebecca McFarland, Senta Moses, Keith Powers, Erick Lopez, Courtney Kato (viac)

Předstírání je nová romantická komedie o dvou nejlepších kamarádkách, které se mají rády. Po neúspěšných pokusech získat popularitu začnou být Karma a Amy jistým nedopatřením považovány za lesbičky. Okamžitě se stanou středem pozornosti, a tak se rozhodnou to nikomu nevymlouvat. (MTV)

Anteia

„Let´s be lesbians.“ Kdyby se mi chtělo, mohla bych být jenom z této věty na začátku otrávená plus z dalších věcí a řečí kolem, co tam zaznívají, ale ne, zatím je to velice příjemně pohodové, když totiž přijdete utahaní ze školy, přesně na něco takového se rádi podíváte! A koneckonců Rita Volk je prostě ňufinová, což je skvělým plusem. Bzzzz! Po shlédnutí 8 epizod musím konstatovat, že ani ta Rita to nedrží a začíná z toho být absolutně obyčejný USA mainstreamový sranec. ()

Vera2613

Tak tento seriál som pozerala asi v mojich 14-15 rokoch a milovala som to. Dala som si rewatch a moje pocity z Faking it sa nezmenili. Jasné, je to tak trochu šialené, občas trápne a klišoidné, no nemohla som sa odtrhnúť od obrazovky vtedy a ani teraz. Humor bol skvelý, teda aspoň na môj vkus. Nenásilný, situačný a často okorenil drama scény, keď bolo treba. Herecky to bolo super, dievčatá mali chémiu a tak trochu som aj bola nahnevana, že Karma moju milovanú Amy odmietla. Aby bolo jasno, dala by som tomuto seriálu 5* no ten koniec ma tak sklamal (možno až nahneval), že nemôžem dať plný počet. Chcelo to ešte jednu sériu alebo poriadne finále. Možno sa k Faking it o pár rokov vrátim, keď budem mať chuť zasmiať sa a zaspomínať na svoje pubertálne časy. ()

Vojťas

Středoškolárna o 2 kamarádkách, které jsou víceméně dohnány k předstírání homosexuálního vztahu, aby byly populární. Slečny jsou moc pěkné, ale pilot byl striktně puberťácký (a dost uječený) = nic pro širší publikum, ale fanoušky si to asi najde. 30% [2. série BUDE] ()

ChArLeNe

Viem, že to má byť "komédia", a teda by som to nemala brať tak vážne, ale nedá mi tú zápletku nekomentovať. Zas a znova mi bolo pripomenuté niektoré z dôvodov, prečo mám averziu voči "gay acceptance movement". Nie, homosexualita mi nevadí, ale vadí mi to, ako sa z toho robí veľké haló. Po prvé - stačí keď naznačíš niečo gay no vzápätí to poprieš a hneď - neboj sa vyjsť s kožou na trh, my ťa neodsúdime. Za druhé - všetci zrazu bozkávajú zadky tím, ktorí sú/môžu byť gay. Proste, z vážnej veci sa stal trend. A čo tak nestarať sa, kto je aký? Aha, v teórií by to išlo ale v praxi ego nepustí. Ako, ja nechápem, prečo by som sa mala starať kto s akým pohlavím si robí dobre, a podľa toho sa k ľuďom správať. Spoiler: A čo mala byť tá 2.ep? Vstup zadarmo na párty iba pre páry rovnakého pohlavia? Kde sa podela rovnosť?! Aha, na tú sa odvolávajú iba vtedy, keď im to vyhovuje. Koniec spoilera: No ale keď si odmyslím túto stupídnu zápletku, tak sa to dá celkom pozerať. Len sa cítim divne pozerať sa na sexuálny život detí mladších než ja. Update: Konečne sa to obracia k dobru a ukazuje, aby sme boli sami sebou - či sme gay, bi alebo hetero. ()

Allein4

Čekal jsem to lepší, než co to je. Abych se přiznal, byl jsem celkem zděšen, že se to celé odehrává na střední škole. Jenže postupně (po pěti dílech) musím uznat, že to jde a je to vcelku sranda. Určitě to není věc, která by se stala legendou jako některé jiné půlhodinové seriály (asi každý ví, o kterých třech mluvím), a jen těžko to dostane další sérii (čísla nejsou nic moc), ale jako oddychovka, když není co dělat a nic lepšího není po ruce, by to šlo... 60 % ()

• První díl seriálu byl v rámci propagandy uveden zdarma na internet. (Hollka)
  • Rita Volk sa pôvodne uchádzala o postavu Karmy, nakoniec dostala rolu Amy. (dwdb)