John Oliver: Co týden dal a vzal

(relácia)
  • USA Last Week Tonight with John Oliver
Komédia / Talk-show
USA, (2014–2024), 162 h 54 min (Minutáž: 22–45 min)

Tvorcovia:

John Oliver

Kamera:

Russell Swanson

Hudba:

Bob Golden

Účinkujú:

John Oliver (moderátor), David Kaye, Chen Drachman, Stephen Hawking, George R.R. Martin, Steve Buscemi, Ashley Blankenship, Patrick Stewart (viac)

John Oliver svojím osobitým pohľadom nazerá na správy, politiku a aktuálne udalosti uplynulého týždňa a vyjadruje sa k rôznym spoločenským, politickým a existenciálnym otázkam, ktoré ovplyvňujú Spojené štáty a celý svet. (HBO Max)

Inferio

100 % - být Američan, tak dám 110 %, občas se holt najdou témata, která nejsou pro Evropany úplně nejzajímavější. Nicméně to nic nemění na tom, že John Oliver je podle mě absolutně to nejlepší, co se dá v televizi kdekoli na světě najít. Nejde jen o to, že se u toho směju víc, než u jakéhokoliv komediálního seriálu. Tvůrci pořadu se snaží zvedat ta nejpalčivější témata a HBO jim povoluje i ta, která by na většině ostatních televizí asi neprošla. Prostě naprosto ideální forma k distribuci důležitých problémů do povědomí širší veřejnosti. Týden začínající pondělím bez Olivera si zkrátka už moc nedokážu představit. ()

Carth

Olivera sleduju díky serveru VideaČesky (díky jim za překlad) a od začátku mě nadchl. Vtipnou, občas přestřelenou, ale stále inteligentní formou pojatá témata, která třeba na první pohled nebudí pozornost, ale stojí za to o nich vědět a mluvit. To, co se řešilo v posledních dílech, totiž drony a váleční překladatelé, ale zvedá celý pořad na úplně jinou úroveň. U těch už není k smíchu vůbec nic a člověk jen sedí, zírá a mrazí ho v zádech. Dávat dohromady materiály k tomuhle komediálnímu pořadu musí bejt neskutečná deprese. ()

maty39

Když jsem si poprvé před rokem pustil Last Week Tonight, tak jsem to udělal jen proto, abych se přesvědčil, že se John Oliver zahrabal v nějaké rádoby vtipné šaškárně, kde si může i zafakovat protože jde přeci na HBO. No sešel se rok s rokem a já si drbu hlavu. Prvních pár dílů bylo rozjezdových (a nebo jsem jen nebyl připraven), ale kvalita rostla strmě. Skončilo to tak, že ke konci první série jsem netrpělivě čekal v pondělí ráno na každý díl. Nejvíce se mi zamlouvá, že si John Oliver vybere jedno téma a tomu dá co proto. Člověk většinou jen souhlasně přikyvuje. Samozřejmě, nějaké slabší momenty se najdou. Občas něco přežene až do bodu, kdy to přestává být vtipné, ale je toho minimum. V době, kdy Jon Stewart chvílemi působí, že si v Daily Show už jen vyřizuje účty s republikány a Foxem (už to začíná být únavné) a Steven Colbert šel o dům dál, tak se John Oliver stává králem tohoto formátu. Nevěřím, že mu to vydrží věčně, ale pár dobrých let by nebylo k zahození. PS: Minimálně 25% Oliverových plusových bodů se dá připočíst na vrub jeho akcentu :-) ()

D.Moore

Satira, která má zuby a drápy, jež ráda zatíná do těch nejbolestivějších míst a v otevřených ranách si přímo libuje. Ale hlavně, hlavně je také ukrutně vtipná a inteligentní, ani trochu laciná. Na každé nové video skvělého Johna Olivera se nesmírně těším a díky němu jsem například začal poměřovat hodné a špatné lidi pomocí Hanks-Hitlerovy škály. ()

GMVajgl odpad!

Pořad, který využívá partyzánského rozkolu americké politiky, a svým narativem se staví jednoznačně na jednu stranu (AOC, Biden good / Trump bad) a příkop ještě prohlubuje, když obviňuje druhou stranu z demagogie, zatímco je sám demagogický, chvílemi až nenávistný, vyhýbá se rozumným argumentům opozice a zaměřuje se na chyby a blbce na druhé straně - ti jsou ale na obou stranách. John Oliver se schovává pod maskou "liberální demokracie" či "progresivismu", ale ve skutečnosti zejména poslední roky hlásá vyloženě socialistické, klimatické, covidové a transgenderové ideologie, ke kterým také přistupuje černobíle až fanaticky. Zároveň se alibisticky schovává za označením "satiry / komedie", takže si za svými výroky nemusí stát. Jeho předností možná je, že jeho pečlivě vyumělkovaný monolog doprovázený nahraným smíchem je stručný až zkratkovitý, a tak si svého zaneprázdněného posluchače možná najde. Naproti tomu je Joe Rogan, který sice vede autentické volné spontánní dialogy, ale tyto trvají klidně přes 2 hodiny. ()

• John Oliver podle většiny fanoušků pořadu vypadá jako papoušek. V jednom díle na to dokonce naráží v reakci na komentáře diváků a sám jej posléze napodobuje. Po této epizodě začali fanoušci moderátora také přezdívat "papoušek". (P. J. D.)
  • Úvodní znělka pořadu je začátkem písně "Go" americké powerpopové skupiny Valley Lodge. (mikiqex)

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (viac)

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

20.09.2021

Netflix všude, kam se jen rozhlédneš. Tak zhruba tak nějak to letos vypadalo na předávání slavnostních cen Emmy 2021. Oproti loňskému komornímu přenosu bez živé účasti publika se letošní ročník… (viac)