Jessicu navštívi starý priateľ, keď sa vydá na bolestivú misiu a zistí, aká je skutočná cena za hrdinstvo. (Disney+)

kenkaku

To že se ukázal Luke bylo milé, ale nevyužité. Pak už to šlo dle očekávání. 10 minut pryč a první debilita (scénáristická klička k protažení děje) je tady. Co oceňuju je snaha o uzavření všeho co jen šlo. ()

BaronMartin

SPOILERS! Tak je to tady. Konec. Nejen konec třetí série, nejen konec celého seriálu Jessica Jones, ale hlavně konec dlouhé pětileté a poměrně dost obsáhlé éry Marvel seriálů. A jako finální epizoda nejen 3. řady, ale i samotného seriálu tento díl funguje až překvapivě dobře. Hrozně se mi líbí, že si tvůrci byli zřejmě vědomi zrušení seriálu a tudíž se vůbec nebáli dělat překvapivá rozhodnutí - udělat z postavy, kterou budujete tři série, hlavního padoucha pro samotné finále a hlavního zloducha celého seriálu, to chtělo hodně odvahy, ale já jsem hrozně rád, že se do toho tvůrci pustili. Je totiž super, že zde není žádný vedlejší sezónní padouch, nic takového. Hlavním záporákem a finálním protivníkem, kterému se Jess musí postavit, je samotná Trish a my dostáváme velkolepé finále a souboj dvou bývalých nejlepších přátel. Strašně se mi líbilo využití Erika v tomto příběhu a uzavření jeho linky je také fajn. To stejně můžu překvapivě říct o Jeri, u které se mi líbí, jak její příběh vlastně tvůrci zakončili a pro diváky, kteří Jeri moc nemusí, je to vlastně i celkem uspokojivé :D Naprosto zbožňuju Trish jako záporáka a musím ocenit tvůrce, že jsme na konci nedostali žádné hloupé vykoupení nebo uvědomění si svých činů a na poslední chvíli všechno odčinit. Ne, Trish je zde regulérní záporák, který je na konci poražen a jde nekompromisně do vězení, přičemž její finální oční kontakt s Jessicou je skvělá a emocionální scéna. Pokud bych na celé této Jessica vs Trish lince měl něco kritizovat, za mně tam bylo trošku málo konverzací, já osobně bych si přál víc rozmlouvání mezi oběma z nich, které mi zde trošku chybělo. Všechny další prvky na epizodě jsou ale super, ať už cameo Luka Cage nebo samotná velkolepá atmosféra a urgence toho, že se opravdu blíží finále a Jessicu čeká osudové rozhodnutí, a samozřejmě musím zmínit i hlasové cameo Kilgrava, které extrémně potěšilo (a celkově finální scéna je božská a jsem neskutečně rád, že to tvůrci zakončili takto). Obecně je toto skvělá epizoda, která krásně zakončuje to, co se zde tři série budovalo a to mi přijde hrozně fajn. A já můžu jen doufat, že Disney tyto milované postavy naprosto nezahodí a rozhodne se je znovu využít (a snad dobře :D). Už jsme dostali Daredevila, jednou to moc nevyšlo, podruhé to zatím dle traileru vypadá celkem nadějně, ale já osobně bych uvítal např. návrat právě Krysten Ritter a její Jessicy, která mi přijde jako jeden z nejzajímavějších MCU charakterů vůbec. Sbohem Defenders, jedno z nejlepších období Marvelu vůbec. Hodnocení: 85% ()

Remivsremi

A poslední Defender došel na konec své cesty. Stejně jako minulé se zbytečně natahovalo. Bohatě by stačilo 7, 8 epizod a vše důležité by bylo odvyprávěné. Jessicu jako postavu mám dost rád, zbytek už je na tom mnohem hůř. Seriál se loučí velice průměrnou řadou a uvidíme, jestli dojde k nějakému přerodu (remaku) pod hlavičkou myší. Season 3 - 50%. ()