Kým sa Jessica vyrovnáva s konkurenčným súkromným detektívom a paranoidným klientom, Trish vyhrabe zdravotné záznamy, ktoré môžu odhaliť záhadu Jessiciných schopností. (Disney+)

BaronMartin

Oukej, hned na začátek tohoto komentáře říkám, že celou druhou sérii Jessicy jsem už zhruba 5 let dozadu viděl a i když si z ní moc nepamatuju, podobně jako většina lidí, co tuto sérii viděla, si dokážu vybavit to zklamání, které jsem pociťoval. Když teď tuto sérii po letech znovu rewatchuju, rozhodl jsem se, že do toho půjdu s naprosto čistou hlavou a dám jí druhou šanci. Bohužel, už sama první epizoda je o několik levelů slabší než cokoliv, co předvedla první série. K pozitivním aspektům, stále je zde výborná hlavní protagonistka. Samotná Jessica Jones je strašně skvělá postava, stále se mi líbí, že to není žádný perfektní člověk, ba naopak, má asi tunu charakterových vad, které z ní dělají mnohem víc lidskou postavu. Úplně se mi teda nepozdává ten obrat s tím, že najednou truchlí po své mrtvé rodině, což je něco, co v 1. sérii nebylo téměř ani zmíněno, ale oukej, to přežiju :D Další postavy jsou bohužel zatím poměrně nezajímavé, zde ale doufám, že se to zlepší. Trish mi přišla místy otravná už v první sérii, tady zatím působí ale jako přesně takový ten člověk, které naprosto nesnáším :D Snaží se do všeho motat, i když to vůbec není její věc. Jeri mi přišla zbytečná už v první sérce a zde zatím měla asi 3 minuty screentimu, takže uvidíme, co se z ní vlastně vyklube. Jediná postava, která mi přijde fajn, tak je Malcolm, který mě poměrně baví. Nové postavy zatím nepůsobí moc zajímavě, navíc celá linka s Chengem a s jeho napadením je extrémně divná :D Co je ale podle mě problém této epizody je to, že vůbec nedokáže nalákat na celou sérii. Zatímco pilot první série byl zajímavý, napínavý, okamžitě nastolil záhadu a děj celé řady, tahle epizoda toto vůbec nedělá. Ano, dozvídáme se, že děj asi bude vyprávět o organizaci IGH, o experimentování na superlidech a o minulosti Jessicy, ale nic víc. Prvních 30 minut se absolutně nic neděje, postavy se tak nějak motají, konverzují, atd., což je fajn, ale není to nijak extra zajímavé. Ke konci se to naštěstí zlepší, i když musím uznat, že postava Whizzera je neskutečně divná a svým chováním, vzhledem a schopnostmi vůbec nezapadá do celého seriálu :D Musím alespoň pochválit soundtrack, líbí se mi i ten detail, že pokaždé, co Whizzer použije schopnosti, ozve se v hudbě takový zasekaný zvuk (podobně to měl i soundtrack při Kilgravově přítomnosti v první sérce, což mi taky přišlo fajn). Epizoda to není špatná, jenom má strašný problém s tempem, je pomalá a roztahaná a nemyslím si, že dokáže nějak extra nalákat na zbytek řady. Snad se to ale zlepší... Hodnocení: 58% ()

Necrotongue

Beru ohledy na to, že šlo o první epizodu druhé sezóny, teprve se rozjíždí nový příběh, ale pilot první řady mě velice bavil, zatímco tady jsem cítil spíše zklamání. Celé to jaksi nemělo švih, děj skákal z místa na místo, jako kofeinem nadopovaná blecha, otevřelo se x potenciálních dějových linií, ale žádná se vlastně nerozjela. Původně jsem chtěl hodnotit třemi hvězdičkami, ale kvůli hezkému vztahu s první sérií přidávám na 4*-. ()

tron

Jaj bože bože, toto bude dlhá jazda. Už prvé série Jessicy, Defender alebo Lukea Cagea neboli moc dobré, ale prvé epizódy sa podarilo nasadiť latku dosť vysoko. Druhá séria Jessici na to hádže bobek už od rekordnej prvej časti, ktorá je strašne nudná, nezáživná a plno nezaujímavých postáv stvára ešte viac nezaujímavých a mdlých vecí. A do toho mega-trápny "Flash". Vôbec neviem, či sa mi chce pozrieť si aj zvyšok série. Kým filmové marvelovky sú čoraz lepšie a lepšie, o seriálových platí presný opak. Bohužiaľ. ()