Luke má na dosah pravdu o Revě a roli, kterou sehrála v jeho osudu, zatímco Mariah bojuje s morálními otázkami své nové pozice. Misty pátrá po Lukeovi. (Netflix)

kenkaku

Návrat k mírné podprůměrnosti... sice se občas něco přihodí a děj se vleče kupředu, ale celé to nabírá pachuť nastavované kaše. řekněme třetina času je o tom, že děj dostává nový směr a některé problémy získávají svá řešení, ale 2/3 je to jen o vatě... opravdu škoda. ()

MickeyStuma

V 10. díle se to opět kolem Lukea Cageho začíná přiostřovat. Ulice je štvána proti němu a ani policie nezůstává pozadu. A kdo z toho chce mít politický zisk? Kdo je tentokrát postřelen? Tento díl se opět pomaličku rozjíždí, aby nakonec skončil akční scénou, kde je smršť kulek prioritou. Tady to diváka nenechává chladným a vyvolává touhu po dalším pokračování. Finále série se blíží a tak tvůrci neponechávají nic náhodě. ()

BaronMartin

Oukej, už jsme definitivně v části seriálu, kdy to tvůrci už jen zbytečně natahují, aby měla série 13 dílů. Celá epizoda se strašně vleče, je zde hromada scén, které jsou zbytečné dlouhé, trvají déle, než by měli, a celé to působí už dost unaveně. Co jsem u minulých dílů nezmiňoval, ale poslední dobou si toho začínám všímat, je to, že Luke samotný vlastně nemá v seriálu až tak moc prostoru a už vůbec ne teď, ke konci řady. To samé platí i v této epizodě. Díl se zaměřuje skoro na úplně každou postavu v seriálu, jenom ne na Luka. A to ani nemluvím o tom, že Shades (který už tak byl dost zbytečný) očividně naprosto zmizel z celého pořadu a já netuším kam a stále nechápu, co s ním tvůrci zamýšleli. Každopádně, k samotnému dílu, celá úvodní scéna a celý ten experiment s kyselinou je neskutečně bizarní, když se nad tím člověk jenom trošku zamyslí, tak si uvědomí, jaká je to blbost. Tomu nepomáhá ani to, že se zde nachází hromada klasického rádoby vědeckého blábolení, které se snaží znít hrozně chytře, ale moc to nefunguje. Celý díl je navíc plný naprosto zvláštního a mimo charakterního chování postav, např. scéna, kdy Luke jen tak rozfláká stodolu cápkovi, co ho právě vyléčil a 5 minut před tím mluvil o tom, jak chce zničit rakovinu. Další postavy seriálu působí dost meh, Mariah je otravná, Diamondback je čím dál víc kýčovitý. A ještě na závěr chci zmínit, že ten týpek, co vkládal do tohoto dílu hudbu, by si zasloužil jak pořádnou facku, tak nějaké ocenění :D Ne vážně, některé scény jsou absolutně zabité tím, že v pozadí hraje naprosto náhodná hudba, co se tam vůbec nehodí. Takže v dramatických scénách hraje nějaká pohodová muzika, naopak v komických scénách je ticho. A občas to vyznívá opravdu vtipně. Viz Diamondbackova scéna s nasazováním rukavice, u které doteď nevím, jestli si tvůrci byli vědomi toho, jak ta scéna působí a udělali to schválně, nebo to vzniklo omylem :D Hodnocení: 60% ()