Cottonmouth vrací Lukeovi úder a vybíjí si svou pomstychtivost na obyvatelích Harlemu. Detektivové Knight a Scarfe se musejí utkat s nečekanou hrozbou. (Netflix)

Hust3r

Claire je zpět! Jinak Luce Cage (proč se seroš nejmenuje Power Man?) pokračuje v pozvolném tempu, nenudí, zabaví, ale zase nestrhne jako druhá řada Daredevila, což už se po těch pěti dílech odhadnout dá, uvidíme jak dál. ()

Necrotongue

Pátá epizoda děj zase trochu uzemnila, vrátila se stagnace vede se zbytečně mnoho řečí, což by mi nevadilo, kdyby psal scénář Tarantino, ale už mě to věčné "Hey nigga!", "You, nigga!" začíná otravovat. ()

kenkaku

Zábavnost jde opět dolů, možná, že jsem se jen namlsal předchozím dílem a obzvlášť v jeho kontrastu je to propad. Pohřeb vše zabil a epiizoda už ničím nepřekvaila. Myslím tedy, že z lehké podprůměrnosti se seriál už nevyhrabe... A nic na tom nemění výskyt milého "spojovacího článku" mezi dalšímy dvěma seriály. ()

Loki_Six

"This dishwasher thinks he can prove Harlem don't need me. Let's see how bad he really wants to wear the crown. You hit the boulevard and squeeze 'em hard. And when they start crying, talking about, "Why? Why?" You tell them to go talk to Luke Cage down at the barber shop. They're paying a Luke Cage stupidity tax." ()

MickeyStuma

Události v Harmenu dostávají spád. Gangsterská atmosféra, zoufalost a ponížení Cornella Stokese alias Cottonmoutha a přes počáteční kritiku obyvatel získání sympatií Luka Cageho. Děj se tedy opět rozjel, avšak nepřekračuje akční mez únosnosti. Plynulost zůstává a tak je vývoj děje stále srozumitelný. ()

BaronMartin

Po minulé velice dobré epizodě jsem se bál, že návrat do současnosti zase sníží můj zájem o seriál. Ale pravděpodobně jsem se pletl, nebo je tato epizoda jenom světlá výjimka, každopádně je to podle mě skvělý díl. Začněme hned stylovým začátkem, kde vidíme jakousi montáž na činy Luka Cage a Cottonmoutha, přičemž v pozadí hraje Long Live the Chief, kterou jsem si díky této epizodě naprosto zamiloval. Samotný díl je taky dost fajn, sice se jedná o celkem epizodní příběh, kdy Luke akorát napravuje škody, co napáchal Stokes, ale není to špatné. Velice mě baví dynamika a vztahy mezi postavami, ať už Luke a Bobby Fish nebo třeba vyostřující se vztah Luka s Misty. Taky poprvé za celý seriál musím říct, že jsem si užíval dialogy. Jsou podle mě opravdu dobře napsané, a ať už jakýkoliv rozhovor Luka a Stokese, tak finální scéna a proslovy na pohřbu, všechno jsou velice chytlavé a jedná se o dobře napsané dialogy a monology. Mimochodem, fakt jsem jediný, komu přišlo strašně vtipné, jak Luke celou epizodu chodí a mlátí grázly v saku a kravatě? :D Každopádně, vrací se nám i Claire Temple, která je takovým pojítkem všech Marvel Netflix seriálů a zatím nemá moc prostoru, ale doufám, že se to ještě zlepší. Ještě bych se rád vyjádřil k jednomu z kolegů komentujících, který tvrdí, že Cottonmouth, vztah jeho a Luka a postoj Harlemu k nim nefunguje, a srovnává to s Daredevilem, Fiskem a Hell's Kitchen. A ano, souhlasím, že občas je hrozně vidět, že tvůrci s Cottonmouthem chtějí vytvořit dalšího Kingpina. Naštěstí, čím dál seriál postupuje, Cottonmouth podle mě přestává působit jako Fisk a získává vlastní charakter, a jo, i když Daredevil má rozhodně lépe udělaný vztah mezi hrdinou, záporákem a městem, Luke Cage na to podle mě jde úplně jinak a ve finále to vlastně moc nevadí. Podle mě velice solidní díl, který překvapivě ani nemá problém s tempem, jako první díly série. Doufám, že si seriál podobnou kvalitu udrží a stane se z něj taková příjemná jednohubka na zabavení, jelikož zatím působí velmi fajn. Hodnocení: 75% ()