Daredevil - Season 2 (2016) (séria)

Ti nejlepší z New Yorku (S02E03)

(epizóda)
  • USA New York's Finest

Zatímco se Foggy s Karen snaží udržet firmu nad hladinou, zvažuje Daredevil tváří v tvář Punisherovi morální dilema spravedlnosti všech samozvanců. (Netflix)

BaronMartin

Přikláním se k většinovému názoru a také si myslím, že New York's Finest je zatím nejlepší epizoda 2. řady, možná i celého seriálu. Pozitiv je zde opravdu hodně a proto bych začal těmi pár negativy. To je hlavně Karen a její podivná linka. Fakt nevím, proč se to děje, ale postava Karen celý seriál střídá mezi oukej sidekickem a neskutečně otravnou postavou. A teď se opět dostáváme do fáze, kdy je otravná. Pak je tu ještě linka s Foggym a Claire, která není vyloženě špatná, celkem mě bavila, Foggy tu má jeden docela dobrý, i když sakra krátký monolog a tuto část jsem si užíval. Ovšem, základní stavební kámen epizody je samozřejmě Matt a Frank. A tahle celá část je naprosto skvělá. Matt a Frank, Daredevil a Punisher. Dva samozvaní strážci zákona, kteří v podstatě mají ten stejný cíl, jenom se k němu každý z nich dostává jinak. Celá jejich diskuze, jejich hádka o tom, kdo z nich má vlastně pravdu. Jejich výměna názorů a debatování o tom, jestli je morálně správně zabíjet zločince či ne, všechny tyhle části, kdy si Frank a Matt prostě povídají, jsou výborné, atmosférické a užíval jsem si je. Navíc, některé jejich věty a argumenty jsou podle mě naprosto fantastické, skvěle napsané, a mají hloubku a stojí za to se nad nimi zamyslet, třeba Frankovo „You're one bad day away from being me.“ je podle mě jedna z nejzajímavějších a nejlepších vět a hlášek, co v Marvelu celkově padla. Navíc, celá tahle část je občas okořeněna o nějakou tu zajímavou scénu, např. takové odlehčení v podobě rozhovoru Franka s náhodným obyvatelem domu, nebo vynikající moment s úžasnou atmosférou, kdy Frank přivede do této debaty ještě Grotta. Na závěr epizody nás čeká ještě dlouhá akční scéna na jeden záběr, se kterou mám ale na rozdíl od ostatních komentujících docela problém, jelikož mi ani zdaleka nepřišla tak působivá a zajímavá, jako ta z první série, měla dost podivnou rotující kameru, která k ní dle mého moc neseděla, a taky v ní byly dost patrné momenty, kde se autoři pokoušeli ukrýt nenápadně střihy, což v té bitce z první série prostě nebylo a díky tomu působila o dost lépe. Akční scéna to ale není špatná, má stále dost pěknou choreografii a líbí se mi, že krásně ukazuje, jak je Matt postupně unavenější a vyčerpanější. Celkově, naprosto výborný díl, který se staví na debatě Daredevila a Punishera o tom, co je vlastně správné. Skvělý scénář, velmi dobrý díl. Hodnocení: 88% ()

Hyssi

Po většinu času díl spíše dialogový, ale není to myšleno ve zlém.. Dialogy v dílu jsou skvělé a taky skvěle pasují. Na plátně je věnováno hodně času našemu novému záporákovi Punisherovi, který je jako Fisk opět skvělý.. Je hodně podobný Daredevilovi ovšem s jediným rozdílem, že zabíjí :D Následně zde byla bitka s Pekelnými psy, kdy Daredevil opět ukazuje svoji schopnosti, a celkově tahle bitka patří k mým nejoblíbenějším zatím v celém seriálu.. [99 %] ()

Rayen1

Závěrečná bitka nemá chybu, už to teda není takový, jako ta legendární bitka v první sérii, ale pořád to bylo slušný maso. Mimochodem, kdo se trochu vyzná v komiksech s Punisherem, určitě si všiml, že tvůrci se hodně nechali inspirovat sešitem "Nemaluj ho na zeď" od dvojice Ennis/Dillon (u nás vyšlo 2x, co tedy vim, jednou jako první díl série Punisher od jmenované dvojky, podruhé jako součást Ultimatniho komiksového kompletu číslo 15, "Vítej zpátky, Franku")... Mluvím konkrétně o "té“ scéně s pistolí na střeše. Jop, Punisher je tady zatím asi nejlepší, co byl kdy natočený (těším se na jeho stand alone seriál). Ps: dabing mi nevadí, jen jsem měl ze začátku před očima pořád Hammonda z Top Gearu :D ()

Imrwere

Další setkání s oběma strážci města vyznělo dosti zajímavě už koncem předchozí epizody a to dále graduje. Divák se dozvídá, že oběma jde ve výsledku o tu samou věc, pouze s tím rozdílem, že Matt má slitování a věří ve špetku dobra v každém padouchovi, Frank však nikoliv a tak pouze likviduje ty, co si dle něho žít nezaslouží. Závěr tohoto dílu je více než luxusní, na ten se dá dívat opakovaně, prostě whoow. ()

DarweyD

Za mě rozhodně nejlepší epizoda série a celýho seriálu, nevim co bylo lepší, jestli výkony Jona a Charlieho nebo skvěle napsaný dialogy při kterejch se člověk zamejšlí jak by se zachoval on kdyby byl součástí seriálu, anebo dokonce atmosféra která by se dala krájet zakončená skvělou bitkou na konci. ()

• Podstatná část epizody (Daredevil a Punisher na střeše) je silně inspirována komiksem „Punisher: Welcome Back Frank #3“. V komiksu je Daredevil (Charlie Cox) také připoután Punisherem (Jon Bernthal) na střeše a je donucen si vybrat: zastřelit Punishera nebo nechat Punishera zabít. Na rozdíl od seriálu, kde si Daredevil nevybere a místo toho řetězy přestřelí, v komiksu po Punisherovi opravdu vystřelí. To mu však nebylo platné, protože zbraň byla prázdná a Punisher mu na to odvětil: „Zabíjení nech na mě.“ (Knowho)
  • Velký plešatý motorkář, který bojuje s Daredevilem na konci epizody, je dobře známý MMA bojovník Dan Miragliotta. (Epistemolog)