Mladá začínající herečka (Lily Collins) a její ambiciózní řidič (Alden Ehrenreich) se potýkají s pošetilými výstřednostmi naprosto nepředvídatelného miliardáře Howarda Hughese (Warren Beatty), pro kterého pracují. Hollywood roku 1958. Královna krásy, skladatelka a velmi zbožná baptistka Marla Mabreyová (Collinsová) přijíždí na základě smlouvy s nechvalně proslulým Howardem Hughesem z maloměsta do Los Angeles. Na letišti se setká se svým řidičem Frankem Forbesem, hluboce věřícím metodistou, zasnoubeným se svou dlouholetou přítelkyní a dětskou láskou. Vzájemná přitažlivost mezi Marlou a Frankem však vystaví jejich náboženské přesvědčení zkoušce a také se vzpírá Hughesovu pravidlu číslo jedna – žádný zaměstnanec nesmí navázat intimní vztah s herečkou, s níž je podepsána smlouva. Hughesovo chování zasahuje Marlu a Franka velice odlišnými a nečekanými způsoby, a zatímco jsou vtahováni hlouběji do tohoto bizarního světa, hodnoty obou milenců jsou podrobeny zkoušce a jejich životy už nikdy nebudou jako dřív. (HBO Europe)

angel74

Warren Beatty prý koketoval s myšlenkou natočit film o Howardu Hughesovi několik desítek let. Potíž však tkví v tom, že na výsledku to není příliš znát. Jeho snímek Pravidla neplatí toho o výstředním miliardáři moc neprozradí. Nezbývá tedy nic jiného, než se soustředit na romantickou linku v podobě rodícího se vztahu začínající herečky a jejího řidiče, kterým Howard Hughes dost citelně ovlivňuje životy. S tím vším jsem víceméně srozuměna, akorát se to dalo sfouknout bez hromady zbytečného balastu za podstatně kratší dobu. (55%) ()

kaylin

Warren Beatty se vrátil mezi hereckou elitu a přizval si k tomu nejen svou ženu Annette Bening ale i další herecké hvězdy, hvězdičky i legendy. Bohužel i s takovou elitou a s postavou Howarda Hughese se dá natočit nudný a předvídatelný film, který vás nejspíš většinu své stopáže nebude moc bavit. Mě nebavil. ()

Minimie

Film má slibný začátek, ale poměrně rychle to začíná celé jít z kopce a vy najednou zjistíte, že sledujete úplně jiný film, než jaký jste chtěli vidět. Asi od poloviny jsem se nudila tak moc, že jsem chtěla na postavy na plátně křičet, ať už to sakra popoženou... Na zápletku, kterou by se dalo shrnout do dvou vět, je ta stopáž prostě neúsnosná. Holt jsem chtěla víc romance a méně Howarda Hughese. Věřte mi, že to nejlepší máte v traileru, zbytek filmu je jen zbytečná vata. ()

VanTom

Začínající herečka (rozkošná Lily Collins) "ze stáje" Howarda Hughese se proti pravidlům zakouká do svého řidiče. Probouzející se milá romantika ale dostane (ne)čekanou ťafku od samotného excentrického, už lehce senilnícího miliardáře – a jde v půli úplně stranou, protože na jeho chorobné výstřelky (a jejich snášení zbývajícími blízkými / zaměstnanci) se najednou vyprávění soustředí. Silou vůle tak drží pohromadě spíše jako (polopravdivý) dovětek k výbornému Letci Martina Scorseseho. ()

rikitiki

Pár bulvárních klípků ze života excentrického (mešuge) pracháče Howarda Hughese nepřináší nic zajímavého. Jen pár bizarních situací a jakože osudové drama, které však nijak osudově nepůsobí. Spíš je to televizní výplň než plnohodnotný film. Zajímavý leda v tom, jak potvrzuje, že cudně nevinné dívky, které si v životě necucly ani piva, se při první příležitosti chopí všech možností, jak zhřešit. SHRNUTÍ: Pomlouváme našeho slavného miliardáře, protože tak si dokazujeme, že on při všech těch penězích nemohl být ani šťastný ani normální. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)