La mansión de los muertos vivientes

• USA Mansion of the Living Dead

POMO

Když ve filmu Jesse Franca s názvem “Sídlo nemrtvých” přijíždějí čtyři spoře oděté bisexuální Španělky na dovču na Kanáry kalit a balit chlapy, víte, že jste na správné adrese minimálně pro zkrácení dlouhé chvíle v letadle. Jenomže jakmile se první z holek vydá sama na procházku, a prochází a kouká se kolem sebe deset minut, prvotní nadšení opadá. Jako skoro vždycky u Franca. Druhá holka půjde taky na procházku, díky bohu kratší a taky už natrefí na mistrovu odpověď na Ossoriovy templářské smrtky, jejichž vůdce ji pozdraví džentlmenským “Kneel before me you slut!”. A pak už je vám všechno jedno. ()

Bloody13

Typická softpornová Francovka. Hororu jen střídmě, hlavně hodně erotiky. Nekorunovaný král trashů vyslal na misi čtveřici nadržených lesbiček, které se nevídaně často mazlí, třou se o sebe a vzájemně si vylizují chlupaté pekáče. S nahotou se Franco opravdu nesral, takže vám z těch koziček a bobrů půjde hlava kolem. Dojde i na skupinové znásilnění, desetivteřinový sex, masturbaci a jednu obzvlášť nechutnou děvu s řetězem na krku. Temné kostlivce ze série Blind Dead ale nečekejte. Zdejší mrtvoly nosí bílé kápě a na ksichtě mají rozleptanou bílou čokoládu s kapkou marmelády. Vlastně ani nevim, za co přesně ty tři hvězdy. Možná z důvodu, že je to celý tak pitomoučký, až je to chvílema i sranda. ()

Gorehound

Francova psychosexuálna sadomaso dreamlike fantazmagória, naozaj nič pre mainstreamového diváka bez skúseností s jeho filmografiou. Atmosféra Kanárskych ostrovov po sezóne je úchvatná, ten vietor... K tomu si treba pripočítať skupinku lesbičiek, vedenú úchvatnou Linou Romay s blond parochňou, sadomaso väzňa v jednej z hotelových izieb, a čosi ako zmučené duše mníchov v letovisku, to je myslím ponechané voľnej interpretácii. Niektoré scény "ocistovania hriešnikov" a sadomaso podriadenosti a to "posledné jedlo" s repelentom a otravou na krysy sú až nechutné, ale to už k eurokulťákom patrí. Je tu o čosi viac hororových prvkov, ale klasický horor nečakajte. Pre tých, čo vedia do čoho idú, výborný film významného kultového režiséra. ()

Iva8bitova

Ani Lina Romay nemládne. Tenle mistrův pozdní sběr o čtveřici mírně odrostlých rozpustilých paní, které se tak dlouho toulají prázdným hotelem, až je dostanou vraždící mrtví mniši, stojí za to. ()

RetroMan

Protože jsem zřejmě viděl sestříhanou verzi a pro mne tímto filmem vlastně končí medailonek Jesse Franca, tak alespoň komentář. Carlo a princezna Irina prostě patří k sobě, navěky. Čtveřice topless tanečnic a servírek si vyjede na svou vytouženou dovolenou na Grand Canaria s německou cestovní kanceláří za super neodolatelnou cenu (rozuměj mimo sezónu) do vylidněného letoviska. V resortu je jen zahradník, manažer a recepční Carlo. Lina Romay je již baculatější, tak alespoň, že má s sebou doprovod. Z bývalých zavražděných hotelových hostů se stalo bratrstvo duchů, kteří sveřepě dohlížejí nad morálkou celého světa. Sídlí nedaleko v domku připomínající zemědělskou usedlost. Jednotlivé aktérky se tam postupně dostávají, aby zakusily svá rozhřešení. Další film na pomezí představ, snů a reality. Jedna hvězda za to, že jsem chtěl vždycky vidět turistické atrakce bez turistů a za topless zúčastněných ženštin. Carlo a princezna Irina patří k sobě. Amen ()