Film o filmu: Bouřlivé víno

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2011, 20 min

Plejáda vynikajících československých herců v čele s nezapomenutelným Vladimírem Menšíkem aneb Jak vypadal bouřlivý rok 1968 ve vinicích daleko od Prahy. (oficiálny text distribútora)

topi

Stejné hodnocení jako samotný film Bouřlivé víno. Na natáčení vzpomínají režisér Václav Vorlíček a herci Vítězslav Jandák a Rudolf Jelínek (který je zde napsán chybně jako Jiří Jelínek). Všichni film obhajují, že i když je v něm jasná komunistická propaganda, tak se přece jen jedná hlavně o veselohru. S čímž bych si dovolil nesouhlasit. Něco jsem se přeci jen dozvěděl a to, že v době natáčení Menšík s Jandákem souběžně filmovali pro tehdejší Západní Německo seriál "Třináct tatínků jednoho chlapce" (Der Knabe mit den 13 Vätern). ()

sator

Podprůměrný dokument o pro mě odpadovém filmu vysmivajici se událostem r.1968...Jen Jelínek na férovku přiznal že v tom hrát nechtěl... Jandák a Vorlíček film obhajovali... ()

raduna01

Pár ukázek z filmu proloženy rozhovory s Vorlíčkem, Jandákem a Jelínkem, který je v titulku uveden jako Jiří Jelínek. To se CS film moc nevyznamenal. ()

ostravak30

Když dělám film o filmu čekám spousty vzpomínek a zajímavostí, které se divák nemá šanci jinak dozvědět. Bohužel v tomto kraťoučkém dokumentu mluvili jen tři lidé a všichni více méně stejně. Dozvěděli jsme se, že se na Moravě chlastalo jako o duši a že R. Jelínek zvažoval natáčení, je jak tady mylně píše kolega, že natáčet nechtěl, ale nakonec stejně neměl jinou volbu a jak V. Jandák byl hloupý, že v tom hrál, ale byl mladý, tak proč ne. Zajímavá úvaha člověka, který se nacpal do politiky a nikdo dodnes neví, co dobrého pro obyčejné lidi udělal a tím spíše pro umění. Stejné je to i s jeho herectvím, které žádný velký přínos pro Česko nemělo. Ani pro tento film a už vůbec ne pro hodnocený dokument o filmu. Zkrátka, bylo toho málo a nic moc jsme se nedozvěděli. Takhle se film o filmu teda opravdu nedělá. ()