Zpravodajského šéfredaktora VG Franka Mathisena připravil únosce o pravé oko a premiér Michael Woll byl svým vrahem střelen do oka. Tato shoda vybízí k asociacím na norskou mytologii, což novináře Petera Verase při jeho pátrání směřuje k pravicovým radikálům, kteří si na paralely s mytologií a historií potrpí. Se severskými mýty koketoval i premiér, když svůj projekt na podporu vzdělávání pojmenoval Igdrasil pole bájného stromu moudrosti. Nejvyšší bůh Ódin na něm visel několik dní, aby získal pro lidstvo moudrost po té, co obětoval své vlastní oko. Zavraždění premiéra vede k horečnaté aktivitě klíčových hráčů v jeho straně a právě jejich akceschopnost rozhodne o tom, kdo z nich usedne do uvolněného křesla v čele vlády. (Česká televize)

Alagaesie

Verås dělá svojí práci. Jenom doufám, že ho chlupatý zase nepodezíraj. Stejná postava – vodítko jak prase tyvole… ‚v premiérově nepřítomnosti předsedám vládě já.‘ – cynik mocichtivej zasranej. Měl bych teorii – co když za Vålovu smrt může, byť zprostředkovaně, Ulrikssen? Asociace k Odinovi – chápu. Asociace k Palmemu? No nevím. ()

• V 17. minutě na smuteční schůzce strany hraje v pozadí skladba „Adagio for Strings“ od Samuela Barbera. (Trajektt)