Po pěti letech ode dne, kdy se jeho bratr zastřelil, dostal Peter Verås znamení, že bývalý finančník byl k zmáčknutí spouště dohnán něčím jiným, než Peterovým článkem. Spolu se svou švagrovou Evou se snaží spojit s finančníkem Åge Haugenem, který se momentálně nachází v podobné situaci jako Peterův bratr a možná ví něco o jeho rozhodnutí. Jenže jediné, co jim Haugen před tím, než se sám zastřelí, řekne, je slovo Abrahám. Jaký je jeho význam? (Česká televize)

Alagaesie

Fakt se hodí ultrarychlej recap. A máme tu dilema… Jó ze strachu, že někdo něco nepředloženýho kvákne, se stříleli mnohokrát (a obávám se, že nejen ve filmech). A co, když měl Peter pravdu? Ne kámo, nesešli jsme se. Fakt jsem nevěděl, že Abrahám je důležitej mj. pro 3 hlavní náboženství. Peter vypadal na to, že bude hledat na vlastní pěst. ‚Jedem ulovit velkou rybu.‘ ‚Takže Haugen? ‘‚Ne. Tahle ryba ještě žije.‘ – Ať žije cynismus. Novinář chce po zdroji, aby mu věřil? Ha, ha! Strčili – Odstřelili – ten Japončík je bezvadnej cynik. Chase v baráku slušnej. Co když Andreas ví víc, než Peterovi řek? Serie má dost zajímavých biblických odkazů (bibli jsem nečet a vzhledem ke svý povaze číst nebudu). ()

MickeyStuma

Kauza se zamotává a s tím se zvyšující různé hrozby. Do dějství se zakomponovaly náboženské motivy. Aby ne, po úspěšném uvedení snímku ´Šifra mistra Leonarda´ je to stále ve filmovém průmyslu populární. Tady je to však přeci jen v jiném konceptu. Intriky, tajemství, některá odhalení. Temná atmosféra s mírným napětím zachována. ()