Novinář Peter Verås dostal tip od anonymního zdroje, který naznačuje skandální odhalení ve finančnictví. Důkazy míří na jeho vlastního bratra, ředitele jedné z předních norských finančních společností. Peter se rozhodl, že přes osobní vazby případ zveřejní, což bude mít pro jeho bratra dalekosáhlé důsledky. Vibeke, vyšetřovatelka z oboru hospodářské kriminality, přijde na zásadní odhalení stran identity Peterova zdroje. (Česká televize)

MickeyStuma

První část příběhu nám pomalinku představuje hlavní postavy a zásadní problém, o který tu jde. Novináři, finanční policie a další lidé z kauzou spojení. Atmosférou to prozatím připomíná nejznámější americký případ ´Watergate´. Dějově se vše rozjíždí se všemi podstatnými věcmi. Pomalé, temné, zásadní, konverzační, bez akce. ()

Alagaesie

Honba za prachama dělá z lidí neuvěřitelný zrůdy. A s ní padaj všechny jistoty, zásady atp. Trochu vážnější Tonda Blaník, Peter je přesně ten typ. Plus to těžce připomíná knižní trilogii Millénium. Stalo se trochu moc náhod najednou. To s tím voláním na zásahovku muselo mít nějákej podstatnej důvod, ne? 2,3 milionu? Danielova pata… Jasný, ještě jí najít. Co je dneska tajný? Mít vliv, dobrá, ale když tě osobně neznám? Ts… No jo, jak nečekané… Takže zásada je nikomu nevěřit? Radši ani rodině. ()

keoma26

hodně slibný, takovej ten severskej vášnivej chlad tam je, konspirace na každým kroku taky, jen ty samotný postavy zatím působí trochu amorfně ()