Kočičí deníčky

(festivalový názov) (TV film)
  • Veľká Británia Horizon: Little Cat Diaries
všetky plagáty
Veľká Británia, 2013, 30 min

Réžia:

Helen Sage

Film Kočičí deníčky čerpá z bohatého materiálu natočeného v průběhu jedinečného experimentu, který nám už představil blíže snímek Tajný život kočky. Během týdne bylo sledováno pomocí GPS zařízení a množství kamer padesát koček za účelem odhalit nám doposud neznámé aspekty života tohoto tvora. Z těchto padesáti koček byly vybrány čtyři, které se staly protagonisty navazujícího dokumentu. Prvním je Orlando – rozený lovec preferující přírodní stravu před konzervami a granulemi. Druhou kočkou je Hermie, hermafrodit projevující značné choutky toulat se po okolí a vytyčovat si teritorium. Jméno třetí kočky nám není známo, jelikož je to vetřelec bez pána, vnikající v noci bez pozvání do cizích příbytků. Čtvrtý kočičí příběh nám představuje Obiho, kocoura frustrovaného životem v početné rodině, který si najde nové pokojné místečko u jiných majitelů. Mimo tyto příběhové linie se dozvíme prostřednictvím pokusů, jak silné pouto je mezi lidmi a jejich zvířecími mazlíčky. Stejný test odhalil, jak silnou náklonnost pociťují děti ke svým matkám a psi ke svým majitelům. Budou se výsledky v případě koček nějak lišit? (Academia Film Olomouc)

25fps.cz (Monika Bartošová)

"Rozšíření původní skoro hodinové epizody o mini díl s názvem Kočičí deníčky svědčí o tom, že si tvůrci dobře uvědomovali, že půjde o téma populární, protože všechny „kočičí lidi“ bude zajímat, kde se jejich mazlíček, se kterým sdílí pohovky, postele a čas od času i talíře, toulá." viac