DaweForeman

Jsem celkem překvapenej, že jsem to dokázal sledovat až do konce. Jedno velký nimrání nad pocity jednotlivců a o tom, jak jsou lidi na sebe zlý. Aneb poukázání na lidský vztahy sci-fi způsobem bez vyspělejšího příběhu. Napětí i akce jsou minimální, ale to je všechno spíše přenesený, než aby to mělo vizuální účel. Neřikám, že zabývání se lidskými vztahy je špatné, ale tohle zpracování je naprosto příšerné. Animace je slušná a hudba nic moc. ()

yenn

Některé oblasti Země pohltila Temnota, z níž se v noci vynořují beztvaří zplozenci. Skupinka dětí, která se kdysi v Temnotě ocitla, již vyrostla ve středoškolskou mládež, a tak může nasednout do mechů a natřít to té abnormální pakáži. Brzy se však ukáže, že ona znetvoření jsou často lidé, kteří něco hledají (například matka své dítě), proto je na místě jim v pátrání pomoci a následně je milosrdně zabít. Pomalu se též odhalují traumata z minulosti hlavních postav, vše tedy nasvědčuje tomu, že scenáristka Mari Okada se opět rozhodla zavítat do říše, jíž vládnou pláč a dojímání. Nočním scénám nelze upřít slušnou atmosféru, ovšem hrozícím emotivním výlevům se rád vyhnu. Zhlédnuty dva díly. 4/10 ()