Vzrušující příběh nového světa hovoří o lásce, o ztrátách a o ceně, kterou je třeba platit za svobodu, přesněji řečeno kterou museli zaplatit ti, co kdysi vybojovali lidská práva a svobody, které nám dnes náleží. Hlavními postavami příběhu jsou čtyři mladí lidé (Beth, Hope, Abe a Ned), které pevně spojil osud a tvrdá realita v jedné z nejpohnutějších historických epoch. V dobách, kdy se svět rychle mění, se často bortí staré ideály a zápasům padají za oběť nejen lidé, ale i jejich lásky. Zatímco na novém kontinentu bojují kolonizátoři proti útlaku ze strany anglické koruny, do Anglie se vrací tyranie, protože Karel II. porušil své sliby a restauroval monarchii. Oba světadíly už jsou přespříliš zkropeny krví, ale vždycky se najdou lidé, kteří se neváhají znovu a znovu obětovat pro své bližní a pro svobodu. (Film+)

Morholt

Historické filmy a seriály mám hodně rád, takže jim dokážu ledacos odpustit, ale tady jsem trošku na rozpacích. Nevadily by mi ani tak historické boty, kterých se tvůrci dopouštějí, ale co bylo naprosto nesnesitelné, bylo to černobílé rozdělení. Ať už se děj odehrával za mořem nebo v Anglii, pokaždé to byl boj hodných utiskovaných proti odporným tyranům. A nutno dodat, že hodní byli fakt ultraklaďáci a tyrani záporáci takového kalibru, že by se u nich Frank z Tenkrát na Západě a celá Temná strana síly mohli učit. A to mi vlastně celou minisérii ne úplně zkazilo, ale určitě tak středně otrávilo. A je to škoda, protože výprava byla super, těch pár srážek s Indiány se podařilo, atmosféra stuartovské Anglie potěšila a navrch měli filmaři šťastnou ruku při obsazování. Jenže............ 55% ()

ABLABLABLA

Spoilery. Vážně. Nečtěte, pokud jste neviděli. Velkým kladem tohoto "seriálu" (spíše to nazvěme 200 minutovým filmem) je že nekončí šťastně. Není to tím pádem žádná romantická ufňukárna, ale solidní historické drama. Založeno na skutečných událostech, ač se zabývá spíše neznámými postavami, mnohdy i neexistujícími, v tomto politickém a mocenském bordelu nazvaném "Snaha-o-Anglii-jako-republiku,-která-se-stejně-nevydařila,-snaha-o-nezávislost-Nové-Anglie-od-Staré-Anglie,-která-se-podařila-až-o-sto-let-později-a-snaha-o-nezabíjení-a-neutlačování-indiánů-osadníky,-jenž-byla-úplně-usmrcena", tudíž je to relativně smyšlené. Čímž se ale zase otevřel prostor pro rozvinutí jednotlivých postav. Překvapivě téměř všechny hlavní postavy mají modré oči nehledě na to, jestli jsou úplně blond nebo tmavovlasí.. asi všichni herci před natáčením vyfasovali světle modré čočky. Je fakt, že v prvním díle jsem se dost ztrácela a nějak mě to vůbec nechytlo. Dala jsem šanci ještě druhému a tam to přišlo.. tam přišlo to vcítění se do některých postav a dokonce asi třikrát jsem uronila slzu nad někým, kdo umřel v boji za svobodu... a že tam těch postav umřelo... každý druhý... A když už neumřeli, tak si jiní mysleli, že umřeli. Proč dávám tedy jen 3*? Protože tomu něco chybělo, líbil se mi příběh, líbila se mi myšlenka, líbilo se mi herecké obsazení (například Jamie Dornan, kterého mám ráda díky jeho roli Huntera z Once upon a time, nikoliv 50shades, nebo Joe Dempsie ze Skins, jehož jsem vůbec nepoznala)... ale nebylo to prostě až tak procítěně podané, aby to bylo na ty 4*. A taky mě úplně nedojal ten konec, že ač lidé umírají v boji za svobodu, ač nám vládnou tyrani, ač se evidentně ani žádnými povstáními a boji nic nezmění, ač nám umřeli všichni přátelé, rodina a známi, ač nám seberou dítě, tak máme pořád lásku, která zahojí rány. Proto 3*. ()

slunicko2

Jedním slovem podivné. 1) Na první pohled je všechno, jak má být - postavy, reálie, oblečení, přehledný děj. Po chvíli jsem se ale začal cítit nejistě, nekomfortně. Střih, režie, dialogy jsou podivné, neumím to přesně definovat a nestojí mi to za snahu. 2) Po prvním dílu vím jasně, že seriál dále sledovat nechci. ()

..Lucas..

Z počátku mi New Worlds přišly trochu zmatečné, možná příliš postav, takže jsem se v nich ani moc nevyznal. Ale postupem času jsem se zorientoval a musím říct, že se jedná o velmi podařenou mini sérii. Co se mi líbilo nejvíce, byla hudba. A perfektně napsané a zahrané hlavní postavy. ()