Kousavou, sarkastickou CLAIRE SIMMONS fascinuje sebevražda jedné ženy z podpůrné skupiny pro pacienty trpící chronickou bolestí, mezi něž patří i ona. Jak zjišťuje podrobnosti o Ninině sebevraždě a jak se rozvíjí její vztah s Nininým manželem, začne se prát i se svou vlastní, velmi krutou osobní tragédií. (Filmbox)

Axident

Vlažná procenta zde bych přičítal bezútěšné depce, byť prokládané vulgárním sarkasmem jak o život nevděčnou roli sebezničujícně hrající Aniston. Tohle není biják, co by vám udělal jakkoliv dobře. Claire, po nehodě, při které ztratila syna a zdraví, psychické i fyzické, se sjíždí léky proti bolesti mixované s vínem a vulgárním popíráním skutečnosti.... Navíc překvapivě sympatická role pro Worthingtona. Ne, tenhle film nemá šanci na jakoukoliv širší diváckou odezvu a za mě palce jasně nahoru a obrovské plus pro riskující Aniston! ()

luka4615

Cake má rozhodně velký potenciál stát se milníkem v herecké kariéře Jennifer Aniston, nicméně plnohodnotný úspěch jí kazí zbytečně roztahaná první polovina filmu, která na mě osobně působila uspávajícím dojmem. Snímek tedy alespoň pro mě, odstartoval až v polovině stopáže a od té chvíle nepostrádal spád, emoce a patřičnou gradaci. Bohužel, vzhledem k nezvládnutému tempu se Cake řadí do řady spíše průměrných filmů. Ale už kvůli skvělé Jennifer Aniston, která zde předvádí patrně svůj nejlepší výkon vůbec, se film vyplatí dokoukat až do konce. ()

Aljak

Film s veľmi dobrým základom, ktorý mal nakročené k pozoruhodnému príbehu. Ale bohužiaľ, nejako to celé pôsobilo až príliš mdlo a príbeh napokon vôbec nedokázal ťažiť z toho perspektívneho základu. Traumatizovaná hlavná postava v podaní Jennifer Aniston sa správala naozaj nevyrovnane, už som ani nevedel, čo od nej vlastne čakať. Takéto deprimujúce zápletky mám rád, ale toto na mňa nejako nezabralo a po scenáristickej stránke to bolo také dosť premárnené. Ale aspoň Jennifer ukázala, že dokáže zahrať aj dramatickú rolu, a veruže vcelku hodnoverne. ()

evanka

Zjizvená Jennifer Aniston ve velkých fyzických a psychických bolestech protrpí film bez větších výkyvů až na konec. Aniston po nehodě, při které zemřel její syn, a po rozvodu začne navštěvovat podpůrnou skupinu pro podobně postižené lidi. Anna Kendrick skupinu navštěvovala taky, ale ta ji asi dostatečně nepodpořila, takže radši skočila na nejbližší projíždějící auto z mostu. Aniston víc než truchlení po Anně zajímají pohnutky a okolnosti sebevraždy, což se neslučuje s chováním skupiny a tak je taktně vyloučena. Kromě lahví alkoholu, prášků, příležitostného sexu se zahradníkem a mexické pomocnice v domácnosti se Jennifer nudí a utápí ve svém smutku a tak začne stalkovat manžela zasebevražděné Anny. Jemu to nevadí a tak to bez velkých námluv skončí v posteli. Duchovi Anny se to samozřejmě nelíbí a tak se občas Jennifer zjeví, aby jí vynadala a nenápadně nasměrovala taky k sebevraždě. Jennifer ale odolá a nějak se postupně vyrovnává sama se sebou a se všemi životníma ránami. Cake je to bez náplně, ne moc sladký. Jennifer se ale fakt snaží, hází výrazy plné bolesti a vše dokresluje bolestným skučením a docela jí to jde, ale na Oscara to nevidím. Zbytek herců nemá moc prostoru se projevit, ale nejzajímavějším charakterem je asi mexická pomocnice. Caku chybělo víc šťávy a možná víc hlubších dialogů a myšlenek. Nejvíc se mnou hnula asi scéna, kdy se na prahu jejího domu objeví viník její tragické nehody se svým pocitem viny a Jennifer ujedou nervy. ()

maddy

Jedna z najlepších rolí Jennifer Aniston v postave cynickej, ale hlavne životom zlomenej ženy trpiacej chronickou bolesťou. Podobné melancholicky ladené drámy majú tendenciu skĺznuť k obyčajnej citovej vydieračke. Cake, napriek zvolenej téme, nijako nevydiera, ba naopak ešte sa filmu podarilo vyhnúť množstvom klišé spojených s takouto látkou. Avšak keby k tomu niekto napísal aj slušný scenár mohol tu byť zaujímavý film. Bohužiaľ všetky motívy tak nejako vyplynú úplne do prázdna, ani jeden nie je poriadne rozpracovaný a okrem postavy Jennifer Aniston sú tu všetci ostatní pomerne nepodstatní. Postava (ex-)manžela a jedna odbočka s ním zbytočná, rovnako ako postava Sama Worthington, ktorá sa javí pre dej prínosná, no v druhej polovici je namiesto rozvíjania ústredného vzťahu odprataná na druhú koľaj a film sa venuje nepodstatným, krátkym odbočkám ako napríklad ten s postavou teenagerky, ktorá napečie titulný „cake“, ale pre samotný príbeh nemá význam. A čo sa týka halucinácií s Annou Kendrick tie než by umocňovali psychický stav, v ktorom sa hlavná hrdinka nachádza, skôr pôsobia absurdne. Vo výsledku to tak ako dráma nijako nestrhne, zo začiatku sa síce tvári pomerne tajomne, aby nakoniec mohol byť výsledok nanajvýš očakávaný. Tá pol hodinka s filmom síce nijako neurazí a Aniston s jej sarkastickou postavou to celé hravo utiahne, ale Cake rozhodne nie je žiadnou zásadnou „Oscarovkou“. CELKOVO: 3* (6/10) ()

• V jednom interview Jennifer Aniston spomenula, že nebola prvou voľbou pre hlavnú rolu. Odmietla ju vraj iná herečka po prečítaní scenáru. Ktorá, nespresnila. (megajalec)