Ilsa: vlčice SS

(festivalový názov)
  • Kanada Ilsa, She Wolf of the SS (viac)

Ilsa je nacistická šéfka malého SS tábora pre cca 20 väzňov. Má veľké prsia, uhladenú blond frizúru a veľmi peknú tváričku. Cez deň je jej úlohou robiť na väzňoch pokusy typu "Pri akej teplote vody asi tak človek, ponorený do nej, omdlie od bolesti?" a po nociach si relaxuje sexovaním s vybranými väzňami. V druhej línii filmu sa probližujeme k zopár väzňom a pripravujeme sa s nimi na veľký útek. Béčková snímka je prepchatá sexom, násilím a krvou. (POMO)

Arkanoid

„Wunderbar!“ Sexuálne scény aj krvavé mučenie či jeho následky v koncentračnom tábore pod vedením Ilsy. Potenciál tu je, ale všetko je opísané a zobrazené veľmi povrchne. Krv na stenách je graficky príliš pekne zobrazená, čiže umelá. Rany po bičovaní pri samotnom bičovaní zobrazené nie sú, len akože krv na chrbtoch. Forma je nudná, kamera je občas dynamická a strih spĺňa svoju úlohu v exploitaiton scénach, ale zábery, ktoré sa ponúkajú, nie sú veľmi objavné. No strih je tu ja v staromódnej forme posúvania sa sprava doľava. Kamera prekvapí blízkym záberom na dvojicu väzňov, za ktorými sa 10 metrov v diaľke zjaví Ilsa, ktorá si ich všimne. Scéna je dobre dramaticky zvládnutá. Násilie aj forma sú bez invencie. Takto nejako som sa cítil pri pozeraní prvého WiP s Pam Grier. Poteší ale generálova radosť z prekvapenia mučenou židovkou, tu sa radosť z úprimného, nefalšovaného sadizmu prenáša aj na diváka. Záverečné zúčtovanie je jedno veľké klišé. ()

Rosana

Snímek supluje sadomaso porno, které v roce 1975 asi moc nevznikalo. Jistě uspokojí tvrdší nátury a milovníky brutálního náslií. Bohužel v dnešní době působí herecké výkony a celkově veškeré úkony komicky a trapně. Ilsa s velkýma prsama, které vystrkovala i když nemusela, a alfasamec, který jakožto hříčka přírody, může svoji ejakulaci oddálit na "nikdy" čímž Ilsu dováděl do nepříčetnosti, byli dokonalé postavy stvárňující dobro a zlo. No kravina to byla. ()

bassator odpad!

36. LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2010 - INVENTURA - Půlnoční delikatesy (Ilsa, She Wolf of the SS / ILSA, SHE WOLF OF THE SS / Ilsa, vlčice SS) - NIKDY JSEM NEVIDĚL SMĚŠNĚJŠÍ FILM NEŽ BYL TENTO... Trapný od prvního obrazu, od prvního slova, od neskutečně stupidních dialogů a scén až po "VRCHOLNÝ" HAPPY END... - 1. 8. 2010 - kino Hvězda - Uherské Hradiště - 5% ()

Zeck

Naprostá sračka, kterou jsem si stáhnul na základě zdejší galerie. Scénář na hovno, herecké výkony k zblití, alespoň, že ty dudy byly fakt k nakousnutí. Pokud bych měl tento film brát vážně - historicky, tak bych narval tvůrcům jejich hovna do huby a pochcal bych je. Skvělé porno, pro fetišistický-sado-masochysty 70. let. 15% 02.08. 2010 ()

-Bomba-

Blbost, která se tváří drsněji než skutečně je. Podle názvu jsem čekal nazi-vlkodlačí řezničinu ve stylu fiktivního traileru od Roba Zombieho ale bohužel, nic takového se nekonalo. Angličtinu v koncentračním táboře ještě snést můžu ale jiné nelogičnosti jsou jedině k smíchu, ať už je to normální šatctvo včetně bot pro zajatce, neuvěřitelně velká volnost nebo dobré figury všech zajatých, o jídlo nejspíš nebyla nouze... Samotná hlavní “velitelka” je sice sexy ale opět moc logiky nepobrala, dost pochybuji o tom, že by si nějakého vězně tak pustila k tělu. Speciální schopnosti jiných vězněných jsou už jen třešnička na dortu nepravděpodobnosti. Nadruhou stranu ale uznávám, že ve filmu takového ražení se s věrohodností moc nepočítalo. Celková kontroverznost autorům asi moc nevyšla, to by museli ukázat víc... ()

• Cyklus o Ilse je bezesporu nejznámějším, ač ne prvním (tím byl Love Camp 7), pornografickým filmem s nacistickou tematikou a byl velkou inspirací pro řadu dalších, zejména italských, filmů s obdobným obsahem. (Siriuss)
  • Dílo kvůli předpokládaným obtížím vznikalo v anonymitě a je věnováno obětem holocaustu. Zajímavé je, že producent filmu David F. Friedman je židovského původu. Přesto se po uvedení snímku spustil povyk a problémy vskutku nastaly. V Německu či v Norsku byl film zakázán. Snímek však sklidil ve své době nevídaný úspěch a našel si i řadu skalních fanoušků. V průběhu dalších let vznikla tři volná pokračování Ilsy s názvy Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks (1976), Ilsa, the Tigress of Siberia (1977) a Ilsa, the Wicked Warden (1977). (Siriuss)