NOW: In the Wings on a World Stage

• Veľká Británia NOW: In the Wings on a World Stage

StarsFan

Pokud by se the Old Vic někdy rozhodlo vydat divadelní záznam Richarda III. na DVD, mohlo by být Now docela sympatickým pohledem do zákulisí, takovým filmem o filmu. Takhle samostatně ale asi pro většinu diváků velký smysl mít nebude. Já jsem v tomto případě tak trochu výjimka: Richarda III. v režii Sama Mendese jsem před třemi roky v Londýně viděla, takže poslouchat vyprávění herců bylo jako oživit si důvody, proč mě ta produkce kdysi tak strhla. Pro kohokoliv jiného bude ale asi Now pouze obyčejným road tripem několika herců, ze kterého sice zjistí, jaké je to být členem divadelní společnosti a jaké je to hrát pro jiné typy publika po celém světě, o Richardu III. jakožto Shakespearově hře se toho ale moc nedozví. | Většinou na sebe neodkazuju, ale máte-li chuť přečist si o mých dojmech z Richarda III. s Kevinem Spaceym v hlavní roli, můžete tak učinit tady. ()

Dalfor

Kevin Spacey jako Richard III. Jestli teď něčeho lituji, tak je to to, že tuto divadelní hru nemůžu vidět na živo. Už bych plánoval výlet. Alespoň je tento dokument a doufám, věřím, že do budoucna bude vydán i celý tříhodinový divadení záznam. ()