Captain Earth

• Japonsko キャプテン・アース (viac)

Hromino odpad!

♫ Čekám na dobré mecha. To z nebe nepřichází, a tak čekám dál. ♪ Aneb bohužel, nakonec se Kapitánovi nepodařilo ani tu jednu hvězdičku vybojovat. Ať se totiž podíváme na seriál téměř z jakéhokoli pohledu, uvidíme jen nepovedenou, klišovitou, diletantskou fušeřinu, u níž se mi téměř nechce věřit, že za jejím zrodem stojí studio Bones. Ploché, velmi nesympatické dětské postavy (plus ještě otravný hlodavec), jimž v nesympatičnosti suverénně vévodí hlavní „hrdina” – jak mám taky fandit postavě, která přišla k síle vlastně úplně náhodou, chová se navýsost arogantně a z veškerého srabu ji vysekává někdo druhý nebo nějaký náhodný power-up –, idiotští záporáci, kteří svým vzezřením připomínají Jamese a Jessie z Pokémonů, a v neposlední řadě absence nějakého výraznějšího posunu děje a vývoje postav. Pokud jsem někde zaznamenal přítomnost potenciálu na zlepšení seriálu po příběhové stránce, bylo to v páté epizodě, kdy se vydal Teppei zachránit svého „otce”, ovšem jak v této epizodě tvůrce lehce osvítilo kami dobrých nápadů, tak v těch dalších ono světlo opět pohaslo. Ani animace, kresba či hudební stránka mi nepřišla natolik dobrá, aby si seriál jednu jedinou hvězdu zasloužil. A já už vlastně nemám ani chuť se v tom dále rýpat, neboť Kapitána bych snad nedoporučil ani svým nepřátelům. Končím po osmém díle. Čistá esence anime odpadu. ()