adamulefa

Kenzen Robo Daimidaler je ukážkový seriál z produkcie štúdia TNK známeho skvostami ako Highschool DXD alebo School Days . Prečo to spomínam? Je to preto, lebo každý kto videl nejakú tú epizódu zo spomínaných seriálov tak viac menej vie čo očakávať. Ak neviete o čom hovorím tak si tuná otvorte galériu a bude Vám to hneď jasné... Dizajn postáv a aj štýl animácie je priam identický. Čo však vyniká, teda aspoň u mňa je celkom netradične zvolená škála farieb. Ó a samozrejme šialený dizajn mechov. Veru tak, KRD je ecchi mecha. Niečo ako Diebuster akurát viac tupé. Dej pozostáva v tom, že Zem "napadla" rasa perverzných mimozemských tučniakov na čele s ich cisárom (Get it ?) a jedinou možnosťou ako ich zastaviť je za pomoci tajnej organizácie, ktorá vlastní robota Daimidaler poháňaného dosť špecifickou formou energie, ktorú nebudem spoilovať. Niečo ako Gurren Lagann akurát viac tupé... Keď sme pri G.L. tak mi nedá nespomenúť, že hlavný hrdina Kouichi mi dosť pripomínal Kaminu, akurát viac... Však vy viete... Možno to bolo aj tým čo nášmu hrdinovi stalo, čo bol jedným z asi dvoch serióznych momentov v celých dvanástich epizódach. Inak je to komédia od začiatku do konca, ktorá sa ani nedá brať vážne. Netvrdím, že každý vtip sa vydarí, rozhodne sa nájdu aj tie z trápnej varianty. Ako oddychovka, pri ktorej nemusíte nejako extra rozmýšlať to ujde. Príbeh je skorej priemerný, nenudí, vyskytnú sa i nečakané momenty. jedným z nich je rozhodne finále, ktoré by ste mohli hodiť do klišéovitej kategórie, ale ja by som ho hodil do "OMG WTF oni (tvorcovia) to fakt urobili" kategórie. In conclusion, komu by som KRD odporučil? Rozhodne fanúšikom štedrého ecchi ako Highschool DXD, a že ich tu na ČSFD rozhodne nie je málo, a takisto aj niekomu, kto má napozerané nejaké tie mecha anime a vie oceniť paródiu plnú odkazov. ( Neon Genesis Evangelion, Mobile Fighter G Gundam, Star Driver a iné ) ()