The Widower

TV spot

Toto je príbeh podľa skutočnosti o Malcolmovi Johnovi Websterovi, ktorý bol v Škótsku v roku 1994 usvedčený z vraždy svojej prvej manželky, pričom mu taktiež bola dokázaná vina v prípade plánovanej vraždy druhej celoživotnej partnerky, s ktorou žil na Novom Zélande. Dôvod bol pritom absolútne prostý: vyplatenie peňazí zo životnej poistky. (*CARNIFEX*)

TV spot

*CARNIFEX*

Podľa klasickej šablóny britských kriminálok, ktorých pevným pilierom nie je nič iné, ako DIALÓGY. Nemá to temnú atmosféru, nie je tu žiadny zvrat, brutálne tempo, iba jednoduchý, prostý, vo svojej podstate zvrátený príbeh, ktorý sa vyslovene nedrží faktov, no samotná séria je krátka, takže nejde o žiadnu bolestivú skúsenosť v rámci žánru. Priemer. ()

YumiOkami

malcolm webster pravděpodobně není žádný sériový vrah, ale v hlavě to rozhodně nemá v pořádku. webster je sociopat a patologický lhář, který byl odsouzen za vraždu své první manželky ve skotsku v roce 1994 a pokus o vraždu své druhé manželky. — první dvě epizody byly vynikající, avšak třetí už pomalejší a nudnejší. očekávala jsem také nějaký soud či jiné zajímavější rozuzlení - mylně jsem si myslela, že na to mají dostatek prostoru. i tak byl seriál poutavý, jen mohl být delší. btw fakt jsem nemohla z toho, jak jí pořád říkal “munchkin”. || ❝𝐘𝐨𝐮'𝐝 𝐝𝐢𝐞 𝐡𝐚𝐩𝐩𝐲, 𝐰𝐨𝐮𝐥𝐝𝐧'𝐭 𝐲𝐨𝐮?❞ 👰🏻‍♀️🚙 ()

Eseter

The Widower je velmi zdařilé drama, ze kterého mrazí v zádech. Těžko uvěřit, že je to podle skutečnosti. Malcolmovy pohnutky pro mě byly nepochopitelné a celá jeho postava je dost děsivá, někdy je ale Reece až moc roztomilý, na to abych se plně soustředila na nenávist vůči hlavnímu hrdinovi! Navíc mě tu velmi potěšil John Hannah, jeho přízvuk žeru! A chápu poslední epizodu, proč byla vyprávěna takovým způsobem, protože jsme měli pochybovat stejně jako Simone pochybovala, a proto ten závěr byl takový silný! ()