Nick Barrow má specifickou práci. Plánuje a prodává plán loupeží tomu, kdo nabídne nejvíc peněz. Když se jedna loupež podle jeho plánu zvrtne a všichni tři lupiči jsou zastřeleni, je nucen utéct i se svou dcerou Cate, se kterou se celý život moc nevídal. Dívka se musela o sebe starat sama, protože její matka Lucy je alkoholička. Zpočátku je Cate na svého otce naštvaná, protože jeho kriminální činnost narušila a kompletně změnila její život. Nick potřebuje vědět, kdo ho zradil. S pomocí staršího muže Harpera zjistí, že za tím stojí tajný policista, kapitán Keenan. A ten se snaží Nicka zabít. Cate postupně nachází k Nickovi vztah a začíná budovat dávno ztracenou důvěru. Keenanův policejní tým je celý zkorumpovaný a Keenan ho chce vyčistit a zjistit, kdo ho chce na oddělení vnitřních záležitostí zničit. Proto zabije detektiva Mattyho a prostitutku, která Mattyho přivedla, přičemž z vraždy obviní Nicka. Současně ho tak pronásledují mafiáni, jejich nájemní vrazi i zkorumpovaní policisté, a proto si sjedná životní pojistku, aby pro Cate něco zanechal. Učí ji, jak přežít ve světě zločinu... (TV Nova)

Lacike

Uvod s lupezou navnadi na skvely film ale akonahle sa na scene objavi otravna dcera, tak film zacne dost drhnut. Cele to zblizovanie s nonstop nasratou pubertiackou mi liezlo krkom. Herecke obsadenie je dost zvlastne. Komik Vaughn tu je za velkeho akcneho hrdinu, ktory nakope prdel aj Danielovi Bernhardtovi v dost kratkej a slabej bitke. Terrence Howard tu hra serifa znova takym spôsobom, ze som len cakal kedy sa rozplace. Paxton je slusny zaporak. Este je tu niekolko dalsich znamych xichtov, ktore sa doslova len na chvilu mihnu. Akcnych scen nie je vela a su len taky slusny standard. Celkovo je vysledok tuctovy priemer na jedno pozretie. Bez otravnej dcery a s nejakym akcnym hercom v hlavnej ulohe to mohlo byt ovela zabavnejsie. 5/10. ()

peetriss

Vysoce nenáročná záležitost kombinující v sobě prvky akční krimi a vztahovky o nápravě zakrnělého citového pouta mezi otcem dcerou - tedy kombinace, která sama o sobě není zcela originální (viz např. nedávné 3 dny na zabití, kde shodou okolností dceru ztvárnila taktéž Hailee Steinfeld). Budování onoho vztahu je sice pojato zkratkovitě, ale oběma aktérům fandíte, aby si k sobě cestu našli, krimizápletka se drží ve stravitelných proporcích udržovaných v těch nejotřepanějších šablonách daného žánru. Scénář je velmi jednoduchý, přímo hloupým se stává až v samotném závěru, ale znechutit jsem tím už nenechal. Vince Vaughn je při svých vybočeních z komediálních křečí poměrně stravitelný herec, Hailee Steinfeld je celkem miloučká pubertální protiva. ()

kaylin

Po dlouhé době je to film, kde se mi Vince Vaughn líbil, takže už jen proto bych tomu dal průměr, ale ono celkově to na mě působilo docela dobře. Nic velkého, žádné velké umění, ale prostě celkem fajn akční film se zajímavými postavami, ne úplně nudnou zápletkou, ale s jednoduchou přímočarostí toho, kdo je zlý a kdo je dobrý. Takže průměr jo. ()

T2

Rozpočet $16,5miliónaTržby USA $21,256 Tržby Celosvetovo $240,000 ▐ Vyhasínajúce známe herecké tváre sa stretli v béčkovom video filme o naháňačke za pravdou, kto zradil pri lúpeži peňazí. Dokonca Vince Vaughn v trocha vážnejšej akčnej polohe a zo strašným účesom, mladá Hailee tento krát nie moc viditeľná. /40%/ ()

Acrobat

Ocko to vybaví zlatko, áno ? Opätovne je Hailee posadená do roli dcérky akčnejšie naladeného otecka. Costner ale nielen on filmovo zlyhal, a toto dopadá predsa ďalej od stromu. Síce stromu skazy, zhnitých plodov, priškrtenej zábavy, ale... Plusy sú v snahe povolať aj slávnejších hercov a dať im len pár minút života. To sa ráta. Škoda, že to vedie slabučký režisér, lebo zvratov je dosť, plán dobrý aj motivácie, pričom niekde v diaľke je Ayer. Vynechať dcérku, vymeniť hlavného plánovača, pridať na plyne. A ukážkový dospelý film je na svete. Takto sa to vyvrhlo v podobe nemastnej drámy, kde otecko tápe a dcérka rieši. Nuž, film s takou zápletkou, a je infantilný ? Damn it. (videné 07.08.2016, BDrip) ()

Vince Vaughn zůstane vážný

Vince Vaughn zůstane vážný

31.07.2015

Druhá sezóna Temného případu definitivně potvrdila, že Vince Vaughn (Vybíjená) zvládá i vážné role. Slavného komediální herce příště uvidíme v akčním thrilleru Term Life, kde bude utíkat před mafií a… (viac)