Nejchytřejší Čech

(relácia)

Velkolepá zábavná show, kde hlavní roli hrají bystrost, pohotovost a logika. Moderátor Roman Šmucler přivítá v soutěžní aréně prvních 6 uchazečů o titul a 1 milion korun. Ve velké soutěžní a zábavné show bude bojovat 24 soutěžících, kteří prošli velkým sítem konkurzů a byli vybráni z více než dvou tisíc přihlášených. Museli prokázat nejen svou pohotovost řešit logické úlohy, ale i schopnost vyjadřování a nadání zaujmout. Kdo z nich se stane Nejchytřejším Čechem? Bude to učitelka nebo skladník, či student – premiant? Bude to strojní inženýrka v důchodu nebo snad výpravčí anebo člen hasičského sboru? Jedno je jisté – bude to ten či ta, jejichž mozek, pohotovost a bystrost se nezalekne ani stovek světel a vypjaté atmosféry v obřím studiu naplněném diváky. Čeká vás šest napínavých večerů!
V prvních čtyřech se představí vždy šest nových soutěžících a z každého postoupí vítěz přímo do finále. Pátý večer se utkají 4 soutěžící, kteří skončili na druhém místě a do finále postoupí ještě jeden nebo jedna z nich. A pak už tady bude velké finále! Pět finalistů bude bojovat v disciplínách, kde bude hrát hlavní roli pohotovost, bystrost a logika. V celé strhující a velké show bude testována inteligence soutěžících z nejrůznějších stránek a otázky budou podávány nejen prostřednictvím nejmodernější techniky, ale také ve formě více než zábavné.
Velký souboj mozků začíná! V hlavní roli s moderátorem Romanem Šmuclerem, který se zúčastnil všech konkurzů, a kde i on dokazoval svoji pohotovost a empatii v rozhovorech se soutěžícími. (Česká televize)

betyn odpad!

Přistihl jsem se, jak přemýšlím o tom, že bych se raději koukal na SuperStar nebo podobnou zhovadilost, která si ale na nic nehraje a ví, kdo je její cílová skupina. A tomu odpovídají soutěžící, moderátoři, porotci a diváci. Zatímco tady je to pouhá přetvářka, která ze skutečně chytrých lidí dělá blbce (mj. opravdu chytrý člověk si nepotřebuje zvyšovat ego, a už vůbec ne tímto způsobem). Copak je chytrého na tom, když soutěžící pod vlivem časového presu odpovědi pouze natipuje? A co měla znamenat ta podbízivá nahota? Nejhorší na tom všem ale je jednoznačně moderátor, který není ani schopný mluvit spisovně (kterej, velkej...). Ale pravda, inteligentně vypadá. Skvělý casting. Kdoví jestli jsou ty brýle dioptrické a není to pouze strojenost. ()

Jara.Cimrman.jr

Nejchytřejší Čech jsem já. Mohou se o tom vést spory, někdo s tím může i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat. Přesto si myslím, že v tomto pořadu bych nezvítězil. Zde totiž nastupují do akce bystří lidé, kteří umí nejen číst a psát, ale i počítat čas a na to já nemám. Já jsem pouze nejchytřejší, ale má vrozená skromnost mi brání v tom, abych to nějak prokázal. ()

filmmovier

Měl jsem tu čest zúčastnit se natáčení druhého dílu druhé série Nejchytřejšího Čecha a musím říct, že v případě téhle soutěže se můj první dojem naprosto totalně zmýlil, protože je to fakt dobrý. Možná je to jen tou naprostou úžasnou atmosférou studia s fantastickými světelnými efekty a atmosférou samotného natáčení, ale ta soutěž za pozornost opravdu stojí. Nebudu se tady rozkecávat o báječných hláškách pomocného režiséra, ani o tom, jak ve studiu na logu soutěže náš ředitel oznámil ředitelské volno, ani o baviči a protahovači Milošovi, který mě na konci už nebavil, ale jinak byl taky naprosto parádní týpek a ani o tom, že i přes to ke konci už dlouhé, nekonečné osmihodinové natáčení, které tentokrát bylo o hodinu kratší než normálně, ani o tom, že se to točí v hnusným, nevzhledným baráku, ani o tom, jaký je v tom studiu hrozný vedro, ani o ničem dalším, co s natáčením souvisí. Budu se rozkecávat o Romčovi, což je, vážení přátelé, moderátor. Neměl jsem ho rád, působil na mě nesympaticky, ale nikdy jsem se v nikom tak nemýlil. Je to neskutečnej sympaťák, srší humorem, má skvělý hlášky a je to absolutně ten největší borec a jeho spolupráce s Romčou č.2 (režisér) je naprosto neskutečná, plná smíchu a i když je mnohdy zábavnější než samotná soutěž, vůbec to nevadí, Romča & Romča jsou totiž nejvíc, i když se třeba čtyřikrát točí odchody vypadlých soutěžících a úvodní rozhovory. Pokud jde o soutěže, ty v první polovině, kdy soutěží dvojice, jsou sice velmi primitivní (a Matematika je lehčí než čeština), ale rychle odsýpají a jsou opravdu zábavné. Nejlepší je ale druhá část, kdy soutěží všichni - vědomostní kvízy jsou ale absolutně parádní a opravdu stojí za to (soutěžím navíc nefungovaly ty čudlítka - pravděpodobně naschvál - a během natáčení došlo k asi dvaceti technickým přestávkám). Naopak pořádně těžká byla ta disciplína s baleťáky, se kterou si neporadil ani náš matikář, známý náš to kalkulátor. A víc snad už asi psát nebudu, i když zákulisí té disciplíny s křeslem (závěrečné) je snad úplně nejzajímavější. Každopádně, i když jsem první sérii nesledoval, z té druhé zhlédnu minimálně "naší" epizodu a finále, které mě poté, co vyhrál můj favorit, Zemanův hráček na roháček, velmi zajímá. Takže slovy pana režiséra: "Romčo, pojď" (mimochodem geniální výrok) a slovy Romčy: "Hmmm. Hmmmmm. HMMMMMM... Počkej, já to jen zastrčim a můžu" 70% za kvalitu soutěže a 100% za atmosféru při natáčení. Ta show je velká. ()

Tommassi3

"Šestnáct nejchytřejších Čechů !! To zní úžasně !!" Ono to, Romane, Šmuclere nebo Petrenko, ono je to fu(c)k, možná hezky zní, ale o to hůř se na to kouká !! Celých osmdesát, ač jsem měl dojem, že ty nikdy neskončí, minut jsem se snažil zoufale přijít na kloub tomu, co má společného název této geni(t)ální soutěže s jejím obsahem i konceptem, no, na rovinu Česká televize si s nějakým vysvětlováním, koho si vlastně pod pojmem nejchytřejší představuje, hlavu nelámala, koupila přeci licenci ze zahraničí, tak jakýpak copak, nakonec jsem tedy došel k jedinému možnému vysvětlení v podobě jednoduché rovnice, ono se totiž vlastně jedná o slovní hříčku tvůrců, když v matematickém duchu za Nejchytřejšího Čecha lze považovat každého diváka, který se sledování Šmuclerovy - Proč ?? Proboha, proč ?? - nové trafiky obloukem vyhnul.. A tak jsem byl nakonec dík svojí pověstné zvědavosti z dané množiny (ne)možných inteligentů vyřazen i já, byť jsem si naprosto jist, že už mě ke sledování nového (kr)kavčího pořadu nikdy nikdo nedonutí !! No, neříká se nadarmo dvakrát měř, jednou řež, že ?! A že jsem si sám před sebou uřízl pěknou ostudu....;) Nic naplat, někomu, nevím jestli běžnému televiznímu konzumentovi, zřejmě stačí sledovat soutěž poměřující "chytrost" soutěžících na základě čiré abstrakce v kláních typu "zadrž co nejdéle dech", mě osobně ovšem podobně odkecané a nesmyslné pořady rozčilují, a tak mi nezbývá než zavzpomínat na Chcete být milionářem, Vladimíru Čechovi budiž země lehká !! ()

hammerhead

Nejistý a věru ne moc vtipný moderátor v úloze, která měla údajně zjišťovat sociální inteligenci, prohlásí o (právem vyděšené) figurantce, že je zázrakem plastické chirurgie. Jakožto člověk, který tu inteligenci testuje, mohu konstatovat, že nedostatek sociální inteligence se projevuje třeba takhle. ()

• Nápad hledat toho nejchytřejšího z národa vznikl v Německu v televizi ARD, kde si formát vyzkoušeli už v roce 2011. (willy1)
  • Výherce soutěže si jako odměnu vybral pět dukátů s Janem Amosem Komenským vyrobené v limitovaném nákladu pouhých 100 kusů. Dukáty navrhli přední čeští rytci Oldřich Kulhánek a Vladimír Oppl. (Mautinek)