I když Smrťák patří do nadpřirozeného světa a pracuje se smrtí - odnáší duše zemřelých - hlavní hrdina toho příběhu s označením Smrťák č. 413 je milý chlapík, který má pochopení pro druhé. Smrťák č. 413 se vždy objeví v černém se slovy: „Gratuluji! Přišel jsem si pro vás!" Je to dobrák od kosti, často soucítí s lidmi víc, než by měl, a kvůli tomu bývá kárán nadřízenými, že se nechová jako správný Smrťák. Příběh se dotýká takových témat, jako jsou například přátelství, láska v rodině, ale i šikana. (Zíza)

Zíza

Přeloženo. (Byla jsem na to zvědavá, ale nakonec mě to moc neoslovilo. Suda Masaki a Kiritani Mirei byly skvělí, ale tak nějak mi přišlo, že Óno Satoši ze sebe moc nedává. Příběhy se snažily hrát na citlivou notu diváka a kdo se do toho nechá jednou navézt, ten už se z toho nevyhrabe. Příběhy byly většinou celkem prvoplánové, sem tam i nějaký zajímavější – třeba ten, jak jsou zavřeni v hotelovém pokoji a jeden z nich musí zemřít. No pokud k tomu budete přistupovat jako k morální pohádce pro děti, která má za úkol ukázat kvalitu charakteru lidí a poučit je, tak je to fajn. Lepší 2*.) ()

Lex.San

Pokud Shinigami dostávají příručku o tom, jak být správným smrťákem, tak ji milý Shinigami č. 413 nečetl (a nebo ji ztratil). Musí si proto vypomoct, jak může, a tak se činí. Bohužel ne tím správným smrťákovským způsobem, přesto Shinigami – kun ve své neznalosti lidí dokáže svými postřehy trefit hřebík na hlavičku. Jeho počínání mu ještě ztěžuje Ďábel, který si chce taky nějakou tu duši ulovit pro sebe. Na krk mu šlape kontrolní úřednice a jim oběma pak hrozí Šéf. Jak má pak jeden dělat svoji práci pořádně?*** Leader jako shinigami byl pro mě jiný, než jsem myslel, že bude, a trochu jsem si na něj musel zvyknout. (Především O-chanova intonace hlasu byla pro mé uši zpočátku dost dost - ) Ostatní vedlejší postavy ale byly skvělé – jak Ďábel-pokušitel, tak peskující šéfka nebo autoritativní Šéf. Dorama je tak trochu citová ždímačka. Přeci jen, když se člověk loučí a zažívá poslední okamžiky ve svém životě, tak se na citovou strunu prostě brnká.*** Jinak jsem měl opět problémy s tím lítáním nepozemských bytostí. Tentokráte mi to ale na nervy zase tak nešlo. Spíše mi vadilo znázornění propojenosti lidské duše s tělem. Proč ta linka života trčela lidem z hlavy?*** Samozřejmě nesměla chybět endingová písnička od Arashi ( a Daremo shiranai řadím k těm povedenějším). Též zajímavá byla ale i shinigamská melodie.*** Verdikt budiž následující. Shinigami-kun je doramou, kterou jsem zhlídnul v průběhu několika dní. Nedal jsem ji v kuse a proto jsem měl možnost si na všechny rysy příběhu zvyknout (ano, ano viz. Riida), budu tedy shovívavější a dám horších 4*. A doporučení? Pokud si potrpíte na posmrtné hrátky, trochu netradičního smrťáka a ještě netradičnějšího Ďábla, tak směle do toho ;) (8/10) ()