Išikawa Ango je chytrý detektiv s výbornými pozorovacími schopnostmi. Má vysoké ambice, a tak se soustředí pouze na práci, osobní život jako by pro něj neexistoval. Jednoho dne je bývalý policista zastřelen, a tak jde Ango na místo činu, kde je ovšem pachatelem střelen do hlavy. Stane se zázrak a Ango přežije, ale zůstane mu kulka v hlavě. A tak se vrátí do práce. Díky tomu ovšem, že bloudil mezi životem a smrtí, získal novou schopnost – vidět duchy. (Zíza)

Zíza

Ze začátku bylo jasné, že je to něco lehce nadprůměrného, ale nic skvělého. Prostě obyčejná krimi, kde hlavní hrdina vidí duchy obětí a tím pádem má snadnější chytání zločinců. Ach, jak jsem se mýlila! Postupem se z toho vyklubalo něco mnohem víc než jen "mírně nadprůměrné". Sledujeme postupný vývoj išikawy, který brilantně zahrál Oguri Šun. Celé tempo jede tak, jak on píská. Naštěstí není hudebně hluchý, a tak to upíská tak, že z toho pomalu mrazí. Jak to začalo celé v jemných barvách, pozitivně s nadějí, tak to končí v černočerné tmě, zoufalství a utopením v močálu bezradnosti. Není to špatný konec, ale vyloženě si říká o pokračování (které ovšem není nutné, lze ovšem velmi snadno navázat dalšími díly). Již jsem se zmiňovala, že Oguri byl výborný, jenomže mu skvěle sekundovali ostatní, jak jeho parťák v podání Munetaki Aoikiho, tak i šéf Endó Ken-iči. Bez povšimnutí nezůstala ani Haru, kterou již nějaký ten pátek sleduji, a musím uznat, že se rozhodně někam dostala a rozhodně tady za svými hereckými kolegy nezaostává. Celkově herecké výkony všech měly solidní úroveň, až na jedno děcko z první poloviny seriálu, které mě svým neherectvím přímo iritovalo. Ale zřejmě to tolik vyniklo proto, že zbytek obsazení je prostě perfektní. Aneb ano, pro mě tohle byl na výbornou zvládnutý herecký koncert. Během vysílání seriál zkrátili o dva díly, ale rozhodně to nemůže být proto, že by série měla nízkou sledovanost – opak je pravdou. 9 dílů je ovšem dostačujících a já se jen mohu dohadovat, proč se tak stalo. Pár tipů by bylo, tak uvidíme. Ve zkratce mohu jen doporučit. Asi to nejlepší, co se tuto sezónu vysílalo a po dlouhé japonský seriál, který se mi opravdu bez skrupulí líbil. Přeloženo. ()

Vavča

Shun Oguri nám z dob rolí romantických čumáčků vyrostl do charismatického herce pro hlavní role (byť měl samozřejmě i vážnější a těžší role, než romantické hrdiny). Jeho detektiv Ishikawa vidí mrtvé lidi a neváhá škádlit svědomí trošku nelegálními postupy pro dobro spravedlnosti a vyšetřování. Seriál to není vůbec hloupý, nejen po detektivní stránce, ale především díky vykreslení hlavního chrakteru, který je postaven často do různých morálních voleb. Zbytek charakterů přihrávači, ale jsou fajn, ničemu nepřekáží. Tohle má samozřejmě potenciál pro reprízu, nejen díky skvělému finále. Otázka je, vrátí se Ishikawa do druhé sezóny? ()

Tsuki

Podle počáteční atmosféry seriálu jsem popravdě čekala něco jiného. To, jak na začátku Išikawa nadnáší otázky týkající se života a smrti, a poté začne vidět duchy mrtvých obětí - to všechno napovídá o úplně jiném vývoji seriálu. Místo toho ale sledujeme spíše epizodní příběh s jednotlivými případy vražd, a jediné, co se tam mění, je vyhraněnost postoje hlavní postavy k udržování spravdelnosti (i za cenu nemorálního řešení). Až do poslední chvíle však není jasné, kam seriál vlastně směřuje, a to mi docela vadilo. Teprve v posledním díle se ukáže, o čem to celé je, a až takhle na konci mi došlo, že název BORDER odkazuje k úzké hranici mezi dobrem a zlem. Ne že by to bylo špatné vyústění, ale i tak mě ten konec docela zklamal. ~(3,3)~ ()

ainny

Tak jsem podle hodnocení čekala pecku. Něco co mě strhne a bude nutit koukat dál a dál. Čekala jsem, čekala, pár epizod proklimbala a probralo mě až finále. To bylo opravdu dokonalé. Jako celek mě to ale nebavilo, vyšetřování mi přišlo stejně amatérské jako v Undercover Agent Lizard. Herci mi připomínali děti, které si venku hrají na detektivy a jednu vševědoucí patoložku. Oguri v hlavní roli je pořád stejný. Nevím, proč hraje více méně shodné typy a je jedno jestli jde o detektiva nebo o ajťkáka. Kamera nic moc a soundtrack... on tam nějaký byl? Případná druhá série? Pokud bude, tak si ji asi odpustím a pustím si znovu Galilea. ()

Krysap

První díly byly tak na 3*, pak to šlo ovšem kvalitou prudce nahoru a ten konec.. teda upřímně, seděla jsem ještě asi pět minut u televize s otevřenou hubou a neschopná slova. První myšlenka byla, že chci okamžitě pokračování, ale na druhou stranu si vůbec nejsem jistá, jestli ho chci vidět. Ta druhá půlka je u mě za jasných 5*. Člověk by si myslel, že když má policajt možnost mluvit s duchy obětí, tak je to přece super věc - prostě se dozví, kdo je vrah, zatkne ho a je to. Jenže ono to tak ve skutečnosti není a taková vlastnost je ve skutečnosti prokletí než dar a člověka nakonec může dovést až do pekla. Oguri Shun to psycho zahrál excelentně (ne že bych čekala něco jinýho), ostatním hercům taky nemám co vytknout. Pořád vlastně nevim, jestli jsem víc nadšená ze seriálu, nebo znechucená a dobitá z toho konce.. ()

Moiraine

Detektivní seriály nevyhledávám, ale kvůli Shunovi jsem se přemohla:) A byla to dobrá volba. Celkově pracování s těmi duchy mi přišlo celkem neotřelé. Asi bych dala plný počet, kdyby ten směr, jaký to nabralo v druhé půlce, rozjeli dřív a zároveň kdyby ještě něco bylo po tom konci. Není to špatný konec, jenom mě ničí, že nevím, co bylo dál. Nezbývá než doufat ve druhou sérii:) ()