Lights Out

(festivalový názov)
  • Švédsko Lights Out
Krátkometrážny / Horor
Švédsko, 2013, 3 min

Niekedy je lepšie, keď necháte na noc rozsvietené... (sochoking)

LEGACY

Jelikož jde do kin celovečerní horor, který z této jakési šablony bude těžit, musel jsem se podívat znovu (přeci jen už je to pár let a člověk si nepamatuje vše, co viděl, natož tříminutový videjko). Samozřejmě z těchto pár sekund se toho moc nedozvíme, kraťas nám ukáže jakou cestou by se mohl film ubírat, Sandberg si osvojil víceméně kvalitní a neošlehaný téma, které by mohlo řady diváků dostat. Každopádně kraťas naznačuje, že by to nemusela být další z řad úmorných vykrádaček, které se vezou na vlně mejnstrímových konvencí - jenž zkrátka a dobře ty pravý guru v oboru, hledající křížem krážem po kvalitnám hororu, vyděsí jen zřídkakdy. ()

filmmovier

Výbroná věc, skvěle natočená, navíc vtipná, a i když se nezdá, že se bere kdovíjak vážně, dokáže vyvolat i solidní napětí (samozřejmě v rámci možností). Navíc je tam hned několik opravdu dobrých šoků. Herecky je to slabší, ale natočeno je to fakt geniálně. Super věc, efektivní, úderná, zábavná i napínavá. Tak to má být. Ale celovečerák je lepší :D. 90%. ()

messi@h

Úvod na chodbě byl za absolutních 100 %, tam se v člověku probouzejí všechny jeho podvědomé a zasunuté fóbie ze tmy, a to naprosto na animální úrovni. Upřímně, skoro jsem se bál infarktu, pokud si film udrží tuhle hororovou úroveň až do samotného konce - a vlastně se mi ulevilo, že nakonec si ji neudržel :) I tak je to ale hororová špička, kde mi ty tři minuty přišly mučivě dlouhé, jako aspoň půlhodina :) ()

Omnibus

"Kdo si hraje s vypínačem, trénuje i se svěračem."  Když se mi během pouhých 3 minut kvalitně zježí chlupy po těle a to i přesto, že identickou scénu (zhasnuto/bubák, rozsvíceno/nic, zhasnuto/bubák, ale blíž než před tím) už jsem znal, neb před pár lety viděl ve stejnojmenném filmu Lights out (který Sandberg natočil v r. 2016 podle svého vlastního kraťasu), musím tu husinu náležitě ocenit. Čtyřikrát vypínačem lampu zhasnu. ()

Sayko

Po zhlédnutí filmové verze mi to nepřijde tak strašidelné. Co například nechápu- zhasne, rozsvítí, zhasne, rozsvítí, uvidí cizí postavu- zalepí si vypínač světla. WTF?! To mi nedávalo žádný smysl teda. Celý ty tři minuty jsem čekal na to, až se přede mnou objeví ta obludka. Ha! A ono se stalo, nic moc, předvídatelné. ()

• Film se zúčastnil celosvětové online soutěže "Who's there?", která se zaměřovala na tříminutové hororové filmy. (Borda01)