Snoopy a Charlie Brown. Peanuts vo filme

• Česko Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu (viac)

Kto z Vás nepozná Snoopyho, toho najlepšieho psieho kamaráta na svete? A predovšetkým jediného psíka, ktorý dokáže zo svojho , tak trochu citlivého pána, Charlie Browna, urobiť najväčšieho hrdinu. A to nie je vôbec jednoduché. Charlie Brown je totiž pre zmenu najslávnejší svetový outsider, ktorý šéfuje najhoršiemu baseballovému tímu, nedokáže prehovoriť ani na svoju tajnú lásku Malé ryšavé dievča. Hlavne je to chlapec, ktorému sa stále prihodí niečo veľmi tragické, alebo aspoň vtipné. A teraz sa Charlie, najmenej pravdepodobný hrdina, vydáva na veľmi nebezpečnú výpravu, zatiaľ čo jeho kamarát Snoopy sa stretáva so svojím najväčším nepriateľom, Červeným Barónom.
Na filmovom plátne sa vedľa tejto dvojky predstaví celá partia populárnych Peanuts, a tak vo filme nechýba Charlieho najlepší kamarát Linus a jeho trochu protivná sestra Lucka, nebojácna Peťa Pepermintová, Charlieho mladšia setra Soňa a ďalší. A táto partia to poriadne roztočí. (Barracuda Movie)

Tosim

Pokud někdo u Simpsonových ve filmu poznamenal, že jsou to čtyři epizody za sebou, u Peanuts to platí dvojnásob. Pocta tvůrci Charlesovi M. Schulzovi, která obsahuje všechny atributy animáků o Snoopym a téměř nic navíc. Kromě jednoho - osvěžujícím momentem je, že postava Charlieho Browna má lepší vývoj - a za tuto oslavu pozorných dětí, kteří dokážou pomáhat a cítit s ostatními, si snímek tu čtvrtou hvězdu zaslouží. ()

ScarPoul

Na Snoopyho nedám dopustiť. Charlie Brown je môj novodobý hrdina. A Schulz jeden z najnápaditejších komiksových autorov, ktorému ani Marmaduk a ani Garfield nesiahajú ani po členky. Veľmi dospelý a príjemný humor s veľmi krásnou hudbou a s vizuálom pripomínajúcich staré dobré časy. Svet bez dospelých, svet imaginácie a jednoduchých dobrodružstiev s veľkým srdcom v malom mestečku, ktoré sa nedá nezamilovať. Každý rok si vyberám jeden z filmou nominovaných na hlavné ceny a dúfam v jeho víťazstvo hoci je mi jasné, že soška pôjde znova k Pixaru a jeho V hlave. Ale pre mňa je favoritom Charlie a Snoopy. Charlie ako najväčší smoliar s najväčším srdcom a Snoopy - pes ktorý vie všetko s kamošom Woodstockom. Pre mňa srdcová záležitosť a spomienka na najkrajšie okamihy môjho detstva pred televíznou obrazovkou, keď vonku zúril vietor a dážď. ()

Prometheus69

PIXAR SE VYBLIL NA STŘÍBRNÉ PLÁTNO... PAK SE POSRAL A PAK TY SRA*KY ROZMAZAL A UDĚLAL Z NICH ANIMACE KTERÝM VDECHNUL ŽIVOT! HNUS!!! Je mi uplně u řitě že je v tom pár vtipných gegů a cáklej pes si zde plní své ještě cáklejiší sny.... raději koukat na dva souložící sněhuláky než na tenhle infantilní blivajzzzzzzz.... Někdo namaloval na nafukovací baléonek chcicht a uděl z toho seriál? Seriál možná, ale film? O_O ()

monolog

Film pro děti? To jako myslíte vážně? Má vůbec někdo z vás děti? Nebo jen koš plný použitých kapesníků? Děti musíte zaujmout, bavit a pobavit. Moje dvě děti, kluk skoro 4, holka skoro 2, nevydržely ani 10 minut. Já odpadl po necelých 20. Je to naprosto hloupé, zdlouhavé, hloupě ukecané, nudné a hloupé. Vím, že hloupé je tam dvakrát, ale považoval jsem to za natolik zásadní, že jsem to uvedl dvakrát úmyslně. Snoopyho jsem potkal naposledy v 9 letech v komiksu Tom a Jerry. A to je 25 let. Tehdy mi tam nijak extra nevadil, ale pamatuji se, že i tehdy mi to přišlo nudné a jen jako vycpávka mezi lepšími příběhy. V tomto filmu jsem nějak hledal něco, nějaký důvod, proč to dokoukat. No, po 20 minutách mi došlo, že můj čas je natolik drahý, že jsem to vzdal. A nelituji toho. Doufám, že už Snoopyho potkám maximálně na stránkách novin. Ty totiž naštěstí nekupuju. ()

T2

Rozpočet $99miliónovTržby USA $130,114,965Tržby Celosvetovo $245,661,595Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ príjemný počin, ponúkajúci pohodovú ležérnu zábavu, trefné zádumčivé gagy, plusom dobrá animácia /videl v kine 3D verziu: 80%/ ()

• Poté, co se Charlie Brown stane populárním se děti perou o jeho pozornost. Shermy ho chytne za ruku a vykřikne: "Já ho viděl první!" Jedná se o odkaz na první číslo komiksu "Peanuts", kde je Shermy opravdu první postavou, která kdy Charlieho Browna potkala. (hansel97)
  • Film měl premiéru 6. listopadu 2015, tedy přibližně na 65. výročí debutu původních komiksových stripů a 50. výročí původního televizního seriálu. (Kmotr76)

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (viac)