Film o živote a duchovnom profile rehoľnej sestry Zdenky Schelingovej, ktorá sa stala obeťou komunistického režimu. Keď organizovala útek šiestich neprávom väznených kňazov, ukázalo sa, že išlo o pascu, ktorú pripravila Štátna bezpečnosť. V dôsledku neľudského vypočúvania a krutého mučenia vo vyšetrovacej väzbe dostala rakovinu prsníka a roku 1955 zomrela s vedomím, že „nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov". (MFFK Febiofest)

JohnMiller

Tento dokument som mal možnosť vidieť ešte pred tým než sa začal distribuovať. Myslím že v Novembri minulého roku v ten deň ako odhalili portrét Zdenky Schellingovej na pôde mojej Vysokej školy. Premietanie sa konalo v kaplnke po nej bola krátka diskusia o filme... Klady tejto snímky sú tie že vôbec, viac ako 50 rokov po incidente, našli ľudí ktorý do kauzy Zdenky Shlelingovej dokázali podať fakty autenticky. To nebola ľahká úloha. Hrané scény týrania a všeobecne však neboli moc podarené ale zase treba uznať že jedna polovička režisérskeho kresla patrila mníške takže som rád že tam bolo aspoň niečo. ()