Fear Clinic

Partia mladých ľudí, ktorá prežila pri útoku muža v maske so samopalom traumatickú udalosť, prichádza do nemocnice Dr. Andovera, aby ich za pomoci vlastného vynálezu zbavil vidín a halucinácií, ktoré ich neustále prenasledujú. Oni však ani zďaleka nie sú jediní, ktorí potrebujú pomoc... (*CARNIFEX*)

Kudly4

Režisér povedených Slasherů, tady trochu zaexperimentoval a vyšla z toho taková Hororová Fantasy šmakuláda. Mínusy - místy dost laciná kamera, za mě moc nudných, ukecaných pasáží, nezajímavý herci (kromě šedivého Englunda). Plusy - sem tam pěkně děsivé scény, občas povedená Hororová atmosféra, pár nechutností (vymáčknu ti pavoučka - top scéna). Finále hezky creepy, ale celkově tomu něco prostě chybělo. Slabší tři. (140. hodnocení) ()

Marceloo

Doktor si vo svojej klinike postaví prístroj, ktorý pomáha luďom poraziť ich fóbie. Zameriava sa hlavne na skupinu ludí, ktorá prežila útok vraha v reštaurácii a po tomto útoku majú neustále strach. Doktor sa neustále ponára hlbšie do tajomstiev ludskej mysle a strachu a zisťuje, že človek sa strachu nezbaví len tak, ale že strach ho môže celého pohltiť. - Film som mal s úžasnou kvalitou obrazu a zvuku, takže hodnotenie môže byť trochu skreslené. Fear Clinic sa zameriava na strach, každodennú súčasť ludského života. Zaujímavo spracovaný horor, ktorý ukazuje, aké ťažké je zabudnúť na zlé situácie, ktoré sme zažili a ktoré poznačili náš život. Príbeh sa odohráva v príjemnej budove s príjemným personálom. Potešilo ma, že konečne vidím horor, ktorý je vážny a nie plný vtipov. Postavy sú sympatické a doktor dostatočne tajomný. Strašne ma potešilo 5! funkčných lakačiek. Taktiež sa mi páčil doktor po premene, ktorý sa trochu podobal na Vec. Sice sa Fear Clinic nezaradí k hororom, ktoré chcem vidieť ešte raz, ale rozhodne na tento film budem spomínať v dobrom. herec z Hatchet + herečka z Piranha 3D ()

FromHell

No tak veľké očakávania vystriedalo obrovské sklamanie.Absolútny scenáristický bordel v ktorom som sa strácal počas celého filmu.Divný vizuál,sem tam nejaká pekne spravená maska a to je vlastne aj všetko.Samozrejme som sa tešil na Englunda,no tentokrát to je fakt bieda.Osobne ma najviac potešila Fiona Dourif,ktorá má fakt niečo do seba a v rámci žánru si nielen pre meno svojho otca,určite získa priazeň fanúšikov... ()

kaylin

U snímku jsem se docela bavil a musím říct, že jsem nebyl zklamaný. Ten příběh mě přímo nenadchnul, ale docela jsem si užíval, jak se to celé rozplétá, jak jsou zde i další příběhy v příbězích a celé to dává jakýsi zvrácený smysl. Ten strach nebyl využit naplno, to určitě ne, ale Robert Hall si nechal prostor pro to, aby vás některými scénami zvládl skutečně zhnusit. I to mu počítám k dobru. ()

Aluska88

Tak nějak nechápu to zdejší mizerné hodnocení. Coby seriál dokázal Fear Clinic přinést výborný a děsivý portrét strachu, jeho podstaty a neomezené moci. Filmová verze sice není tak vydařená, jako seriál, ale své klady rozhodně má. Vizuál je výborný, atmosféra pošmourných zimních dnů také udělá své a výkony jsou na takový snímek, který nejspíš neměl moc velký rozpočet, také velmi slušné. Příběh je dobře zpracován, nepůsobil na mě nijak amatérsky, snad jen závěrečné části působily lacině, obviously CGI:) Thomas Dekker je zajímavý týpek a ráda ho uvidím v jakémkoliv filmu. Robert Englund bude navždy Freddy Krueger, ale své místo má v hororech stále jisté. I když vidět polonahého bych ho snad ani nemusela:) "Každý den nosíme všichni masky. Schováváme se za společenské masky. Musíme je nosit, bez nich bychom nepřežili." ()

• Píseň, kterou Bauer (Corey Taylor) pustí v autě, je "The Dark" od skupiny Stone Sour. Corey Taylor je frontmanem této kapely. (Corpsegrinder)
  • Pesničku, ktorá hrá v aute, keď Bauer odvezie Megan, naspieval on sám. (Marceloo)
  • Vo filme si zahral i Corey Taylor, frontman americkej metalovej kapely Slipknot. Jedná sa o jeho debut na filmovom plátne, aj keď je uvedený v snímke Rollerball (2002) spolu s ostatnými členmi kapely. Na natáčanie nedorazili, preto boli počas jedného ich koncertu nasnímaní a digitálne pridaní do filmu. (belinko)