Kuraki je policejní inspektor, který přišel o ženu při výbuchu bomby, a chce se za každou cenu dozvědět, proč tam jeho žena byla a proč musela zemřít. Zároveň s kolegy Ósugim a Miki odhalí nájemného vraha pracujícího pod jménem Mozu a plán, který má rozvrátit národ. Je to na nich, aby bojovali za spravedlnost. (Zíza)

Lex.San

Na Mozu jsem se opravdu těšil, protože když už kvůli ničemu jinému, tak kvůli Nishijimovi. A na dobré konspirační krimi se vždy rád podívám. Proto mě překvapilo, jaké problémy jsem měl se do seriálu vůbec ponořit. Po pár epizodách se sice tento pocit poddal (nebo jsem si zvykl na tempo příběhu), ale i tak si místy seriál nezískal moji úplnou pozornost a já se přistihl, že se na monitor moc nesoustředím. Tím ale nechci říct, že by se jednalo o nezajímavý počin. Nejen akční scény totiž byly výborné, kamera to totiž měla vychytané (některé scény byly opravdu tip ťop). Nishijima si opět zahrál nekompromisního a velice schopného policistu a v tomto případě mu výborně sekundoval Kagawa, jehož postava skvěle kontrastovala s chladností některých scén. I další postavy se docela blýskly, takže dokázaly seriál utáhnout, i když děj místy pokulhával. Bohužel ani hudba mě tentokráte moc neoslovila a vyjma několika krátký sekvencí jsem o ní ani nevěděl.** A hodnocení? Silné 3* a to i proto, že se příběh ke konci slibně rozjel a navnadil na druhou řadu. (7/10) ()