Nadaný student obviněný z účasti na loupeži, která skončila vraždou, musí uhájit svoji nevinnost a bezúhonnost v boji se systémem, který ho odsoudil už předem. (Netflix)

BGH

Tenle film má dobrou pointu... vlastně úplně jinou, než jsem viděl ve všech dosavadních US soudních dramatech. Hlavní jeho mínus je, že je až příliš "umělecky" natočený, což nesedí každému... třeba mně. Dost se to vleče, na můj vkus příliš pomalý. Za shlédnutí ale určitě stojí, pokud má člověk tenhle typ filmů ze soudních síní rád... ()

petikacka

Takový dost nudný film o případu jednoho dobrého černého studenta, který šel někam kam neměl. No, popravdě mě to nebavilo, ale musím ocenit tu jakože uměleckou stránku věci. Netflix je zavalený takovými srágorami ve stylu "musímechránitmenšinyaještějevevšempodporovatachválitjeikdyžtostojízapiču". Kde jsou ty doby, kdy točil takové kritickosociální  velmi dobré filmy Spike Lee. No, jsou prostě v prdeli...Ta dnešní hyperkorektní doba je naprosto k zblití. Za mě 50% ()

Maximilianus

Vôbec nie také zlé,  ako sa to zo začiatku zdalo. Ide o moderné pojatie známej témy, a hoci je to skromné a nie šokujúce,  má to svoj šarm. Rozprávanie a myslienky hlavného hrdinu môžu niekomu vadiť, no mne sa to do celkového konceptu filmu veľmi hodilo, a ani tie myšlienky neboli úplne odveci. Film nejde moc do hĺbky,  ale to čo chce povedať povie, a to mierne odlišne ako podobné filmy. 7/10. ()

sedm.1

Monster je další z řady soudních dramat, zabývajících se stále opakujícím se tématem zaujatého amerického soudního systému vůči afroamerické populaci. No co si budeme povídat, rozvádět tu diskuzi o této problematice sem nepatří a navíc bych byl navíc ještě jistě obviněn z rasismu, takže se raději budu rovnou věnovat filmu a zde je pravdou, že se sice na jednu stranu nejedná o nic zvláštního, ojedinělého, či nějak mimořádně přínosného, a to především co se zápletky a jejího vývoje týče, o závěrečném rozuzlení pak ani nemluvě, na druhou stranu zpracování tohoto snímku lze považovat za netuctové a poměrně záživné. Co mi zde každopádně rozhodně chybělo, jsou emoce, jelikož ten film je ve všech ohledech totálně chladný. Zarmoutí i absence dramaticky výrazných scén, celé se to prostě nese v až příliš poklidném duchu, a to přestože daná situace je fakt s prominutím na hovno a především z pohledu rodiče musí být něco takového prostě šílený. Co mě naopak ale oslovilo, byl právě pohled a postoj všech přítomných postav k nastalé události, který mi připadl přesvědčivý a reálný, a tvůrcům se zde opravdu podařilo ve mně vyvolat mrazivé pocity toho, kdyby se podobné obvinění sneslo na kohokoliv z mé rodiny, brrrrr, ta bezbrannost je fakt šílená. Herecky tu pak nikdo nevyčnívá, zároveň tu ale ani nikdo nepůsobí jakkoliv nevhodně, a vytknout pak musím jinak ještě určitě i atmosféru, která je jednoduše nulová. Zkrátka, v rámci všech filmů, zabývajících se tedy tímto již vážně trochu otřepaným tématem, se nejedná o jakkoliv výjimečný snímek, když už mu ale dá přeci jen někdo šanci, ke zklamaní tu též není důvod, na to své určité kvality Monster totiž prostě má a zaujmout jistě dokáže. ()

silentname

Ja som si úprimne sledovanie "Monster" užil. Možno nejde o nejako výnimočný film, no minimálne tá atmosféra súdnej siene ma dokázal presvedčiť, aby som pri ňom zostal. Je neuveriteľné vidieť, že americké zákony sú často s trestami niekde úplne inde ako naše a väčšinou cesta do väzenia znamená jednosmerná vstupenka do mizerného života, z ktorého už niet návratu. Pravdou je, že som nášmu hlavnému hrdinovi od začiatku fandil a nech sa na záver budete dívať ako chcete, a budú vaše myšlienky akékoľvek, ja si osobne nemyslím, že chalan bol vinný. Dá sa povedať, že urobil chybu, no sú veci, ktoré nemôžete vedieť dopredu a toto bola jedna z nich. Ja som s výsledkom spokojný a Netflix môže podobné filmy pre mňa pokojne prinášať aj naďalej. Hodnotenie: B ()