GAVIN17

Film, který jsem marně po tři léta sháněl, až se letos na podzim 2017 objevil na Youtube. Příběh čtrnáctiletého chlapce Billyho Bakera, syna šerifa (hraje ho Lee H. Montgomery), který se spřátelí se starým mužem, který žije v horách, kde se stará o různá poraněná či ztracená zvířata. Časem pomůže chlapci vycvičit mladého jestřába, který je Billyho věrným průvodcem a jednou mu dokonce pomůže při pranici se dvěma staršími výrostky. Děj je zasazen do krásné přírody severního Utahu do Uinty National Forestu a odehrává se v roce stého výročí vzniku USA, tedy 1876. Velice pěkný film, který nezklamal mé očekávání a rád se na něj zase znovu podívám, a tak dávám pět hvězdiček. ()

fragre

Mám základní handicap při hodnocení tohoto filmu, a to ten, že už mi dávno není deset až třináct let. Věřím, že v té době byl bych z takového filmu nadšen. Má ty zakladní komponenty správného chlapeckého dobrodružného příběhu. Krásnou přírodu, přátelství, protivenství jež je nutno překonat a nakonec nějaké to poznání, co je důležité. Ale co už teď? Teď už radši nehodnotím. ()

• Danny Bonaduce v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)