Poštár Pat vo filme

Nebýt nového protivného šéfa, Pat by možná napořád roznášel zásilky sousedům ve své idylické vesničce. Jenže šéf mu zatrhne rodinný výlet k moři a Pat je rozhodnutý udělat cokoli, aby ji na vysněný výlet do Itálie mohl vzít. Dokonce i přihlásit se jako zpěvák do televizní talentové soutěže, kam ho samozřejmě provází i jeho nerozlučný kocour. Záhy se ukáže, že Pat umí stejně dobře zpívat jako nosit dopisy. Z Pata je najednou hrdina a hvězda, jen ne pošťák. Jeho povinnosti má zatím plnit elektronický dvojník, robot zvaný Patbot, doprovázený robotím kocourem Fredbotem. Jenže v době, kdy se Pat snaží o úspěch v showbusinessu, Patbot napáchá v Zelené Dolině spoustu nepravostí, které jeho sousedé a přátelé omylem připisují jemu samotnému. Pár rozbitých okenních tabulek je mezi nimi to nejmenší. Aby potíží nebylo málo, vypadá to, že Patův šéf se s pomocí armády Patbotů snaží ovládnout svět... Pošťáka Pata tedy čeká hned několik velkých úkolů: vyhrát pěveckou soutěž, utkat se s roboty, kteří vypadají jako on a zachránit svět. (Bontonfilm)

KT_2011

Už první dlouhý záběr nám prozradí, že tohle dělal skutečný filmový blb*c. Následuje totální absence filmařského řemesla i nápadů ve scénáři, vystavěném na mizerné zápletce. Za zmínku stojí neskutečně příšerná kamera. Levná produkce také nepomůže. Jediný klad jsou hezké barvy a pozitivní vyznění pro hodně malá děcka. Mj. "režisér" Mike Disa je zodpovědný i za Karkoolku 2. ()

srolyma

Poštovní doručovatel Patrick Clifton, ve světě dětských animovaných seriálů známý pod familiárním označením Pošťák Pat, rozváží poštu v zapadlé skotské vesničce zvané Zelené Údolí, řeší drobné místní nepříjemnosti, většinou se zaběhlými zvířaty, pomáhá svým nemnoha sousedům prakticky s každým problémem, prostě je to taková místní dobrá duše. A tak to mělo i zůstat. Neměl by se stát celostátní pěveckou superstar a rozhodně, rozhodně by neměl bojovat s armádou mechanických RoboPatů a Robokoček s laserovýma očima. To se pak ta milá agrární poetika a jemný humor zcela vytrácí a stává se z toho násilný pokus o naspeedovanou zábavu ála Hollywood. A to je podle mě špatně. ()

blondboss

Postava poštára Pata mi celkovo nie je veľmi sympatická, preto ani tento film mi nemohol veľa dať. A hlavne ide o to, že je to cielené primárne na najmladšie divácke publikum, t. j. deti do max 5 rokov. Animácie značne lepšie ako v prípade seriálu a taktiež trošku lepšie rozvinutý dej. Avšak stále to má taký "večerníčkovský" feeling, preto dávam len priemerné hodnotenie. 50 % ()

kulyk

Pošťák Fet, pošťák Fet, dealuje tu piko i crack, stačí křiknout haló, v rypáku mám málo, hned u tebe zázvóníííííí! Ano, přátelé, postman Zjeb roznáší psaníčka! No - naprosto neschopný polomanuál, motající se bezradně v extrémně složitém světě, plném kardinálních nástrah. Jednou včeličky bzučí, jindy vlak jede dopředu, potřetí vozidlu dojde naftogas... kua, jak britské! Přesto je kolonií milován a Buch mu dopřál i kocourka, tedy - naprosto vyhovující pro malé, ideálně dvouměsíční děti. Šimpanze. Slepé. ()

majo25

Animácia vkusná, aj keď oproti konkurencii veľmi jednoduchá. Priblbý príbeh, ktorý svojou naivnou idylkou nevybočil z rámca seriálu, vsunuté modernosti (spevácka TV reality, megamarketing) ešte poškodili to dobré, čo ostalo. Ešteže sa v ňom nachádza dostatok humoru (divím sa, že tu nie je medzi žánrami spomenutá), aj keď vo väčšine prípade silne infantilného. ()

• Ve scéně, kdy Julian ukáže svému otci v televizi pěveckou soutěž, předsedá v porotě postava se jménem Simon Cowbell, čímž film naráží na přísného televizního porotce Simona Cowella. (Terva)